Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

07/06/2011 Metrobus Cilesi ( CAPS'li )

di

Öne çıkan mesajlar

metrobüs kolpa bir teknoloji, hatta teknoloji bile değil.

eskiden tercihli otobüs yolu vardı zaten ortada, tayyíß bşb başkanı olduğuna ilk kaldırdığı şeylerdendi. 15 sene sonra yeni bişey gibi sundular

tıpkı tarımı bitirip, "150 milyar dolar yatırımla ilk beş tarım ülkesinden biri olacağız" demek gibi
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

hayaldi gerçek oldu.

araçlardan biri arızalanırsa tek şeritlik bu yollarda trafiğin aksamaması için kafanı çalıştırmazsan, yokuş çıkamayan araçları ihalesiz bir şekilde satın alırsan işini akla mantığa değilde allah'a bırakırsan böyle oluyor işte.

Küçük bir düzeltme, o araçlar çok ta güzel yokuş çıkabiliyor. Sorun o araçlara gereğinden fazla insan yüklenmesinde. Özellikle iş çıkış saatlerinde daha fazla araç ve daha sık aralıklı sefer konması gerekiyor.

@goldbären

Bir yerden vuracaksan bari düzgün vur. Topkapı-Beyazıt(yanlış hatırlamıyorsam) tramvayın kurulması nedeniyle kaldırıldı. Aynı şekilde Taksim-Zincirlikuyu arasındaki de metronun gelmesi üzerine kaldırıldı.

Ne yazıkki raylı sistem İstanbul'daki çarpık kentleşme ve doğal yapı nedeniyle kurulması çok kolay bir sistem değil. Adam gibi, gerçekçi projeler hazırlanıp başına da becerikli yöneticiler konmadan metrobüsü çekmeye devam edeceğiz. İşin kötü tarafı eldeki en iyi alternatifin bu olması.
Sosyal ağlarda paylaş

oha ben de yen ibir şey sanmıştım.. okula giderken gördüm bozulan metrobüsü, şu süreklşi arıza yapan tırtılalrdandı zoulmuş olan, 3 tane teknik ekip aracı vardı, okuldan dönüyordum 14:30 civarıydı adamlar hâlâ tamir işiyle uğraşıyordu, mecidiye köy istikametine giderken okmeydanı durağının girişinde tek şeridi kapatmışlardı zaten

saat 11 den beri orada araç AHAHAHAHAH perte çıkmıştır herhal
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adamların en çok övündüğü konu bu metrobüs konusu.O da dışı kalaylı, içi vay vaylı konu. Türkiye'de aynı otobüsleri aldıkları paranın 5'te 1'ine mal edeceklerini açıklamıştı MAGİRÜS'te, MERCEDES TÜRKİYE'de. Ama adamlar HAYALLERİNİ GERÇEK ETMEK için tabii ki 700-800 bin Euroluk otobüslere 4 milyon Euro verecekler ki, birilerinin çocuklarının gemicikleri olsun, birilerinin Üsküdar'da HAVUZLU VİLLA KÖYü olsun, birisinin karısı tüm Türkiye'yi kaplayan hastahane zincirlerinin sahibi olsun, olsun oğlu olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur.
Daha yeni YSK önce 12 milyona seçim pusulalarının basım işini bir firmaya vermişti. Birileri nasıl olduysa "ne oluyor lan?" dedi, seslerini duyurdu, yeni ihale 800 bin Lira'ya bir firmaya kaldı. Aradaki farkı da bu ülkede bırak herhangi bir devlet kurumunu, savcıyı, bir gazeteci, tv programcısı dahi sorgulamadı. Öyle bir yanlışlık olmuştur muhtemelen.

İlave: bu da linklerden biri
http://www.haberpan.com/haber/ysknin-iptal-edilen-oy-pusulasi-basim-ihalesinin-ardindan-yolsuzluk-kokulari-gelmeye-basladi
Sosyal ağlarda paylaş

İhaleyi iptal etmeden nasıl aynı firmaya tekrar veriyorlar?
Veya firma gelip indirim yaptı ise bu seferde herkes manyak yüksek fiyat verir sonra rakamı tam işi alacak kadara düşürür. Bu arada en ucuza verilmesi gereken işte neden ilk başta bunlar kazanmış o saçma rakamla anlamadım ben hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya haberin detayını okuyunca YSK'nın bundan önceki seçimlerde de benzer bir durumu Finlandiyalı (evet, Finlandiyalı)bir firma ile yaptığını yazıyor!!!Türkiye'de firma bitmiş olmalı veya Finlandiyalı firmanın uzun boylu, sarışın, atletik vücutlu BAYAN (kız mı, kadın mı bilmiyorum) temsilcileri olmalı ki bu SEHVENmiş gibi görünen durum olmuş olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...