Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğretmenin ölüm nedeni biber gazı

Laorx

Öne çıkan mesajlar

smarthan said:

boone said:

Eh abi şimdi polisin ne sucu var diyecem ozaman üzerime atlicaksınız abi adamlar toplu şekilde ellerinde taşlar polise taş atıyor polislerde izlesinmi ?
polis gözünden bakın yeaaa biraz.

deme abi dün ben dedim dövmedikleri kaldı bi sdf

Ya abi inat mıdır nedir şunu neden algılayamıyor ınsanlar 'halay çekenlere sebep yokken polis girişti o girişme sırasında bir insan ölünce taşlar ve sopalarla cevap verdi halk'

Sırayı yanlış bilip atıp tutmayın hadi halk taş sopayla girse sonra polis dalsa anlarım sorun yok bence de ama polis dalınca ve biri ölünce taş sopa ile girdileri neden 1000 kere yazmamıza ragmen algılayamıyorsunuz .
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

smarthan said:

boone said:

Eh abi şimdi polisin ne sucu var diyecem ozaman üzerime atlicaksınız abi adamlar toplu şekilde ellerinde taşlar polise taş atıyor polislerde izlesinmi ?
polis gözünden bakın yeaaa biraz.

deme abi dün ben dedim dövmedikleri kaldı bi sdf

Ya abi inat mıdır nedir şunu neden algılayamıyor ınsanlar 'halay çekenlere sebep yokken polis girişti o girişme sırasında bir insan ölünce taşlar ve sopalarla cevap verdi halk'

Sırayı yanlış bilip atıp tutmayın hadi halk taş sopayla girse sonra polis dalsa anlarım sorun yok bence de ama polis dalınca ve biri ölünce taş sopa ile girdileri neden 1000 kere yazmamıza ragmen algılayamıyorsunuz .

artislik yapma hemen cık cık
dünkü topicde ilk verilen kaynakta olayın sırasının bu şekilde olduğu yazmıyordu. ben de ona göre yazmıştım.
hatta sırası bu mudur diye emin olamayıp "olayın doğrusunu tam bilemem" tarzı bişi de yazmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar insan gibi önce orda pankart açmış. binalara pankart asmışlar. Topluca dans ediyorlar, horon tepiyorlar, arkada karadeniz türküleri çalıyor. Önce polis gidip zorla pankartları indiriyor. Pankartlarda hakaret yok birşey yok. Su Haktır Satılamaz pankartı açılmış. AKP e karşı pankart açılmış okadar.

Sonra polis bu insanların üzerinden alçak irtifada 3 tane polis helikopteri geçiriyor sırf tahrik etmek için, rahatsız etmek için. Daha sonra dagılın yoksa biz dağıtırız diyip üzerlerine gaz bombalarıyla, coplarla, panzerlerle dalıyor. Sonra gelip halk neden taş attı. E kardeşim senin polisin savaşmaya gitmiş oraya, insanları bezdirmeye gitmiş, anayasal haklarını gaspetmeye gitmiş. Ne yapsın insanlar ? Oturup dayak mı yesin, boyun mu eğsin ?

Polis halkın polisi değil, hükümetin polisi. Hükümet ağa olmuş, mafya olmuş neyi tartışıyoruz. Baksanıza RTE nin açıklamalarına. Gizli kasetlerle uğraşıyor aylardır.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ntvmsnbc.com/id/25219100/

Artvin'in yanı sıra Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Erzincan'dan gelen takviye çevik kuvvet polis ekipleri ilçeyi adeta abluka altına aldı.

Öh masallah utanmasalar bütün ülkedeki polisleri yıgcaklarmıs ufacık yere.Ölen vatandaşımıza Allahtan rahmet yakınlarınada başsaglıgı diliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
Yeni bir biber gazı kurbanı gencecik adam...
said:
Yalova'da bir kavgayı ayırmak isterken polisin kullandığı biber gazından etkilendiği söylenen astım hastası gencin beyin ölümü gerçekleşti

Arkadaşları olduğu için kavgayı ayırmak isteyen ve astım hastası olduğu öğrenilen 31 yaşındaki Çayan Birben, olay yerine sevk edilen polisin gruplara müdahalesinin ardından aniden fenalaşarak, Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakıma alınan astım hastası Çayan Birben'in beyin ölümü gerçekleşti.

Birben'in teyzesi Havva Köseoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeğeninin kavgayı ayırmak için çabaladığını söyledi:

“Olay yerinde yeğenim polisin biber gazı kullanacağını fark edince astım hastası olduğunu belirterek, gaz kullanmamalarını istemiş. Ancak polis gelişigüzel biber gazı sıkmış. Yeğenim, nefesinin tıkanması ile panikleyip parkın ilerisinde bulunan internet kafeye kadar koşmuş. Buranın tuvaletine girip elini yüzünü yıkamaya çalışırken bayılıp yere yığılmış. O esnada kafe sahibi de kavganın olduğu yerdeymiş. Dükkanına döndüğünde yeğenimi yerde yatarken bulmuş. Ambulans çağırmışlar. Beyin kanaması geçirdiği gerekçesiyle yoğun bakıma alınmış. Şimdi hayata tutunmaya çalışıyor. Biz bunun peşini bırakmayacağız. Sorumluların hesap vermesini istiyoruz.”

Öte yandan Birben'in ailesi, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25353208
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...