Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

“EĞER BEN BURADA OLMASAYDIM, SEN BURADA OLAMAZDIN. SEN BENİ OYUNDAN ALAMAZSIN. ÇÜNKÜ SEN HİÇ BİRŞEYSİN”

Yer Vicente Calderon Stadı’nın misafir takım soyunma odası. Beşiktaş maçın ilk yarısını 3-0 geride kapatmış ve futbolcular moralleri bozuk bir şekilde teknik direktörleri Carlos Carvalhal’ın ikinci yarı için vereceği taktiği bekliyorlar. Carvalhal oyuncularını motive etmek için söylemlerde bulunurken, bir yandan da ikinci yarı için yapacağı değişiklikleri anlatmaya başladı. Portekizli teknik adam “İkinci yarıya İsmail başlayacak. Ricardo seni oyundan alıyorum. Veli, Quaresma’nın bölgesinde ikinci yarıda sen oynayacaksın” dedikten sonra soyunma odası bir anda savaş alanına döndü.

Oturduğu yerden ayağa kalkan Quaresma ilk olarak önünde duran su şişelerine ve diğer malzemelere tekme atarak Carvalhal’ın üzerine yürüdü. Önüne ne gelirse tekmeleyen Quaresma bir taraftan da Carvalhal’a Portekizce küfürler etmeye başladı. Quaresma’nın ‘çok ağır’ olarak nitelendirilecek küfürlerine haberimizde yer vermiyoruz ancak kullandığı ifadelerin Carvalhal’ın tüm ailesine yönelik sözler olduğunu belirtiyoruz. Tüm takımın gözü önünde yaşanan olay sonrası futbolcular şok içinde araya girmeye çalışsa da Quaresma durmadı. Küfür etmeye son veren Quaresma Carvalhal’a “Seni buraya ben getirdim. Sen kendini ne sanıyorsun. Eğer ben burada olmasaydım, sen burada olamazdın. Sen beni oyundan alamazsın. Çünkü sen hiçbirşeysin” diyerek tartışmayı devam ettirdi.

KÜFÜRLERLE YETİNMEYEN QUARESMA CARVALHAL’A KRAMPONUNU VE FORMASINI FIRLATI

Bunlarla da yetinmeyen Quaresma önce üstündeki formasını çıkartıp, Carvalhal’ın bulunduğu yere doğru attı. Daha sonra önünde duran kramponunu alıp Portekizli teknik adama fırlattı. Yaşanan olay sonrası ilk olarak Quaresma’ya cevap vermeyen Carvalhal, kendisine krampon fırlatılmasından sonra oyuncusuna döndü ve “Ben bu takımın teknik direktörüyüm ve kararlarıma saygı göstermek zorundasın” dedi. Quaresma bu sözlerin üzerine Carvalhal’a küfür etmeye devam etti. Olayın şokunu atlatamayan futbolcular Quaresma ile ilgilenmeyip, Carvalhal ile ikinci yarı ne yapmaları gerektiğine dair konuşmalara başladılar. 5 dakika süren bu ‘skandal’ Quaresma’nın duşa girmesi ve takımın ikinci yarıya çıkmak için son hazırlıkları yapmaya başlaması ile sona erdi.

CARVALHAL'DAN OYUNCULARINA:”BEN TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUM SÜRECE QUARESMA BİR DAHA BU TAKIMDA OYNAMAYACAK”

İşte yaşanan bu olay Quaresma’nın son vukuatı olarak oyuncuların aklına kazınırken, Carvalhal’ın Quaresma’yı bir daha kadroya almayacağı açıklaması geldi. Maç sonrası İstanbul’a dönüş yolculuğunda bazı oyuncuları ile dertleşen Carvalhal, “Ben bu takımın başında olduğum sürece Quaresma takımda forma giyemez. O’nu kadro dışı bırakacağım. Tüm takımın önünde bana söylediği lafları duydunuz. Benim için Quaresma defteri kapanmıştır” dediği öğrenildi.

