Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eve online nub toplaşması

Red

Öne çıkan mesajlar

minmatar severlere karşılık curse ve pilgrim daha ilerisi için bhaalgorn. yalar yutarrla azap olur karşısındakine.

kısa vadede frig seviyesinde kullanışlı gemi ne kadar vardır bilemiyorum çünkü bonusları o kadar etkili olmuyo

her ırkın bit t1 cruiseri bu verilen recon gemilerin daha az bonuslusudur

amarr için arbitrator :target distruptor, turret gemilere azap, hedefdeki geminin turret menzilini ve trackingini düşürür
caldari blackbird: ecm bonus, gemilerin lock almasını engeller
gallente celestis: sensor darpener, karşındaki geminin target alma menzilini düşürür.
minmatar bellicose: target painter bonus, karşındaki geminin missiller için görüntüsünü büyültüp alacağı damage i arttırır

bu seçeneklerden en kullanışlısı blackbird, t2 versiyonlarına geçince tabiki diğerleri de çok harika oluyo ama şu an kullanabileceğin en zevkli gemi blackbird
Sosyal ağlarda paylaş

Force recon fit ile oynamak eğlencelimidir? Bir fit için skill planı yaptığımda, 3 aylık bir sonuç verdi bana.

Sonrasındada sniper a geçmeyi düşünüyorum, eğlenceli ise tabi. Bunun için verilmiş fite geçmem içinde skill planı yaptım, 6 ay dedi (tabi bu süre, şuandan itibaren geçerli)

*
birde, böyle bir pvp pilotunu almaya kalktığımda (force recon ve sniper) tl olarak ne kadarı gözden çıkartmam gerekir? (tabi kasan kişi tam olarak bunları kasmamıştır, ağırlık bunlardadır.) Hatırladığım kadarıyla fiyatlar biraz uçuktu, yinede sorayım dedim :)
Not: Eğerki istediğim karakteri tl bazında bulamıyorsam isk ile almam gerekiyorsa, tl olarak alabileceğim isk fiyatını ve alacağım karakterin isk fiyatını verirseniz daha iyi olur. Bu sayede daha fazla karakterin fiyatı hakkında bilgi sahibi olurum (notu ekleme nedenimde, isk ile satışlar oluyormuş. Tabi benim isk yapabilecek bilgim yok :P. O nedenle tl olarak isk nin ederi ve alacağım karakterin isk değeri önemli).
Sosyal ağlarda paylaş

eğlencelidir reconlar, ama azaptır aynı zamanda.
uzun mesafelı bı gatede 2 warp atarsın, adamı katil eder
fitlemek ızdıraptır, onu taksam bunu taksam

ÇÜNKÜ
bu gemilerin bonusları güzeldir, yani bu gemilerin diğer yönleri adam gibi olsaydı, direk op gemiler olacaklardı. Bonusları dışında tırt gemiler söylim.

bide hacı karakteri kendin geliştir die boşuna demiorz, yani recon gemilerini alırsan çatır çatır elinde patlayacaklar, yazık olacak. Çünkü karşı tarafı iyi tanıman, kendini iyi tanıman,bölgeyi iyi tanıman falan gerekiyor, ha gangle uçarsın o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun nick : Bendesenin
birde ufak bir not (nick verdiğim için) : Benim pati hesabım olmadığından dün arkadaşınkini rica ettim. Yani sadece bugünlük hesabı kullanıyorum (ilerleyeceğim yola karar verebilmek adına. Arkadaştanda yardım alamadım, oda noob)

Bir yandan oyunda konuşuyorumda. Bu sorduğum şeylerin benzerlerini sorup kafa şişiriyordum. Bir arkadaş, ilk olarak skill planımı Caldari Drake ve t2 fitine uygun olarak değiştirmemi söyledi. Bununla ilgili söyleyebileceğiniz birşey olur felan diye eklemek istedim. Sanırım, skill planının bitmesini beklerken, para kasabilmem için söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

görev yaparak para kazanlar için: görevlerden kazandığımız LP leri paraya çevirebiliyormuşuz. Ayrıca görev başına LP arttıran skill de var ve 1 lvl %10 kadar arttırıyor (lvl4 görevde 8000 kazanıyorlarmış, buna skill ile arttırılan dahilmi bilmiyorum değilse eğer, görev başına, loot, salvage haricinde 12m para daha gelmiş oluyor. Bu bilgi yanlış olabilir tabi, birilerine sormak isterseniz diye yazayım dedim)

Birde soru ekleyeyim, marketden alım satım yapmak için hangi skilleri kasmak gerekiyor? (teklif sayısını arttıran bir skill söylediler, başka var mı? örn: marketin aldığı komisyonu düşüren vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler.
2 sorum daha var.

Öncelikle taşıma marketlere malzeme taşımak için hangi ırkın gemisini kullanmalıyım? yada ne tür bir gemiyi ? (düşük kargo yeri, yüksek hızmı tercih etmek gerek? daha az patlamak için)

Yüksek miktarda para kazanmak için hangisini tercih etmeli?
Sonrasında, cloak gemileremi yönelmek gerekir?
Yada, PLEX dedikleri gizli yerler bulmaya mı?

Amacım; para kasıp, dişimi sıkıp düzgün bir karakter alabilmek (sp yüzünden zamandan tasarruf etmek istiyorum, bunuda en iyi karakter alarak yapabilirim sanırım)

kendimle ilgili ufak bir not: Gün içerisinde (uyku hariç :P ) istediğim zaman oyuna girebilecek şansım var.
Sosyal ağlarda paylaş

hala kendi karakterini kasmanın daha işe yarar olacağını düşünüyorum.

iyi plexler 0.0 da ve tek girmek az skilde pek mümkün değil.

trade order için
trade-retail skilleri öncelikli, gerisi de var ama station trade yapıosan lazım olur.

Alım satım vergilerini az da olsa azaltan accounting skili var
sell order buy order vergilerinin azaltmak için broker relations var (bundan pek emin değilim, kontrol etmek lazım)

taşıma işi daha önceden de dediğim gibi, erkenden yüksek cargo istiyosan amarr-bestower, ilerisi için düşünüosan gallente- Iteron mark V
Sosyal ağlarda paylaş

0.0'a inmeyeceksen mühim değil ya

al ucuz büyük kargolu gemiyi, döşe shield extenderla mwdyi, low-powerları scrambler engelleyicilerle doldur tamamdır. büyük ihtimal patlamazsın patlarsan da 1-2 getir götürle parasını çıkaracağın için üzülmezsin.

ama para kazanmanın daha kolay ve zevkli yöntemleri var ticaret bi süre sora sıkıyo üstelik. kendi karakterini kasmak gibisi yoktur ya bi oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

@yafeshan
Oyundan kafanı ağrıtıyorum, buradanda cevaplamışsın, teşekkürler.

@Suark
inertia, not ettim teşekkürler.

@@Doruk
0.0 en iyi gemi (yada cloak gemi) ile bile çok patlarmışım, o nedenle 0.0 düşüncelerimden vazgeçtim.

Para kazanmanın daha kolay yöntemi? lvl4 görev önerdiler, bir yandan ticaret yaparken diğer yandanda lvl 4 görevleri için skill planı hazırlayacağım (işte rahat bir şekilde kasabilmem için gereken süre 6 ay yada her ne tutacaksa, bekleyeceğim. Daha sonrada paramı kasıp karakterimi alacağım, para işini halledeceğim karakterimide pvp sevmeyen kardeşime vereceğim. Oda iş yerinde yada evde takılır. Ticaret, pve, farketmez onun için. )
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...