Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞL Finali: Barcelona - Manchester United / 28.05.2011

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Polyushka said:

Sotto said:

Ne yapabilir ki abi Ferguson?..Kim ne yapabilir...Farketmez kimi aldığın kimi soktuğun...Bu adamlar sana top göstermiyor hocam, senin de o kalibrede pas yapabilecek adamın yok...Yapabilecek birşeyin yok...Şu son 3 yılda Barça'yı kimler yenebildi ŞL'de, Arsenal kendi pozitif futbolunu oynayarak, Inter mucize defans yaparak...Başka da yok...Hani Rubin Kazan'ı saymıyorum...
Dünyanın geri kalanının karmasını yap, Barçayı yine yenemezsin...Futbolu fizikten güçten hızdan vs dense yeniden tekniğe, çalıma, kafa çalıştırmaya, kısa pas yapmaya dönüştürdüğü için seviyorum Barça'yı...
Manu'nun futbolcularının hepsi müthiş atletik, ama Barça futbolu başka oynuyor..
.

x

ya bırak şimdi, Barça'yı kimse eleyemiyor diye sen futbol oynamamaya mı çalışacaksın ? manchester united, top barçadayken pressiz bir şekilde geriye kapanıp, bu şekilde topu kaptıktan sonra da ilerideki oyuncularına hızlıca topu kazandırma sevdasına tüm ataklarını max. 15 saniyede yiyor. ben şahsen 15 saniyeden fazla manchesterlıların ayağında top dolaştığını görmedim maç boyunca. (3-1'den sonra barçanın bıraktığı dakikaları sayma)

oyuncu tercihlerinde de defansif yönü de olan, defansif yönü daha kuvvetli olan, mücadelesi daha güçlü olan, fakat buna ters ölçüde de tekniği daha kötü olan açıkları oynatmadı mı bu maçta. nani'nin yerine valencia, olası bir anderson veya ileride kullanılabilecek bir berbatov seçeneğinin yerine park'ı oynatmadı mı.

5-0 yenilseydi, ama biraz pozisyonu olsaydı, topla oynamaya çalışsaydı daha iyiydi, sadece 1 tane pozisyonu var mac boyunca, o da gol oldu. manchester'ın nasıl bir hücum planı vardı, maç bitti ben hala anlayabilmiş değilim

sadece golleri yedikten sonraki 2-3 dk da defans çizgisini biraz ileriye çıkartıp, agresif bir şekilde topla oynama isteği gösterdiler. onun dışında 0

ha, orta sahayı daha kalabılık tutsa, sürekli pres yapsa, daha agresif oynasa, berbatovu, naniyi oynatsa yine yenilecekti ? de diyebilirsin. en azından denemeliydi. hiç olmazsa bu şekilde rezil olmazdı.

yani barça iyi de, ''abi barça çoook iyi yeaa biz maça çıkmayalım en iyisi heheh'' mi olsun

ben barça'yı tuttuğum için değil sinirlendiğim için yazıyorum. koskoca manchester united madara oldu be. daha ne olsun

İyi de aynısı Mourinho'da yapmaya çalışmadı mı...O da defansif kadroyla çıkıp geriye yaslanmayı denemedi mi...Ferguson+Mourinho bilmiyor bu işi, ben daha iyi yaparım diyorsan onu bilemeyeceğim...
İşi hypotethical teorilerle uzatmanın esprisi yok, sen böyle düşünürsün ben böyle ancak bildiğim şu var ki kimi oynatsaydı farketmezdi bugün...Topa değemedikten sonra...
Ferguson eminim günlerce kafa patlatmıştır...Mourinho da topa değemedi rezil oldu her maç...Yetemedi...Ferguson da yetemedi...Demekki şunu şunu oynatsaydıyla olmuyor..Hayır ben de severim taktiğini kitabını vs ama, yapacak birşey yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Wenger pozitif oynayabilecek kadroya sahip olduğu için öyle oynadı...Çünkü zaten Wenger o tarz bir sistem yaratmaya çalışıyor...Ne Ferguson'un Ne Mourinho'nun elinde öyle bir kadro var...
Manchester orta sahasına bakar mısın...Bir tane Fabregas gibi bir adam yok mesela...Manchester İngiltere ligini gücüyle fiziğiyle hızıyla domine ediyor olabilir...Ancak yeterli teknikte pas yapabilecek, Arsenal gibi oynayabilecek oyuncusu yok....
Ayrıca Wenger işi bilmiyor gibi birşey dediğimi hatırlamıyorum....Ancak Ferguson da Mourinho da ellerinden bundan fazlasının gelemeyeceğini çok net biliyorlardır, buna eminim...
Wenger çıkar 2 seneye çatır çatır Barça'yı yenebilir...Ama şu anki yapısıyla Real de Manu da yapamaz bunu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ne maçtı be :)

ilker yasin vb lerini artık dinlememek süper bir duygu hehe
bu İngiliz spiker ve yorumcular çok iyiler. gördüğüm en nötr yorumcular yani.

man u çalıştı uğraştı ama barcelona çok iyi bir takım ve durdurmak nerede ise imkansız. her şekilde hakettiler diye yorumluyorlar.

düşünüyorum da bizim takımlardan biri barcelona'ya karşı oynasa bizim spikerler böyle bir yorum yapabilirler mi?

hiç sanmam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...