Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Aydın da antalyaspora gidiyormuş.

Bu arada Ünal Başkan ABD'de konuşmuş.

Transferdeki son durum hakkında da bilgi veren Aysal, “Uzun boylu, mavi gözlü transfer hâlâ geçerli. Ama bugünden pahalı bir oyuncuyu kadroya katmak doğru değil. Sezon sonunda bedava alınacak 70 oyuncu olacak zaten. Yabancı kontenjanımız çok sınırlı. 4 ay sonra bedavaya almak varken bugünden almaya gerek duymuyoruz” diye konuştu.

Corluka da Bayer Leverkusen'e kiralanıyormuş bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın 17:00'da transfer bitiyor. Yiğit Gökoğlan dışında adam alınmadı, sezon başında sağlam hamlelerle takım neredeyse baştan aşağı değiştirildi ve ana hatlarıyla oluştu. Sadece 1-2 rötuş kaldı, bu sezon sonuna da sarkabilirdi fakat Eboue ve Baros'un eksikliğinde yaşanan 5 puan kaybı biraz ana resmi gösterdi.

Bu takım 2 forvetle iyi. Burası kesin. Bunun için de en az 3 ilk 11'de sırıtmayan forvet ve 1 adet idare eder forvet lazım rotasyonda. Baros'un da sakatlanma skill'i düşünülünce en az Baros ve Elmander kalitesinde bir adam daha lazım.

Fatih Terim bu adamlar elde varken bile bas bas forvet lazım diye bağırınca, hoca bin tane forvet var işte kanat lazım diyen çoktu. Ama ben şu an diyorumki varsın kanatlar Çolak, Engin, Riera ile falan gitsin ama adam gibi 3. bir forvet daha olsun. Belli ki Sercan ile yamanmıyor o pozisyon
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen maç Sercan en büyük etkendi ya takımın yenilmesinde bence.Adam daha offside kuralının varlıgından bihaber düdük çalınca saskın saskın hakemlere bakıyor dangalak tam takım oynarken 3-4 tane pozisyonu gereksiz gereksiz offside a düşerek patlattı 2-3 kerede pozisyon olcak yerde top ezdi yetti zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kazım Kazım İçin Görüşmelere Başlandı

Galatasaray Sportif A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada profesyonel futbolcu Kazım Kazım'ın geçici transferi için Olympiakos FC ile resmi görüşmelere başlanmış olduğunu bildirdi.
Kazım GG

SONUNDA !!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

MP Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Lig TV'ye çok özel açıklamalar yaptı!

Serhat Canoruç'un sorularını yanıtlayan başarılı teknik adam, Galatasaray'ın Necati'ye teklif yaptığını ilk kez açıkladı. Özdilek, bu nedenle oyuncunun kafasının karışmaması için kadroya alınmadığını söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yani hakikaten TR'de oyuncu yok. Hala Necati'ler bilmemne. O adamın GS'den niye kovulduğu belli, 6-7 sene önceydi Necati'nin zamanı...
Başka birisini amaya çalışsan 5m euro fiyat, zaten ya var ya yok. Yiğit iyidir diyosun Aydın'dan farkı yok. Futbolcularımız baya kalitesiz farkında değiliz, yabancılar götürüyor takımları. Hikaye gerisi işte, o kadar laf ettik Baros'a, Sercan'ın hali ortada...
Yabancı sınırlaması kalkmasın diyenlerdendim ama değişiyor fikirlerim yavaş yavaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Yabancı sınırlaması kalkmadan da düzelmez o durum. Bugün git Cenk Tosun'u iste Antepten 4-5 milyon Eurodan aşağı vermezler. Neden? Yarım sezon iyi bir performansı var. İstenen para 8-10 Milyon Türk Lirası. Garantisi de yok iyi performans vereceğinin.

En iyi yerliler yurtdışındaki oyuncular. Mevlüt, Eren, Hamit, Töre, İnler, Ekici vs. Bu adamları da CL'ye katılmadan getiremiyorsun, ligin ne mal olduğu ortada.

O yüzden acilen kaldırılsın şu sınırlama da formayı hakkeden giysin. Net konuşalım. Bugün yabancı sınırlaması olmasa Sabriler, Selçuk Şahinler, İsmailler, Ekrem Dağlar o paranın yarısını alamazlar bu performanslarıyla.

Her Türk oyuncu da Türkiyede oynayacak diye şart yok. Gider Norveç, Yunan, İsveç, Belçika liglerinde top oynar. Tabi 1 milyon euro almaz, hakettiği 300-400 bin euroya oynar. Olması gereken bu.