Portekizli oyuncu ilk olarak yarın oynanacak Orduspor maçı ve 15 Mart’ta oynanacak Atletico Madrid maçlarında görev yapamayacak. Quaresma’nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip, affedilmeyeceği ise bilinmiyor. Bu sorunun cevabı 25 Mart’ta Beşiktaş’ta yapılacak başkanlık seçimi sonrası yeni başkan ve yönetim kurulunun kararı ile belli olacak.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)

şu diyalog gerçekse, carvalhal adammış
Sosyal ağlarda paylaş

Şu takımda sezon başından beri Q7 yerine Holosko, Almeida yerine Pektemek oynasa en az 8-9 puan fazla toplardı Beşiktaş. Bu adamlar sezon başından beri böyle, Simao'ya girmiyorum bile. Şu saatte yapılacak revizyon neye yarar?

Geçen sezon Kiev maçında deplasmanda üşümemek için topa abanıp cezalı durumuna düştüğünde bileti kesilmeliydi elemanın, ama o günlerde romantik taraftar tarafından yenilgiye isyan olarak algılanmıştı bu
Sosyal ağlarda paylaş

kolay diil abi işte en pahalı futbolcunu kesmek. işin sonu hiç belli olmuyo işte, fernandes gibi iyi sonuç da verebilir, guti gidip kötü de. sezon sonunda bulsunlar bi rus takımı düzelmiyosa hala satsınlar. aldığımız fiyata satarsak iyidir şu durumda.

almeida konusunda da kesinlikle katılıyorum ya. mustafa almeida'nın yaptığı herşeyi (herşey dediğime bakmayın top indirip, kafa vurmak dışında bişey yaptığı yok) daha iyi yapıyo, üstüne ekstra özellikleri de var.
Sosyal ağlarda paylaş

q7 eskiden de agresif deliydi ama kaybettigi toptan sonra geri dönerdi en azından geri gelirdi 3-4 aydır hiç geriye yardım etmiyor ustune birde top kaybettiginde butun takımı geri kosturttunda 30+ yasındaki ernst direk delleniyor adamın suratından bellli oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bjk kendi ayağına kurşun sıktı bu Portekiz çetesini kurarken, Mendez denen menajere kulübün anahtarını vererek. Belki şeytanın avukatlığı olacak ama gerçekten de Carvalhal Portekizlilerin hatrına getirildi yalan değil yani Q7'nin lafı

Aynı ülkeden çok adam almak zaten başlı başına bir hata, 2 sezon önce bizim BRE'ler ve onları azdıran Kazım yüzünden biz de çok çektik. Neyse ki geriye sadece Bilica ve Baroni kaldı kurtulmamız gereken.

Bu Q7'yi Mourinho bile adam edememiş ve oynatamamışken sorunlu olduğu bilinen böyle bir adamı getirirsen ve onlan yetinmeyip yancılarını da takıma doldurursan ipleri kaptırırsın haliyle.

Q7 her zaman Ronaldo'nun gölgesinde kalmış apaçinin biri sonuçta, karakterini geçtim futbolu da artık geçerli değil, öyle tek kişi gibi oynamak için ya Messi gibi gifted olacaksın ya da Ronaldo gibi 7 öküz gücünde, ama Q7de bunların hiçbiri yok

Sezon sonu Sivok-Ernst dışında alayını satın gitsin, sadece Fernandes çeteye ve menajerine uymazsa kalsın gerisi Arap takımlarına yallah derim
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

“EĞER BEN BURADA OLMASAYDIM, SEN BURADA OLAMAZDIN. SEN BENİ OYUNDAN ALAMAZSIN. ÇÜNKÜ SEN HİÇ BİRŞEYSİN”

Yer Vicente Calderon Stadı’nın misafir takım soyunma odası. Beşiktaş maçın ilk yarısını 3-0 geride kapatmış ve futbolcular moralleri bozuk bir şekilde teknik direktörleri Carlos Carvalhal’ın ikinci yarı için vereceği taktiği bekliyorlar. Carvalhal oyuncularını motive etmek için söylemlerde bulunurken, bir yandan da ikinci yarı için yapacağı değişiklikleri anlatmaya başladı. Portekizli teknik adam “İkinci yarıya İsmail başlayacak. Ricardo seni oyundan alıyorum. Veli, Quaresma’nın bölgesinde ikinci yarıda sen oynayacaksın” dedikten sonra soyunma odası bir anda savaş alanına döndü.

