Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alcatraz (2012) - Fox

sabonis

Öne çıkan mesajlar

J.J. Abrams ın bir sonraki projesi de belli oldu:

in this epic adventure thriller, a family struggles to reunite in a post-apocalyptic American landscape: a world of empty cities, local militias and heroic freedom fighters, where every single piece of technology - computers, planes, cars, phones, even lights - has mysteriously blacked out … forever.

homefront c/p lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Abrams da ne overrated adam yahu.

Daha doğrusu çok yetenekli de kafası çok çalışmıyo biraz aptallık var.

Sürekli çok güzel projelere başlıyor, fakat sonra kendini tutamayıp bisürü mistik doğaüstü saçmalık ekleyip katlediyor.

Alias müthiş bir diziydi mesela, ama son 2-3 sezonda doğaüstü şeylere girince sıçtı sıvadı, o müthiş dizinin havası gitti.

Lost ilk iki sezon inanılmaz bir diziydi zaten herkes tapıyordu, sonra tepetaklak gitti o da. 4-5-6 hele... Off...

Fringe, ilk ikisi kadar dikkat çekici müthiş değildi ama yine de ilginç güzel bir dizi olarak giriş yaptı, giderek de kaliteyi arttırdı bir süre, ama 3 sezon rezaleti (dünya dizi tarihinin gelmiş geçmiş en başarısız sezonu fringe 3 olabilir) battı.

Müthiş projeler çıkartıp her bir projesini bu kadar güzel baltalayan başka insan yoktur heralde dünya üzerinde, bir de Fox var işte Firefly, 24 gibi dizileri baltalayan.

Artık korkuyorum buna başlamaya da, ya da başlayıp 1-2 sezon izleyip bırakmak lazım heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Lost'un başından sonuna kadar yer aldı (dönem dönem başkalarına geçici olarak verse de genel anlamda başında durdu), hatta Lost'un 5. veya 6. sezonu döneminde (sanırım 5) kendisine Dark Tower dizisi teklifi geldiğinde "Lost bitene kadar olmaz, şu anda doluyum" diye cevap vermiş sonradan da vazgeçmişti.

IMDB linkinden de görüldüğü üzere Lost'un tüm bölümlerinde hem Executive Producer hem de Writer olarak yer alıyor ismi:

http://www.imdb.com/name/nm0009190/filmoseries#tt0411008

edit: şimdi baktım, Dark Tower için 2007 yılındaymış teklif, 2010 için sormuşlar Lost o sürede devam edicek olmaz demiş. Bunun dışında Lost'un son dönemlerinde de senaryoyu direkt yazma işini üstlenmediğini ama kendi onay ve revizyonundan geçtiğini, belirtmiş. Yani senaryoya ve yazarlığa hala dahil, sadece birebir yazmak yerine onaylama ve düzeltme işini yapıyor, o istemedikçe bir şey olmuyor hala.
Sosyal ağlarda paylaş

o writer creator tam olarak öyle oturup bölüm yazan demek değil. bazı bölümleri kendisi yazdı tamamda çok çok az bölümü kendisi yazdı.

Bu adam Mission Impossible III u yazdı, yönetti. Super 8 i yazdı. Star Trek'i yönetti falan. Lost için oturup okadar bölümde yazar olarak zaman bulmasına imkan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten tek başına yazdı demiyorum ki, ilk sezonda kendisi muhtemelen kafasındakileri kağıda döküp yazmıştır, sonrasında altında kalabalık ekiple yazıyor işte. Hatta dediğim gibi son sezonlarda ekip başı olarak altındakiler yazıyor o da tamam veya olmaz diyor revize ediyor. Esas hamallığı o yapmıyor yani. Ama yine sorumlusu ve onay veren oraya götürmesinde sorumluluk alan kişi o.
Sosyal ağlarda paylaş

ben inanmıyorum o adamın bişe yazdığına. kendisini hişç tanımam, geçmişte b işeler yazmış mıdır bilmem; ama bence hikaye, senaryo kazandığı şöhreti paraya çeviriyor.

en iyi ihtimal kafasındaki hikayeyi bir kere elemanlara anlatıp senaryoyu çektiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

in this epic adventure thriller, a family struggles to reunite in a post-apocalyptic American landscape: a world of empty cities, local militias and heroic freedom fighters, where every single piece of technology - computers, planes, cars, phones, even lights - has mysteriously blacked out … forever.

homefront c/p lol.

jerichoyu çakması yapmasınlar, ateşe verirler o binayı
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Adamin ileriki sezonlardaki tek sorumlulugu yapimcilik. Lost'un asil yazarlari Lindelof ile Cuse; onlarin altinda calisan baska senaristler var. Bir lokantadaki yemekleri mudur denetliyor olabilir, ama yemegi asil yapan ascidir.

aşçıya menüde ne yemek olacağını ve nasıl yapacağını müdür söyler ama :P hatta ona göre tarif de eder yeri gelirse. Yoksa aşçı kafasına göre çin yemeği restoranında hamburger yapamaz yani :) diyorum ya adamda hem writer hem exe.prod. yazıyo, elbette oturup senaryoyu inşa etmiyodur da her sezon öncesi "bu sezon şunlar şunlar olsun bu olsun şunu da şöyle bağlayın, araya da şunu şunu koyun gerisini size bırakıyorum nasıl yaparsanız artık" diyordur, sonra yazılanları değerlendiriyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

Norak said:

homefront c/p lol.

jerichoyu çakması yapmasınlar, ateşe verirler o binayı

konu süper, bu adam bunu da çok güzel yapar. Ama jericho çakması olursa fena batar. Düşünmüştür herhalde bunu :)
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

yav şu oyunculuk işlerinden anlayan varsa beni düzeltsin ama oradaki polisi oynayan kadın çok kötü oyuncu yav abo çekilmez kıldı diziyi bana

Kesinlikle çok kötü.

Unknown, big breasted, blonde, athletic chick.

Cast paragrafı bu... Aslında neler neler bulunurmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...