Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP için çıldırma topiği

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

kürt sorunu bitmiştir bence bu seçimden sonra, hakkari ve şırnak dışında bütün güneydoğu illerini aldı eze eze, 2 bilemedin 3 milyon yani akpnin gözünde kürt sorunu

http://secim2011.ntvmsnbc.com/

Siirt ve bitlis dışında hep bağımsızlar önde? Googledan bakıyorsan o aday aday ayırmış garip bişey yapmış heh. Ki yine arttı oy oranları geçen seçime göre.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

akp nin nesine oy veriyorlar peki? hani ne görüyorlar da veriyorlar..

güzeller güzeli, kibar, çıtıpıtı genç bir kızın yanında kaba, çirkin, hödük, hoşgörüsüz bir adam görmek gibi bir şey bu akp nin lider parti olması

2 dönemde ne kattı türkiyeye? fabrikamı açıldı? üretim imkanlarımız dümnya standardını mı yakaladı? hayır, AVM ler arttı abuk subuk bir tüketim toplumu kuruldu

- medya akp'nin elinde, ne yaparsa yapsın halk akp'nin iyi yaptığını düşünerek yaşıyor.
- işadamları, borsa ekonomisiyle hareket ettiği için oy veriyor.
- kabadayı olduğu için halkın gözünde "iyi" lider.
- akp'ye destek verenler iyi konuma yükseldikleri için akp'ye destek vermeyenler de akp'ye teslim oluyor.
- insanlar korkuyor akp'nin yaptığı ve yapabileceklerinden, aman bişi olmasın diye akp'ye oy veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çoğunuz no lifersınız, burdan başka arkadaşınız...

Asfaha neyse şakirt edebiyatını bi kenara bırakıcam, onun yerine akp nasıl oy alıyor onu anlatmaya çalışayım. İstanbulda yada maraşta bir fabrika işçisi gözünden bakarsanız, harcama imkanları arttı ve hayat şartları gelişti. Belediyeler yıllardır köyden farksız olan yaşama alanlarını elden geçirmeye başladı (bkz. yenidoğan, bkz. sarıgazi), ekonomi onlara göre istikrarlı çünkü cari açığın ne olduğunu bilmiyorlar, haliyle kendilerini "güvende" hissediyorlar.

İlk defa bir hükümet manevi değerlerine önem verdiğini gösteriyor. Eğitim düzeyi bu kadar düşük olan bir toplumun sığınabileceği tek yer maneviyat, bu açıdan tatmin oluyorlar hatta kendilerini dışlanmış hissetmiyorlar artık. Hatta bi yazar "kendilerini hayatın içinde hissediyorlar" diye yazmıştı.

Sizinle en büyük farkları eğitim ve kültür, e onu da vermeyen zaten devlet oldu. Köy enstitülerinin kapatılmasından darbelere sağ/faşist hükumetlerin yönetimlerin cahil bıraktığı ve gerektiğinde kullandığı bir kitle belki ilk defa kendi yansımasını görüyor seçimlerde. Haliyle gidip ona oy veriyor, bide üstüne herşeyin daha da iyiye gideceğine inanıyor.

Türkiye'nin asıl sorunu özgürlüklerin kısıtlanması ve bağlantılı akp topicleri değil şu anda, 2 büyük problem var. Biri cari açık ki akpnin tüketim/zenginlik döngüsü yüzünden iyice büyüdü son dönemde. İkincisi de nevruzda güneydoğuda "milyonlar" toplayan kürt sorunu. O yüzden hayatın sonu değil yani, o kadar karalar bağlamayın heh. Asıl sıkıntı daha önümüzde.

Hocam garbage için tespit kotası doldu, başka bi bölüme alalım seni.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:
said:
halkın yarısı adama oy veriyor, sen kalkıp o halkı öldürmekten bahsediyorsun, ne kafasındasın sen ya, ülke tapulu malın mı? ülkenin çoğu seviyor işte adamı, çok batıyorsa sen git veya öl.
Ama yok yine senin mesaj gizlenir, ceza bize gelir, boşver.

yoo.
insanları belli bir akıma sürüklemek pek zor birşey değil, bir çoğunluk var diye haklı oldukları söylenmez.
sen ülkeni fakirleştirip üzerinden edebiyat yapan adama, cari açığını dış borcunu katlayan adama, halkını ezen adama gidip gidip oy verirsen yaksınlar hepsini iyi bence.

http://i.imgur.com/7QPXv.jpg

Catzee said:

halkın yarısını cahil diye etiketlemek kolay, chp nin daha çok çalışmasını beklerdim, internet dışında gerekirse, ev ev, kahve kahve gezip neler yanlış, neler yapılmalı herkese tek tek anlatmasını beklerdim.

aslında yapıyorlar da, medya ellerinde olmadığı için akp gibi iyilik meleği şeklinde gösterilemiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...