Oturduğu yerden ayağa kalkan Quaresma ilk olarak önünde duran su şişelerine ve diğer malzemelere tekme atarak Carvalhal’ın üzerine yürüdü. Önüne ne gelirse tekmeleyen Quaresma bir taraftan da Carvalhal’a Portekizce küfürler etmeye başladı. Quaresma’nın ‘çok ağır’ olarak nitelendirilecek küfürlerine haberimizde yer vermiyoruz ancak kullandığı ifadelerin Carvalhal’ın tüm ailesine yönelik sözler olduğunu belirtiyoruz. Tüm takımın gözü önünde yaşanan olay sonrası futbolcular şok içinde araya girmeye çalışsa da Quaresma durmadı. Küfür etmeye son veren Quaresma Carvalhal’a “Seni buraya ben getirdim. Sen kendini ne sanıyorsun. Eğer ben burada olmasaydım, sen burada olamazdın. Sen beni oyundan alamazsın. Çünkü sen hiçbirşeysin” diyerek tartışmayı devam ettirdi.

KÜFÜRLERLE YETİNMEYEN QUARESMA CARVALHAL’A KRAMPONUNU VE FORMASINI FIRLATI

Bunlarla da yetinmeyen Quaresma önce üstündeki formasını çıkartıp, Carvalhal’ın bulunduğu yere doğru attı. Daha sonra önünde duran kramponunu alıp Portekizli teknik adama fırlattı. Yaşanan olay sonrası ilk olarak Quaresma’ya cevap vermeyen Carvalhal, kendisine krampon fırlatılmasından sonra oyuncusuna döndü ve “Ben bu takımın teknik direktörüyüm ve kararlarıma saygı göstermek zorundasın” dedi. Quaresma bu sözlerin üzerine Carvalhal’a küfür etmeye devam etti. Olayın şokunu atlatamayan futbolcular Quaresma ile ilgilenmeyip, Carvalhal ile ikinci yarı ne yapmaları gerektiğine dair konuşmalara başladılar. 5 dakika süren bu ‘skandal’ Quaresma’nın duşa girmesi ve takımın ikinci yarıya çıkmak için son hazırlıkları yapmaya başlaması ile sona erdi.

CARVALHAL'DAN OYUNCULARINA:”BEN TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUM SÜRECE QUARESMA BİR DAHA BU TAKIMDA OYNAMAYACAK”

İşte yaşanan bu olay Quaresma’nın son vukuatı olarak oyuncuların aklına kazınırken, Carvalhal’ın Quaresma’yı bir daha kadroya almayacağı açıklaması geldi. Maç sonrası İstanbul’a dönüş yolculuğunda bazı oyuncuları ile dertleşen Carvalhal, “Ben bu takımın başında olduğum sürece Quaresma takımda forma giyemez. O’nu kadro dışı bırakacağım. Tüm takımın önünde bana söylediği lafları duydunuz. Benim için Quaresma defteri kapanmıştır” dediği öğrenildi.

Portekizli oyuncu ilk olarak yarın oynanacak Orduspor maçı ve 15 Mart’ta oynanacak Atletico Madrid maçlarında görev yapamayacak. Quaresma’nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip, affedilmeyeceği ise bilinmiyor. Bu sorunun cevabı 25 Mart’ta Beşiktaş’ta yapılacak başkanlık seçimi sonrası yeni başkan ve yönetim kurulunun kararı ile belli olacak.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)

şu diyalog gerçekse, carvalhal adammış

yani sen şuna inanıyormusun? gerçekten böyle soyunma odalarında kelime kelimesine yazılan haberlere ben sadece gülüyorum.

Q7 orduspor maçında oynatılmıyor, kadrodışı felanda bırakıldığını sanmıyorum, basının yine gaz vermesi başka bir şey değil,

Ama istiyorum ben oynamasın Q7 böyle 4 -5 maç hep beraber izleyelim sorun q7 mi yoksa takımın ve teknik direktörün kendisimi. Bakalım o olmadığı zaman neler değişecek.

