Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mulholland Drive Tarzi Film/ Lynch Tarzi Yonetmen

GamzeZumrut

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar David Lynch'in bircok filmini izledim ama Mulholland Drive kalitesinde baska bir film goremedim. Tabii digerleri kotu demiyorum ama mulholland drive baska :)
Neyse konuyu uzatmadan soriim, Mulholland Drive gibi olan biraz kapali, sembolik ve dussel bir fillm var mi bildiginiz ya da David Lynch tarzi bir yonetmende olur :p
Sosyal ağlarda paylaş

GamzeZumrut said:

Arkadaslar David Lynch'in bircok filmini izledim ama Mulholland Drive kalitesinde baska bir film goremedim. Tabii digerleri kotu demiyorum ama mulholland drive baska :)
Neyse konuyu uzatmadan soriim, Mulholland Drive gibi olan biraz kapali, sembolik ve dussel bir fillm var mi bildiginiz ya da David Lynch tarzi bir yonetmende olur :p

selam dune var extended directors cut david lynch'in bi de kayıp otoban vardı sanırım başka filmini bilmem ama msnim [email protected] burası kasıyo..
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

mulholland kadar leş bi filmde yoktur heralde dunya uzerinde. bu kadar overrated bu kadar saçma bişi. tam kız filmi.

abi Zizek isimli bir felfeseci var, gunumuzde yasayan hatiri sayilir felsefecilerden. populer kultur hakkinda da yazilari var. adam Lynch'in bi kac filmini yorumlamis onlari okumalisin, Lynch'in filmleri sacma degil aksine cok derin ama zor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

birebir lynch tarzında pek az yönetmen var, ama benim o atmosfere en yakın bulduğum adam, david firth diye bi adam. cidden bazı animasyonları (özellikle spoilsbury toast boy) direk lynch atmosferi veriyo, hastasıyım.

şurdan izlenebilir:
http://www.fat-pie.com/flash.htm

onun dışında belki peter greenaway, belki biraz godard..ama bunlar da lynch tarzında sayılmaz, ama kapalı-zor anlaşılır falan şeyler aranmaktaysa göz atılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

birebir lynch tarzında pek az yönetmen var, ama benim o atmosfere en yakın bulduğum adam, david firth diye bi adam. cidden bazı animasyonları (özellikle spoilsbury toast boy) direk lynch atmosferi veriyo, hastasıyım.

şurdan izlenebilir:
http://www.fat-pie.com/flash.htm

onun dışında belki peter greenaway, belki biraz godard..ama bunlar da lynch tarzında sayılmaz, ama kapalı-zor anlaşılır falan şeyler aranmaktaysa göz atılabilir.

oneri icin sagol David Firth'e bakicam bi.
Godard falanda izlemistim zamaninda ama cok hosuma gitmemisti tarzi..
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir tarzda yönetmen olursa direk david lynch çakması olacağından boşuna arama bulamazsın.

niye taklit etsinler adamı daha doğrusu nasıl taklit etsinler? adam çok değişik işler yapıyordu eskiden hala da kimse yanına yaklaşamaz o konuda. deneselerde sıçar batırırlar çok afedersin.

bu arada lost highway kesinlikle mullholland dr. dan çok daha iyidir. insanlara anlayamadıysanız diye atarlanacağına önce sen anlamaya çalış rica ederim. mullholland dr. yi anlamak için de 10 ipucu yayımlamıştı david lynch. yetemeyenler onu kullanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...