Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TEM'de 3 çuval oy pusulası bulundu

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

yav çalan adam bunu hemen yok etmek ister zaten. yakar gömer bir şey yapar. iki sene sonra tem kenarına atmaz eğer bir art niyet yoksa. diğer türlü de benim tahminim belli bir zaman sonra bunlar kağıt fabrikasına vs yollanıyordur geri dönüşüm için. o ara kamyondan düşmüş olabilir. veya ben çok iyi niyetliyim.

güldüm.

seçimlere 1 ay kala tem'in ortasına 2009'dan kalma seçim pusulaları bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Birisinini kendi imkanlarıyla pusula basıp gündemde tuzum bulunsun diye yol kenarına bıraktığı bi kaç çuvaldan öte bi olay olduğunu düşünmüyorum.

Diğer bir ihtimal de, birisi özellikle bu gün bırakmak için saklamıştır. Eğer öyleyse eksik pusulaların hesabının niye sorulmadığını araştırmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

yav çalan adam bunu hemen yok etmek ister zaten. yakar gömer bir şey yapar. iki sene sonra tem kenarına atmaz eğer bir art niyet yoksa. diğer türlü de benim tahminim belli bir zaman sonra bunlar kağıt fabrikasına vs yollanıyordur geri dönüşüm için. o ara kamyondan düşmüş olabilir. veya ben çok iyi niyetliyim.

Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Olay ortadayken hala daha bazı arkadaşların yazdıklarına acaip şaşırıyorum. Haberi tek cümle olarak özetleyeyim.

2009 seçimlerine ait kullanılmış oy pusulaları TEM yolunun kenarında 3 çuval içinde bulunmuş.(nokta)

kullanılmış derken 2009 seçimlerindeki sıralama ile yani 2009seçimlerine ait pusula bunlar.

yani kullanılmış derken üstlerinde bir partiye ait kullanılmış oy bulunan pusula değil. kağıtlar ter temiz görünüyor
Sosyal ağlarda paylaş

seçim pusulaları beyaz mıydı bu arada? sarı diye hatırlıyorum ben?

http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2011/05/18/tem-de-3-cuval-oy-pusulasi-bulundu-1354477.Jpeg

resimlere dikkatli baktım da hepsi beyaz ve yazılar deforme olmuş gibi, yukarda birisi fotokopi demiş de garip geldi gözüme.

orada mühürlü zarf var bi de resimlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

seçim pusulaları beyaz mıydı bu arada? sarı diye hatırlıyorum ben?

http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2011/05/18/tem-de-3-cuval-oy-pusulasi-bulundu-1354477.Jpeg

resimlere dikkatli baktım da hepsi beyaz ve yazılar deforme olmuş gibi, yukarda birisi fotokopi demiş de garip geldi gözüme.

orada mühürlü zarf var bi de resimlerde.

sarı il genel meclisi içindi beyaz belediye başlanlığı çindi

bir de muhtar oyları var da eeh muhtarların resmi oalrak pusulası yok ehe isteyen istediği muhtarına dını yazıp zarfa koyabiliyordu :P
Sosyal ağlarda paylaş

abi bunun amacı o bölgedeki daha düşük gelirli halk arasında çıkar.

fısıltı yayılır orada güzelce. birileri bi laf atar. "cehape de çalmış işte" der ya da "akape çalmış ama ona rağmen alamadı olm!" der. ya da başka bişi der.

çıkış zamanı güzel, yaratacağı hasar da iyi. en azından bi kaç gün medyayı işgal edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Pusulaların kullanılmış olup olmadığı yazmıyor. Ama kullanılmış da olsa, kullanılmamış da olsa daha önce defalarca sandık başkanlığı yapmış bir arkadaşınız, kardeşiniz, abiniz olarak şunu söyleyeyim...Boş pusulalar ve zarfları bile "aman hata olmasın, devlet baba bizi oyar sonra" diyerek 1 saat boyunca 2'şer, 3'er kez saydığımızı ve sayımdan sandık kurulu olarak emin olunca bunları ayrıca eski usül bağlayıp, ipin üzerine mühür yaktığımızı bilmenizi isterim. Kullanılmış geçerli-geçersiz oylarla birlikte aynı çuval içerisine koyarak Yüksek Seçim Kurulu'ndaki ilgili görevliye elden teslim ettiğimde bu çuvalları içindekiler tek tek görevli tarafından alınıp ayrı ayrı tanzim edilir. Yai boş oy pusulaları da ayrıca sınıflandırılır ki neticede eksik-gedik-çalma-çırpma-fazla oy pusulası olmadığı anlaşılsın. Dolu oy pusulaları kadar önemlidir boş oy pusulaları.

Pusulalar eğer dolu ise zaten ap ayrı bir rezalet. O bölgede CHP'nin seçimi kazanması olarak bakmayın olaya. Bu belediye seçimlerinde belediye başkanlığı kadar belediye meclis üyelikleri de çok önemlidir. Pusulalar zarfın içinde grup halinde olur. Yani büyük şehir için, ilçe belediye başkanlığı için, büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelikleri için ayrı oy kullandık. Dolayısıyla belediyeyi kazanan partinin belediye meclisinde 3-5 üyesini bile budamayı kar görebilecek bir zihniyet ile karşı karşıya olduğumuzu tartışmaya bile gerek yok.

Her durumda bu pusulaların dolu-boş bulunması bir şeyin yanlış olduğu anlamına gelmektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

2009 seçimlerinde sandık başkan yardımcısıydım. bu seçimlerde ben de sandık başkan yardımcısı yazılmıştım. ancak gönderilen listedeki 40-45 kişiyi 2 kişi hariç reddetmiş seçim kurulu.

bu da demek ki;

1- adamlar fazlasıyla örgütlendi, artık sandığın başındakini bile yandaştan seçebilir hale gelmişler.
2-anketlerde bize gösterilen oranlar çarpıtılıyor, partinin suyu ısındıkça daha da agresif hile politikaları izlenecek
3- yüzde 10-15 falan hile yapacaklar herhalde, anketlerle tutunca pek ses çıkarmayacağız. "halk bizi istiyor :D" diye zafer konuşması yapacak rté de.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmediğimden soruyorum.
Oy sandıkların başında sayıldıktan ve kağıda döküldükten sonra YSK ya telefon/bilgisayar/faks ile bildiriliyor, sonra kullanılan oy pusulaları çuvalla Ankara'ya gönderiliyor, değil mi?
Böyle ise, sandık bölgesinden ayrıldıktan sonra oy pusulalarının nereye gittiğinin önemi var mı?

Not: İtiraz durumunda ankarada sayılması çok saçma olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...