Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MHP Diyarbakır'a gidebilir mi?

calimero

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

2008 kriz degil yani? 2001 krizininde global oldugunu dusuncek olursak ve ülkemizde işsizligin baya bir arttıgını dusuncek olursak senın refah dedigin olay (tahminimce) senin gibi yandaşları işe alıp gerçekten çalışan adamları işten çıkartıp işsiz bırakarak size refah saglıyor.

Kadrolaşıp oy alıcagı adama iş bulup başa geçmek ayrı şey cidden refah saglamak apayrı .Bunları ayırt edemıyosak ve her iki hükümette birer kriz görmüşken elinde sadece bir kriz ile geliyorsan bana demek ki destekli sallamamışsın. Olsun yine biz burdayız gelirse aklına başka bişi araştır gugıl falan buralardayız biz cevap vermek için.

Onun dışında akp için savunamamış olmak bile acı verici degil mi senin için.
Birde 'hayır akpli degilim adamlar harbi kötü ama beterin beteri var' diyorsan şu üst tarafı direk okuma boşver .

akp ile alakam yok. 2postta akpci yaptin, tenk yu.
Sosyal ağlarda paylaş

lordones said:

akp ile alakam yok. 2postta akpci yaptin, tenk yu.

dedim ama sonda eger oyle degılse boşver diye. Onun dışında akpli olmayıp refah (bunu ekonomik anlamda soyluyorsan) seviyemiz arttı diyebilmen için en azından bu kadar çok sayılarla alakalı olan ekonomi gibi konuda buraya 3-5 refah seviyesi nasıl artmış onu ıspatlayan bişiler koyabılırsın. Koyamıyorsan neden arttı dıye havadan sallıyorsun. Eger ekonomi nasıl dustuyu merak edıyorsan her yerde resmi olan borç çizelgesi vardı chp koydu son 8.5 yıl vs 100 yıl diye ona bak yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok artık? Bankaların 2008 durumu ortaydı . Hatta o kadar ıyı sandıgın oranları vermelerinin sebebi zor durumda olmaları? %10 nerdeyse vericekler vadeyle cunku sıcak paraya ıhtıyacları var.

Bir nevi yine sözle 2001de kötüydü 2008de ıyıydık dıyorsunuz ve fakat elinizde bu kadar net bir sayısal durumun ıspatı ya da cizelgesi hiç bir durumu olmaması olayı tamamen 'göreceli' durumuyla bırakıyor ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=MdenVFUDFm8

Mhp nin faşist bir parti bölücü ırkçı ayrımcı bir parti olmadıgını net ve öz bir şekilde gösterdigi gündür bugün.

Elbette sayı arzuladıgımdan çook daha azdı ama napalım bu seferlik böyle. Hatta belki adam bile getirtmiştir belli olmaz.

Ama en azından diyarbakıra gidiliyor mu artık? Sadece akp degil artık herkes orda bişiler oldugunu farketti mi? Orda da ınsanımız oldugunu orda ki adamında Türkiyede yaşadıgını farketti mi?

Tamamdır artık politikacı insanları görmeye başladı (sadece seçimler için demeyin önce ki seçimlerde ne mhp ne chp gitmiyordu) sıra halkın politikacıları görmeye başlamasındadır.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Bırakın Viktor'a laf atmayı abi, adam 10 yıldır aynı teraneleri okuyor.

demekki perincek 10 senedir hala basarisiz oldugu halde TEKBASINA IKTIDAR diye dolasiyormuski hic degismemis goruslerim asdfafds

tuhaf olan ben degilim
tuhaf olan bu yetersizlik ve absarisizliga ragmen perincekin hala siyaset yapmasi

haa ama pardon, sonra moskof akrdes dugin in avrasyacilik macerasinda kim piyon olucak? adam cikti bizzat sahiplendi lan perinceki ama turk basini olaya yorumsuz kaldi

bi yandan tam bagimsizlik diyicen
obur yandan putin in pesinde kosan adamlarin masaligini ustlenecen

sorna ulsualci ve tam bagimsizim ben diye oy istiycen

anca cahil ulusalcilar yer bu numarayi, yiyorlarda zaten sadfsfda

yoldas dugin e selamlar ;)
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

liberal said:

Milliyetcilik = Faşizm

bu mantıkla argüman üreten insanlar siyaset hakkında yorum yapmasın pls.

komik oluyorsunuz.