Kulüp yönünde bakarsak ekonomik anlamda da rahatlatacak birşey bu. Yerlilere abuk subuk bonservis vermek zorunda kalmayacaksın, maaşlar düşecek rekabet artacağından. Yabancı sınırlaması olmadığından akıllı ve ekonomik oyunculara yöneleceksin rahat rahat. Şu anki durumda yabancı kalitesi takımları taşıdığı için çok paralar dökülüyor ve risk alınıyor. Her yönüyle win/win bir durum ama neden bu inat garip.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Her Türk oyuncu da Türkiyede oynayacak diye şart yok. Gider Norveç, Yunan, İsveç, Belçika liglerinde top oynar. Tabi 1 milyon euro almaz, hakettiği 300-400 bin euroya oynar. Olması gereken bu.

En önemli nokta bu aslında da, ama bizimkiler burada rahatlıklarından bunu yapmıyor. Kaldı ki futbolcularının oldukça cahil olmalarından ötürü ne yurtdışına adaptasyon edebilme yetenekleri, ne de bir dil öğrenme çabaları oluyor. Bunu yapabilen tek tük işte. Mehmet Topal'a sonsuz saygım var mesela, 3-4 sene içinde Ç.Dardanelspor'dan Valencia'ya gitmesi bence çok müthiş bir olay.
Ama bizimkiler burada kral işte.
Fener topiğinde Selçuk konuşmuş işte benden daha fazlasını istiyorlar diye. E haksız mı taraftar? Önündeki adama top atamayan adamsın, hala ben yapmam gerekeni yapıyorum diyorsun. Ben bunu kabul edemiyorum işte. Ben kendimi geliştireyim, zayıf yönlerimin üzerine gideyim yok. Alırım yılda 1 kağıdımı, 3-4 maç oynarım, tamam işte.
Ben bir sporcunun kaç yaşında olursa olsun kendini geliştirememesine hiç bir zaman inanmadım. Bu herkes Messi olacak demek değil elbette. Kendisini challenge etmeli bir sporcu,...
Sosyal ağlarda paylaş

Kendini geliştirmeden bahsetmişken;

Bugün Michael Jordan dediğiniz adam belki basketbolun yetiştirdiği en yetenekli basketbolcuydu ama muhtemelen ona bir daha kimsenin yaklaşamayacak olması onun inanılmaz çalışkan karakterinden öte gelirdi. Şampiyon olamadıkları ilk 7 yıl yaz tatili yapmamış, kariyerinin tümünde salona bütün basketbolculardan önce giden, en geç ayrılan olmuş, takım arkadaşlarıyla "breakfast club"'u kurup her gün, gün doğumuyla kalkıp antrenmandan önce 2-3 saat çalışıp antrenmana gitmiş bir adamdan bahsediyoruz. Her gün. 1998 yılında herşeyi kazanmış olduğu zamanda bile, zaten dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu olduğunu defalarca kanıtladığı zaman bile. 19-20 yaşındaki takıma yeni katılan gençlerin bile breakfast club temposuna ayak uyduramadıkları bilinir mesela.

Ona şutunun zayıf olduğu söylendiği zaman günlerce şut çalışıp belki de tarihin en iyi orta mesafe şutorü olan adamdan bahsediyoruz. Defansı zayıf dendiğinde bunun üstüne giden, defalarca en iyi savunmacı olan bir insandan bahsediyoruz. Sol tarafı nispeten daha zayıf olduğu için bunun üstüne giden ve onu geliştiren bir adamdan bahsediyoruz.

O yüzden sporda ben yapmam gerekeni zaten yapıyorum diye bir hikaye yok. Evet Selçukla MJ'i karşılaştırmak abes ama MJ'in bu disiplininin de yetenekle hiç bir ilgisi yok. Ben bu futbolcuların antrenörü menajeri olsam döve döve çalıştırırırdım yemin ediyorum....