şimdi yine birileri demeden önce ben diyim, q7 savunmuyorum , kötü oynadığını hatta çok kötü oynadığını kabul ediyorum bu hali ile takıma zarar verdiğinide görüyorum , ama takımın geneli kötüyken hatta en başta teknik direktör kötüyken, faydalı gibi gözüken ama hiçbir katkı sağlamayan bir çok futbolcu varken, sadece q7 nin linç edilmesini kabul edemiyorum.

bir teknik direktör var her yenilgiden sonra kendi yanlış seçimlerinden kendi hatalarından dolayı kaybedilen her maçta, yok sakatım var yok 3 günde bir maç yapıyoruz yorgunuz diyerek takımın motivasyonunu yerle bir ediyor. Sen oyuncularını motive edeme , yanlış seçimler yap bunu gördüğün halde müdahale etme, oyuncularını hazır olmadan sahaya sür, kötü oynadığı zaman medyanın önüne at, sonra başarı bekle.

hele yerine holosko oynasın diyen insanlar var, holosko ya!! gerçekten balık hafızalı bir milletiz,holosko diyorlar.

oturun holoskonun 1.5 senedir beşiktaş maçlarını izleyin tekrar tekrar izleyin hemde, holosko ya.. gerçi oynasın oynasın fener maçındaki gibi oynasın hatta lazım bize.
Sosyal ağlarda paylaş

Adalı gelirse düzeltir takımı bence. Tüpçü anca kendini düşündüğü için takımı boşverip TFF ye elini attı, sahipsiz kaldı klüp. Bir an önce seçim olsada toparlansak, bu borç morç da düzelsin.

Başkan olsam bir açığını bulup tüpçüyü üyelikten atardım, yoksa bu herif tff yi batırınca geri döner oturur bir güzel. En azından şu paralı oy verenleri ayıklasınlar bir daha başa gelemesin.
Sosyal ağlarda paylaş

valequenta said:

nesi var bunun? 3-1 kotu bir skor degil, ben her maca 3-1 icin imza atarim.

3-4 tane isim var diye guclu rakip mi bekliyordu bunu mu demek istiyor haberde? takim olamamis takimdan korktugunu gosteren bir soylesi olmus o halde ve bariz yeto teknik direktor. rakibini incelememis belli ki.

her maça 3-1 için imza atarsan nammalüp şampiyon olursun. her kupayı alırsın. ben 1-0'a da atarım bu kafayla dasdas
Sosyal ağlarda paylaş

quaresma affedilmiş.

said:
Sportif Direktör Tayfur Havutçu, A.Madrid maçının devre arasında Carvalhal'e ağır küfürler ettiği için kadro dışı bırakılan Ricardo Quaresma'nın affedildiğini söyledi. Havutçu, Madrid'de tek devre oynayan Q7'nin dün de yorgun olduğu için dinlendirildiğini kaydetti.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

valequenta said:

nesi var bunun? 3-1 kotu bir skor degil, ben her maca 3-1 icin imza atarim.

3-4 tane isim var diye guclu rakip mi bekliyordu bunu mu demek istiyor haberde? takim olamamis takimdan korktugunu gosteren bir soylesi olmus o halde ve bariz yeto teknik direktor. rakibini incelememis belli ki.

her maça 3-1 için imza atarsan nammalüp şampiyon olursun. her kupayı alırsın. ben 1-0'a da atarım bu kafayla dasdas

valla akil fiskiriyor.

3-1 e razi olurum dedi tek. direktor diye sevinen, gurur duyan besiktaslilar var. onlaraydi lafim. 3-1 samp ligi icin hangi takim olursa olsun iyi skor. onu seetmek istemistim.
Sosyal ağlarda paylaş

y.karadeniz denen adam demirören in adamı onun yalakası, herif federasyon başındayken bile bir eli beşiktaşda , parasını hibe etmemek için demirörenin oyunu bu,

adalı başkan adayı olacağını açıkladıktan sonra y.karadeniz in birden bire ortaya çıkması tesadüf değil, şu an benişktaşı bu bataktan çıkartabilecek , taraftarın da arkasında olduğu adalıdır, adalı başkan olsun kampanya başlatsın hesap açsın milyonlarca taraftar para yatırır oraya
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Beşiktaş Jimnastik Kulübün’ de As Başkan ve Futbol Komitesi Başkanı olarak 1,5 yıl görev yaptım.