Umarım Türkiye, milliyetçi ve ırkçı söylemli her partinin baraj altında kaldığı günleri görür. Umarım. BDP'si de MHP'side.

Bunun diyen maneviyat uzerinden siyasete oy veriyor cok ilginc.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

pekaziz said:

demekki perincek 10 senedir hala basarisiz oldugu halde TEKBASINA IKTIDAR diye dolasiyormuski hic degismemis goruslerim asdfafds

tuhaf olan ben degilim
tuhaf olan bu yetersizlik ve absarisizliga ragmen perincekin hala siyaset yapmasi

haa ama pardon, sonra moskof akrdes dugin in avrasyacilik macerasinda kim piyon olucak? adam cikti bizzat sahiplendi lan perinceki ama turk basini olaya yorumsuz kaldi

Halen mi moskovcu paranoyası?

Doğu perinçek'ten zerre haz almam ama halen mi moskovcu paranoyası arkadaş?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

pekaziz said:

tuhaf olan ben degilim

Gökçe Fırat kardeşinden başını kaldır da diğer kaynakları da oku bence.

http://ip.org.tr/lib/pages/detay.asp?goster=ehaberdetay&idhaber=478

Kaldı ki bir tek Dugin bile destek çıksaydı yine gocunmazdık. Zira Avrasyacılık hareketinin teorik kurucusu zaten İşçi Partisi.

http://www.idefix.com/kitap/avrasya-secenegi-turkiye-icin-bagimsiz-dis-politika-dogu-perincek/tanim.asp?sid=NENZQH3YVA1EZZW4INX1

Kitabın yayımlandığı tarih 96, ama buna ilişkin çalışmalar ta 90'lardan sonra başlıyor.

Kim maşa kim değil, gören gözler için zor değil karar vermek.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

devlet bahçeli ile mhp garip, sinirli, agresif bir kitlenin partisi olmaktan çıkmak üzere.

sizi bilmem ama az da olsa ümitliyim ben bundan.
Turkes doneminden sonra mhp kendi icinde bolundu. Ne olaylar kavgalar cikti biliyosunuz. O sizin tabirinizle fasist olan milliyetciyiz, ulkucuyuz diye gecinen insanlar bahcelinin su anki politikasina "bu nasil ulkuculuk, bu nasil milliyetcilik" diye yaklasip partiyi desteklemeyi birakip kendi aralarinda bisiler yapmaya calistilar ama tabiki bu oylarda akp ye gitti.
Turkes zamani kotumuydu ? Belki turkese fasistti denilebilir ama donemin kafasi ve sartlari neyi gosteriyosa o sekilde hareket eden siyasetciler bu insanlar. O donemde taviz vermemek, kati davranmak gerekmis belki bazi sebeplerden o sekilde takilmislar.
Bahceli sonucta oraya baskalarinin yaptigi gibi pkk yada bdp (ben ikisinide ayni kefeye koyuyorum) ile el sikismaya gitmiyo. Orda bi halk var onun icin gidiyo. Bence bu secimde akp yi yada chp yi degil mhp yi konusacaksiniz. Bahcelinin cikip sacmalik olarak gorulen konusmalari bile bana gore insanlari mhp ye cekti.
Not: dun ne oldu mhp diyarbakir mitingi, ne bitti hic izlemedim hic haberim yok. Yazilanlari okumadan yazdim.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

Bahcelinin cikip sacmalik olarak gorulen konusmalari bile bana gore insanlari mhp ye cekti.

ben de boyle dusunuyorum. ozellikle puskevit olayindan sonra ana habere cikip bi de kendisiyle ilgili videolara falan gulmesi cok iyiydi. adamla dalga gecilince kosarak mahkemeye gidenlerden olmadigini, olgun oldugunu gosterdi.

hatta pesinden bir de otibis dedi (bence bilerek maksat konusulsun diye dedi) ama artik millet 40 yapara, puskevite doydugu icin cok ses getirmedi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...