Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kime oy vermeliyim ?

Floridsdorf

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar henüz 18 yaşında bıyıkları yeni çıkmaya başlamış toy bir delikanlıyım.

İlk defa bu sene oy vericem inşallah.

Ancak kime oy vereceğimi bilmiyorum ailem CHP'ye oy veriyor senelerdir ancak bir türlü kazanamadılar.

Benim istediğim gençleri ön planda tutucak yaşlıları arka planda, mümkünse din sözcüğünü bir polikacının ağzından duymayacağım, ve hamam böcek yada ninja kılıklı tarikatçıları böle nasıl desem hmm.. çattırmadan öldürücek böle ezicek böcek gibi..

Bu türde bir parti var mı ? Buna en yakın parti hangisi, kime oy vermeliyim ?

Teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işin aslı şudur, belli bi hayat görüşün vardır, seçime gircek partilerin manifestolarına bakarsın, hangisi senin görüşlerine en yakınsa o partiye verirsin oyunu.

Ama ileri demokrasilerde bu iş öyle diil tabi, takım tutar gibi parti tutuyosun onlarda. Görüşlerini beğenmediğin (ya da ailenin, yakınlarının, vs.) partiye karşıt olan partilerden en çok oy alacak olana veriyosun oyunu. Ya da ne bileyim işte, lideri en karizmatik olana.
Sosyal ağlarda paylaş

E ben bi parti kurayım madem benim gibi düşünen yok mu ? %10 barajı fln bişiyler var mış ne aptal bir kanun lan o.

Şimdi benim arkamda 50 bin kiişi var oy atmış bana ama %10 barajını geçemedim diye 50bin kişinin sözü geçmicek mi, fikrimizi bile sormucaklar mı ?

Bu demokrasimi lan lol...

Ben bi tüzük hazırlayıp parti kuruyorum var mı gelen haha
Sosyal ağlarda paylaş

Floridsdorf said:

ve hamam böcek yada ninja kılıklı tarikatçıları böle nasıl desem hmm.. çattırmadan öldürücek böle ezicek böcek gibi..

aman tanrım gençlik nereye gidiyor böyle?

http://www.uludagsozluk.com/k/farkl%C4%B1-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCncelere-sayg%C4%B1-duymak/
Sosyal ağlarda paylaş

Mükemmel parti diye birşey yoktur. Keşke olsa ama senin düşüncelerine en yakın olan partiye desteğini vermen, senin paylaştığın düşüncelerinin de savunulması demektir. Temsil edilmen demektir. (%10 barajını geçebildiği takdirde tabi)

Görüşün neyse, gördüğüm üzere internetin de var. Parti manifestolarını aç oku. Biz ne desek yalan. Hangisi sana yakınsa ona ver oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:

arkadaşım 18 yaşında ciddi bir şekilde buraya kime oy veriyim diye topic açtıysan türkiyenın geleceğinden daha önce kaygılanman gereken şeyler var gibi

offf ne klasik anti-ergen rage idir bu. adam ne guzel geliyo fikir soruyo iste ne var bunda?

tvde adam daha kibrisin yerini bilmiyo birak gelsin adam sorsun rahat rahat. peh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...