Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere hitap eden Ünal Aysal, uluslararası mali denetleme kuruluşu Ernst&Young firmasıyla çalışmaya başladıklarını ifade ederek, “Yaptığımız incelemeler sonucunda konsolide toplam borcumuz 300 milyon dolar civarında. 150 milyon dolarlık banka kredi borcumuza karşılık ise 750 milyon dolar civarı teminat verilmiş. Bu, banka teamüllerinin çok üzerindedir” dedi.

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig yayın hakkı, Türk Telekom sponsorluk geliri, forma reklamı ve 3 sezonluk bilet gelirlerinin temlik altında olduğunu açıklayan Aysal, olağanüstü mali genel kurul yapılması mecburiyeti olduğunu belirterek, “Bu durumda ne transfer yapılabilir, ne de mevcut yükümlülükler karşılanabilir. Olağanüstü mali genel kurul yapılması şarttır. İlk olarak 2 Temmuz'da, çoğunluk sağlanamazsa da 9 Temmuz'da genel kurulu toplantıya çağıracağız” diye konuştu.

Aysal, kısa vadeli çözüm alternatifleri üzerinde duracaklarına işaret ederek, şunları kaydetti: “Talep edilecek yetkiler, 2011 yılı bütçesinin revizyonu, mevcut kredilerin yeniden yapılandırılması, 150 milyon dolar civarındaki banka kredilerinin 1 yıl ötelenerek 4 yıla, mümkünse daha uzun zamana yayılması, teminatları azaltarak yüksek faiz yükünden kurtulunması ve kurumsal yapının işler hale getirilmesi, kredilerin de tek bir çatı altıda çok daha az maliyetle birleştirilmesi. Bu konuyla ilgili kredilerin tek çatı altıda birleştirilmesi çalışmaları gerçekleştirilecek duruma gelmiştir. Genel kurula sunmaya hazır durumdayız. Ayrıca, gecikmiş borç stokunun süratle finansmanı için borçlanma talebi istenecek. Mevcut borç yapılandırması için, bankaların elinde bulunan yüzde 38 oranındaki kulüp hissesinin, tekrar alınmak üzere satılması veya teminat gösterilmesi gerekebilir. Yapacağımız işler günü kurtarmaya dönük değil, kulübümüzü düzlüğe çıkartma amaçlıdır.”
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Sezgin mi?...Ben çok tuttuğunuz Haldun Üstünel'in de cebine gani gani para girdiğine eminim. Kaç paralar ödendi bonsverislere onlara bunlara şu son 2-3 yılda. Diyorum ya ben transferin samimiyetine zerre inanmıyorum. Haldun Üstünel, Adnan Sezgin, hiç farketmez. Valla helal olsun Ünal Aysal'a, kimsenin diyemediklerini çatır çatır söylüyor, gereken işlemleri de gecikmeden yapmaya çalışıyor, çözüm bulmaya çalışyor, hani Polat ile birlikte mali durum çok düzelmişti?..Demekki palavra birşeyin düzeldiği filan yokmuş. Zaten birinin iş hayatında neden batık, diğerininse neden milyarder olduğunu görmek güç değil, ben sevdim bu adamı, hayalperest değil, gerçekleri konuşuyor adam....
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun transferin maliyetinin mantıklı olması değil, kulübün parası yokken yapılmış olması. Mali durum batık diyor işte adam. Nasıl yapıldı o transferler kredi alarak, borç alarak. Bunun sonu düşünülmemiş demekki. Ha onun dışında Fatih Altaylı'ydı sanırım, Haldun Üstünel ile ilgili bir yazı yazmıştı, transferler ve ödenen paralarla ilgili bulabilirsem koyarım...
Herşeyin dışında transfer maliyetini geçtim, Skibbe'nin açıklamaları var Haldun ile ilgili, daha önce koymuştum buraya zaten...
Neyse isimler önemli değil, ancak demekki mali durum iyi değilken daha da borca girilmiş. Balon bir yerde patlayacaktı zaten. Umalım biraz düzelsin bu mali yapı....
Yani şu girilen borç elbette ki sadece son yönetime de yıkılamaz, ancak son 2-3 yıldır öyle bir hava vardı ki, paralar geldi, mali yapı düzeld, borçlar düzene kondu, transferler artık geliyor filan. Fenerbahçeliler dalga geçiyordu hangi parayla yapıyorsunuz bunları diye, demekki haklılarmış...
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Haldun'un getirdiği adamlara ödenen bonservisler o günün transfer piyasasına göre çok minimaldi. Hala da öyle, Emenike 7 milyon euro, lol. Haldun o parayı hak edecek adamlara verdi, Rijkaard yetemedi. Haldun'un tek ve en büyük hatası Rijkaard'ı getirmekti bence. Transferleri 10 numara yoksa

rijkaard hata mıydı =)
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:

Frank Rijkaard'a teknik direktör diyen falan varsa burda üstten Çıkış Yap var ona bassın.

Eh o zaman Del bosque de değildi, Tigana'da değildi Aragones de değildi, Daum'da vs vs

Bizim futbol kültürümüzde beklemek diye birşey söz konusu değil, adam alt yapıyı kullanacak diğer futbolcuları tanıyacak vakit bulamadan şutlanıyor. Çünkü adamlardan tek istenen şampiyon olunması, geleceğe yönelik kadro kurulması felan değil. Özellikle son yıllarda 2 seneyi çıkartabilen teknik direktörün olmaması bunu gösteriyor zaten. Hepsimi kötüde gönderilip duruyor =P 1 tane iyi adam yokmu be.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu sabır göstermek ayrı şey. Rijkaard'ın saçmalamasını 1,5 sene izlemek zorunda kaldık. O kadar sabrı hak etmiyordu bile, daha ne sabrı? Hayır gelişme gösterir takım, eyvallah yavaş yavaş olcak dersin. Yok ama her gün geriye gidiyordu yani

iyi de bunda yonetimin hatası vardı daha cok. rijkaard ilk geldiginde takımın ilk 10 hafta nasıl costugunu biliyoruz. sonrasında onlenemez bir dusus basladı. haldun gitti, adnan geldi. film orda koptu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

rijkaard teknik direktor degilse turkiye'de teknik direktor falan yok su anda. barca'nın bugunku basarının temellerini bu adam attı yani. gs'de basarısız olması adamın kalitesiz oldugunu gostermez.

şu büyük yalan, o başarının temelleri ondna önce atılmıştı, o meyvesini yedi.

Türkiye'de hemen hemen her teknik direktör değişikliğinde takımlar ilk haftalarda coşuyorlar. İyi teknik direktörler uzun vadede başarıyı sağlayanlardır. Haldun gitti de ne oldu? Saçma taktikleri veren Rijkaard, futbolcusuyla anlaşamayan, yönetmeyi beceremeyen yine Rijkaard, klişe olacak da net bir şekilde B planı olmayan ve işlemeyen, işleyemeyecek taktiği inatla oynatan yine Rijkaard. Nesi iyi bu adamın ya? lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...