Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sahibinden ile elden alışverişte get kullanımı hk.

yav

Öne çıkan mesajlar

Daha önce geçmişti bunun konusu ama insana lazım olmadı mı pek kulak kabartmıyor sanırım.

Şimdi pahalı sayılabilecek bir şey satıyorum, adamla aynı şehirdeyiz görüşeceğiz ve elden alacak fakat ödemeyi sahibinden.com'dan kredi kartı ile yapacak.

Ben şimdi kabul ettim bu teklifi ama ödemeyi kesin olarak almadan teslim etmek istemiyorum ürünü.

Bu durumda ne yapmak gerekir?

Aynı şehirde de olsa kullanın kargoyu klasik bir şekilde yapın alışverişinizi mi dersiniz?

Dikkat edilmesi gereken bir şeyler var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Daha önce geçmişti bunun konusu ama insana lazım olmadı mı pek kulak kabartmıyor sanırım.

Şimdi pahalı sayılabilecek bir şey satıyorum, adamla aynı şehirdeyiz görüşeceğiz ve elden alacak fakat ödemeyi sahibinden.com'dan kredi kartı ile yapacak.

Ben şimdi kabul ettim bu teklifi ama ödemeyi kesin olarak almadan teslim etmek istemiyorum ürünü.

Bu durumda ne yapmak gerekir?

Aynı şehirde de olsa kullanın kargoyu klasik bir şekilde yapın alışverişinizi mi dersiniz?

Dikkat edilmesi gereken bir şeyler var mı?

mutlaka kargo ile yap. kargo ile yapmazsan, alıcı ile buluşup adam gözünün önünde onay bile verse ertesi gün parasını geri alabilir çünkü ortada kargo yok bir şey ispatlayamazsın. adama malı elden teslim ettim desen sallamazlar seni.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

ertesi gün parasını nasıl geri alabilir tam olarak?

Onay verdi diyelim ama para daha senin hesabına aktarılmamış olsun. BU süre içinde alıcı çıkıp ürün elime geçmedi diyebilir, sonra site yetkilileri de kargo olmadığı için takip yapamaz ve para iadesi yapabilirler.
Ya da alıcı bankayla görüşüp kredi kartıyla böyle bir ödeme yapmadığını/kendi rızası dışında ödeme yapıldığını iddia edebilir sonra bakarlar evet ortada kargo yok derler ve parayı kartına iade edebilirler. Bu olay daha önce sahibinden.com'da yaşandı ve galiba bir iPhone satışıydı. Dikkat etmekte fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben dedim adama kargolayayım boşuna uğraşmayalım diye de gerek yok gelir alırım felan dedi ısrarla

güvenmiyor değilim adama ama boşuna uğraşmak istemiyorum sahibinden'le falan

şu an adam ödemeyi yaptı ben de sahte kargo numarası girdim adam da geldi diye onay verdi ve 3 gün içinde paran yatacak diyor sahibinden bana

bu arada sattığım şeyi de henüz vermedim. Napayım? Param yatmadan ürünü teslim etmem mi diyeyim? Kafam karıştı durduk yere sinir strese girdim peh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...