“Beşiktaş’ ın 1 kuruşunu boşa harcatmam” prensibi ile başladığım görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Bu süreçte camiamızın teveccühü, taraftarımızın sevgisi en büyük mutluluğum oldu.

Beşiktaş Başkan ve Yönetimi’ nin istifa etmesi ve olağanüstü kongre sürecine girilmesi ile kendimi hiç hesabını yapmadığım başkan adaylığı sürecinde buldum. Camia ve taraftarlarımızdan gelen yoğun talep ve baskılar nedeniyle “Kulübümüz için neler yapabiliriz?” , “İçinde bulunduğumuz mali ve idari kriz ortamından nasıl çıkabiliriz?” sorularının cevabını aramaya başladık.

Çalışma arkadaşlarımla BJK’ nın kısa, orta ve 5 yıl gibi uzun vade de borçlarını ve ihtiyaçlarını tablo halinde çıkardık. Şunu açık ve net ifade etmeliyim ki Beşiktaş’ ın mali ve idari sorunlarının bilinenden çok daha fazla ve ağır olduğudur.

Sorunların çözümlenmesinde doğru yöntem belirlenmesinin çözüm yönünde önemli bir mihenk taşı olacağı gerçeği ile yüzleştik. Beşiktaş’ ın en büyük sıkıntısının camia da yönetime olan güven eksikliği ve çözüm odaklı fikir birliğine ihtiyaç olduğudur.

15 gün boyunca bununla ilgili sayısız görüşmeler yaptık. Beşiktaş’ ın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi paylaştık. Beşiktaş camiasında bu konuda bizimle görüşen ve destek veren herkese duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ederim. Bu süreçte dikkat ettiğim hususlar; çalışmalarımız sırasında şeffaf olmak, açık ve net konuşmak oldu. Biz kulüp için çalışmalarımızı sürdürürken gördüm ki kişisel hesaplar dönmeye başlamış. Ben, “Beşiktaş’ a maddi manevi katkı sağlayacak vizyon sahibi yöneticilere ihtiyaç var” derken karşıma “Benim şu kadar oyum var” diye çıkan karakterlerle karşılaştım.

Beşiktaş’ ın bu kadar çözüme kavuşması gereken meselesi varken son günlerde ki gelişmeler benim yabancısı olduğum ibretlik kareler olarak hafızama kazındı. Bugüne kadar hayatımda hiç kimsenin emanetçisi olmadım, kendi bildiğim doğrulardan da şaşmadım.

Büyük Beşiktaş camiasının ve büyük taraftarının benden ne beklediğini biliyorum ancak bu samimiyetsiz ve kaotik ortamda benim Beşiktaş’ a hizmet etmem ve faydalı olmam mümkün değildir.

Mevcut adaylara ve bundan sonra aday olacak Beşiktaşlılara başarılar diliyorum. Beşiktaş camiası ve büyük taraftarı hakkını helal etsin, her zaman kalbimin onlarla olduğunun bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla,
Serdal Adalı

beşiktaş futbol takımı bitmiştir.
geçmiş olsun hepimize, şu işaretlediğim yeri okuyunca ne halde olduğumuz ne görülüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Adalı savaşıp kazansa bile bunlar ellerinden geleni ardına koymaz iş yaptırmaz, köstek olurlar her şeye. Adalı da bunu biliyor ve iyi ki başarısız olacağı baştan belli olan yola girmiyor. Açıklamasında söylediği gibi herkesin içtenlikle çözüm yollarını düşünerek, menfaat gözetmeden kulüp adına çalışacağı ortamda ancak işler yoluna girebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

optik in bi lafı vardı

besiktas'tan menfaat bekleyen.....

allah belalarını versin hepsinin o demirören denen sinekten nefret ettiğim kadar kimseden etmiyorum, resmen gitti kulüp ya, adalının açıklamaya adam kulüp batıyor gelin diyor, ordan herifin teki çıkıp benim bu kadar oyun var beni al diyor. o diyenleri tek tek açıklasa ya, onların ben oof of , resmen bitti beşiktaş 2013 deki seçımlere kadar umarım daha fazla batmayız belki bir ihtimal 2013
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...