Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yabancı şarkılara yasak tehlikesi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

df said:

kimse haberi okumadı mı acaba =) albüm alamayacağız olayı değil mesele. hiçbir kulüp, radyo, televizyon, kısacası yasal olan hiçbir kurum yabancı müzik kullanamayacakmış. =)

abicim

anlıyorum gençsiniz, toysunuz.

ama löfontan'ın ezof'un masalları var. bak mesela karınca ile solucanın masalına. solucan "aman abii ne olacak" derken karınca, karınca kararınca kenara depoluyoru. ne oldu sonra. solucanı karga kaptı. gak dedi. ama karınca depoladıkları ile o dönemi geçiriverdi.

hazırlıklı olun artık bunlara. kitap, müzik, film falan.. alamanyalardan akrabaları gelenlere dumanla haber yollatın, keza telefonlar da dinleniyor. gelirken getiriversinler işte!

peeeh. zamanında sosyalist rejimde biz beatles plaklarının kopyalarını röntgen filmi üstünde getirirdik demirperde ülkelerine be..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

df said:

kimse haberi okumadı mı acaba =) albüm alamayacağız olayı değil mesele. hiçbir kulüp, radyo, televizyon, kısacası yasal olan hiçbir kurum yabancı müzik kullanamayacakmış. =)

abicim

anlıyorum gençsiniz, toysunuz.

ama löfontan'ın ezof'un masalları var. bak mesela karınca ile solucanın masalına. solucan "aman abii ne olacak" derken karınca, karınca kararınca kenara depoluyoru. ne oldu sonra. solucanı karga kaptı. gak dedi. ama karınca depoladıkları ile o dönemi geçiriverdi.

hazırlıklı olun artık bunlara. kitap, müzik, film falan.. alamanyalardan akrabaları gelenlere dumanla haber yollatın, keza telefonlar da dinleniyor. gelirken getiriversinler işte!

peeeh. zamanında sosyalist rejimde biz beatles plaklarının kopyalarını röntgen filmi üstünde getirirdik demirperde ülkelerine be..

yanlış anlamışsın sanırım beni. kim orjinal alıyor ki zaten diyenlere söyledm ben. albüm satılmaması bizim açımızdan en önemsiz kısmı (genellikle korsan kullandığımız için). işin asıl önemli ve kötü olan kısmından bahsettim mesajımda. uzun zamandır ağlanacak halimize gülüyoruz o yüzden "=)" kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

müziğe para verilir gayet. ama hepsine yetmiyor haliyle, daha çok bağımsız ve kendilerini ilerletebilmek için o albümlerden gelicek paraya gerçekten ihtiyacı olanları almayı makbul görüyorum ben. çok grup var müthiş şeyler yaptıkları halde pek de paraları olmayan, o tarz grupları korsan dinlemek ayıp bence direkt.

hatta konusu geçiyorken giraffes? giraffes! satın almalı mesela, 5$ filandı yanlış hatırlamıyorsam dijital downloadu, bunu gidip korsan dinlememeli. diğer albümleri de bedava zaten.

şunu da şuraya bırakayım belki dinlersiniz de hoşunuza giderse işinize yarar; http://www.kickstarter.com/projects/745015920/the-new-giraffes-giraffes-album
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...