Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bence artık DMC'lerin sadece daş gibi olması yeterli değil...Hani yavaş yavaş Barça değiştiriyor bazı şeyleri futbolda...
Yani demek istediğim elbetteki bir Barça olmak değil, ancak bence orta sahadaki oynayan adamların DMC olur MC olur top yapabilmesi lazım...Bence Terim bu işin farkında....Cana'yı belki'de ondan istemiyor...Çünkü kabul edelim ki Cana'nın top tekniği çok iyi değil...
Daha top yapabilen bir ortasaha alacaklar sanki, ki bence çok da güzel olur...
Artık futbolda savunma bir yerde, alanı iyi daraltmayla iyi top yapmayla, ve topu hızlı geri kazanmayla yapılıyor...Yani artık bana sorarsanız fizik önümüzdeki yıllar içerisinde yerini yeniden tekniğe ve akıla bırakacak...Essien yerine Busquets, Lampard-Gerrard yerine Xavi-Iniesta ile....Zaten Barcelona bu akımı başlattığı ve futbolun aslında nasıl oynanmasını gerektirdiği için bu kadar iyi bugün...Bu futbol elbetteki değişime uğrar ancak temel prensip aynı..Topa sahip ol, topu kolay kaptırma...O zaman zenci DMC'lere ihtiyacı yok hiçbir takımın....Bugün BAM ortasahası 3 e 3 maç yapsa, İspanya'dan, Brezilya'dan, Şili'den, Arjantin'den iyi top yapabilen sokaktan 3 genci yenemez hatta biraz ileri gideyim...Artık güçlü olmak yetmiyor...Topa hakim olacaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi cümleler bitince bir karakter boşluk kullan. Satırın yarısı boşken alta geçme, enterlama hemen. Cümle sonlarındaki 3-5 noktalar yazdığın şeylere sandığın gibi dramatik bir efekt katmıyorlar, tam tersine daha lame hale getiriyorlar. Aralarda azıcık boşluk bırak. Ki'leri de'leri ayrı yaz ki insanlar ERGENLABU da demesinler :p

Örnek olarak son postun senin yazdığın gibi değil de şu şekilde olsa insanlar okurken ABVBUNASILBİRYAZI şeklinde tepki vermezler.

Sotto said:

Bence artık DMC'lerin sadece daş gibi olması yeterli değil. Hani yavaş yavaş Barça değiştiriyor bazı şeyleri futbolda. Yani demek istediğim elbette ki bir Barça olmak değil, ancak bence orta sahadaki oynayan adamların DMC olur MC olur top yapabilmesi lazım. Bence Terim bu işin farkında. Cana'yı belki de ondan istemiyor. Çünkü kabul edelim ki Cana'nın top tekniği çok iyi değil.

Daha top yapabilen bir ortasaha alacaklar sanki, ki bence çok da güzel olur.

Artık futbolda savunma bir yerde, alanı iyi daraltmayla iyi top yapmayla ve topu hızlı geri kazanmayla yapılıyor. Yani artık bana sorarsanız fizik önümüzdeki yıllar içerisinde yerini yeniden tekniğe ve akıla bırakacak. Essien yerine Busquets, Lampard-Gerrard yerine Xavi-Iniesta ile. Zaten Barcelona bu akımı başlattığı ve futbolun aslında nasıl oynanmasını gerektirdiği için bu kadar iyi bugün. Bu futbol elbetteki değişime uğrar ancak temel prensip aynı. Topa sahip ol, topu kolay kaptırma. O zaman zenci DMC'lere ihtiyacı yok hiçbir takımın. Bugün BAM ortasahası 3 e 3 maç yapsa, İspanya'dan, Brezilya'dan, Şili'den, Arjantin'den iyi top yapabilen sokaktan 3 genci yenemez hatta biraz ileri gideyim. Artık güçlü olmak yetmiyor. Topa hakim olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatsız ediyorsa düzeltirim, ancak tarz yaratmaya çalıştığım veya dramatize etmeye çalıştığım yok mesajlarımı onu da belirteyim. Ben uzun yazıları okurken gözüm yoruluyor bilgisayarda, o yüzden araya 3 nokta koyuyorum cümleler belirgin olsun diye. Genelde ki ve de lere dikkat ederim ama aradan kaçmış olabilir, grammar naziliğe lüzum yok o konuda sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok haklı aslında bir yerde. Dışarıdan alıcı gözüyle pek de güzel durmuyor gibi. Hayır sadece demek istediğim belli bir hava yaratmaya çalışmak yok mesajlarımda, genelde hızlı yazıyorum öyle gelmiş yazıyorum işte neden öyle oldu bu alışkanlık tam bilmiyorum elim noktalara gidiyor. Zaten 3 nokta da değil bazen 2 bazen 4 oluyor:)
Neyse kısacası bunu ilk dile getiren Cipriani değildi bu yüzden daha dikkat etmeye çalışırım. Genelde çok hata oluyor yazdıklarımda doğrudur, çok fazla editin nedeni de bu zaten. Onun dışında ki'lere, de'lere pek takmayın artık.
Elimden geleni yaparım, arada kaçtığı zamanlar dışında.
Mesela uzun yazdığımda satır atlamak çok alışkanlık oldu yoksa ben de kayboluyorum tekrar yazdıklarımı okurken ondan olsa gerek...
(Sonra üç noktamı her türlü koyarım ama:))
Forumdaki olay da biraz fikir alışverişi olduğundan, hani ciddi gibi yazıyor gözüksem bile o an aklımdan ne geçerse yazıyorum hızlı hızlı. Hani saçmalamışlığım da olmuştur gayet, o yüzden içeriğine pek takılmayın zaten. Dış görünüşte ise evet haklısınız, değişiklik gerek...
Sosyal ağlarda paylaş

valla muslera iyi olur.Azgın Fatih Terim ile defans geçtiğimiz sezon kadar kevgire dönmez.Hele iyi çabuk bir defans oyuncusu ile.Anlaşılan gene sağ sol bekler türk olacak.Bu yabancı kısıtlaması bu yönden çok kötü.Gerçi 10 yabancı hakkın oldugu bu son senede eğer stoper almayacaklarsa bari bir bek alsınlar.Orta saha için ben Kallstrom gelsin isterim daha iyisini bulabileceğimiz sanmıyorum.Forvet için sonunda doğru düşünceyi buldular Drogba tarzı bi adam lazım TSL için.Ama oda yaşına göre feci maliyetli olacak.Takım kaldırabilirse maliyetini 1 sene faydalı olur en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...