Gene futbola dönersek zamanında Fatih Terim'in Hakan Ünsal'a günde yüzlerce defa orta çalışıtrdığı söylendirdi, gerçek ya da efsane bilinmez. Ama Hakan Ünsal'dan (hiç sevmesem de) beri adam gibi sol bek gelmedi bu ülkeye. Bugün Sabri dediğimiz adam 2002'de takıma geldiğinden beri ki halinden bike kötü. Aydın dediğimiz adamdaki şans bu dünyada başka kaç kişiye daha verilir merak ediyorum açıkçası. 1 gram ilerleyemedi. 1 gram gelişemedi. Yeşilköy'de nargile cafede takıldığı söylenir dururdu.
Ben bu futbolcuları anlamıyorum hakikaten. Yahu senin işin işte bu çalışacaksın, günde saatlerce çalışacaksın. Bugün dünyanın en overrated (parasal olarak) mesleğini yapıyorsun, iyi bir vücuda sahip olup, ünlü olup, gereğinden fazla sevilip, bir de üstüne para alıyorsun ama farkında değilsin olayın. Ben buna kızıyorum işte..
Ronaldoya kızıyoruz filan ama adam eşşek gibi çalışıyor. Hep geliştiriyor kendini, olduğu yeri hakediyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Novichok said:

breakfast club ne oluyor

Official olmasa da MJ, antrenmanlar dışında çalışmak ister, Breakfast Club da buna verilen isim. Benden daha iyi bilenler vardır mutlaka. Antrenman sahasına 20-30dk mesafede yaşıyor olması lazım zaten. Kendi evinde bir spor salonu var Michael'ın. Breakfast Club, Pippen, Grant gibi oyuncuların antrenmandan önce MJ'in evine gelip sabah saat 5-6-7 gibi çalışıp, sonra MJ'in aşçısının hazırladığı güzel kahvaltılarını edip oradan antrenman sahasına gitmesi olayı. Dediğim gibi her gün gün doğumuyla kalkıp saatlerce tek başına veya arkadaşlarıyla çalılıp oradan antrenmana giden bir adam Michael Jordan. İnsanlar bir yerlere kolay gelmiyor, bu yüzden ben sporda yetenekten çok çalışmaya inanırım. Bunu zaten Phil Jackson da defalarca vurgulamıştır zaten..

Tabii futbolla alakası yok bu yazdıklarımızın ama dipnot dursun bir yerlerde dedim. "Ben yapmam gerekeni zaten yapıyorum"'cu futbolcular için geçerli bu..
Sosyal ağlarda paylaş

emre çolak misal bir aydın olma yolunda gidiyordu

hani bariz kendini geliştirmiş

sabri ise yıllardır alternatifim yokun ekmeğini yedi.yabancı kontenjanı vs aman sabri var sağda gerek yok diye gitti hep

ben hep diyorum 8+2 falan olsun türkiye ligi level atlamaz ise neyim

hatta avrupada daha çok boy göstericez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Yok yani hakikaten TR'de oyuncu yok. Hala Necati'ler bilmemne. O adamın GS'den niye kovulduğu belli, 6-7 sene önceydi Necati'nin zamanı...
Başka birisini amaya çalışsan 5m euro fiyat, zaten ya var ya yok. Yiğit iyidir diyosun Aydın'dan farkı yok. Futbolcularımız baya kalitesiz farkında değiliz, yabancılar götürüyor takımları. Hikaye gerisi işte, o kadar laf ettik Baros'a, Sercan'ın hali ortada...
Yabancı sınırlaması kalkmasın diyenlerdendim ama değişiyor fikirlerim yavaş yavaş.

Yiğit'i Manisa'da izlemediniz orası belli de Galatasaray'da ne kadar izlediniz de bu notu verdiniz ?

Baros'a laf edenler sizlersiniz, adam gibi şu takımı izleyen ve beklentide uçmayan kimse Baros'a gram laf etmedi. Gerek Elmander ile uyumu, gerek boş alan koşuları gerekse de akabinde gol ile sonuçlanan faul aldırmaları ile her bakımdan gayet verimliydi. Gol+Asist sayısında efektifliğin alasını yaptı.

Futbolcularımız kalitesiz derken, Selçuk İnan bu ligin en iyi yerli oyuncusu Emre B. ile beraber. Sercan, Sabri ve Servet dışında bu takıma yakışmayan tek bir yerli oyuncu bile yok.

Yapılacak devre arası transfer yarına kadar açıklanacak, Necati öngörülemeyen Sercan ile giderilmesi beklenen yerli forvet ihtiyacını gidermek için yapılmış bir hamleydi. Şu saatte alınabilecek pek bir alternatif de yok

Ha dediklerinde haklı olsan da şurda üstüste galibiyetler gelirken Fener ve Trabzon'u domine ederken keyiften dört köşesiniz hemen 1-2 puan kaybı geldi mi estiriyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...