Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devlet Bahçeli @Siyaset Meydanı

roket adam

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

Adam sürekli tabanı sokaklardan çekmekle suçlanır harbici ülkücü tayfası tarafından, dini çağrışımları da yapmıyor, harbici tayfa hep bbp'ye geçmiş o yüzden, ya da hepar'a geçmiş. Bence ülkücü tayfayı mümkün olduğunca sokaktan çektiği için bile takdiri hak ediyor. MHPliler nasıl deli manyak tipler biliyorsunuz, "baltaları gömdük ama nereye gömdüğümüzü unutmadık" diyordu 80 dönemini de yaşamış bir MHPli tanıdığımız. Sürekli bu adama sövüyorlardı "örgütü" pasifize ettiği için.

Bu adam bu kadar pasif davranmasa iç savaş çıkar türkiye'de.

bahçeli öncesi baya kötüydü. millet ülkücü bıyığı uzatıp magandalık yapıyordu sokakta. bıçakla tabancayla dolaşıp birilerine ateş ederlerdi.

tayyip sempatik geliyor o kişilere...

yav said:

Mhp'de bir Oktay Vural var ben de onun fanboyu olabilirim mesela.

oktay vural iyi adam. bahçeliden sonra yeni başkan o olur büyük ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet Bahçeli hem zeki hem de düzgün bir adam zaten. Eskiden beri saygı duyarım kendisine. Ama işte partisi kötü. MHP dışında bir partinin başında olsa hiç düşünmeden ona basardım oyumu. MHP'yi bile gerçi bayağı bir dizginledi, eski agresif saldırgan bilinçsiz mhplileri geri plana alıp sakinleştirdi. Ama yine de mhp işte...
Sosyal ağlarda paylaş

MHP ye oy veresim var bu seçimlerde. Aslında şuan için tek alternatif CHP ama MHP nin baraj altında kalması çok çok büyük risk. Devlet Bahçeli'de törpüledi baya bi partiyi zaten düzgün bir adam. Hoş Bahçeli'nin kara kaşına kara gözüne oy vermem MHP'ye.

AKP 367 milletvekili çıkarabiliyor MHP'nin baraj altında kalma durumunda. E 367 milletvekili olunca anayasa konusunda konsensusdu şuydu buydu takmayacağı aşikar. Zaten kaset skandallarının MHP ye son bir darbe indirip partiyi barajın altına çekmek için patlatıldığı ortada.

Adamlara başkanlık sistemi sorulduğunda 'işte seçimlerden sonra tartışılır o...' gibisinden kaçamak cevaplar veriyorlar.

Belli ki 367 yi buldukları takdirde kimseye sormadan yeni bir anayasa hazırlayacaklar, o çok gıpta ettikleri başkanlık sistemini getirecekler memlekete.

Hayır başkanlık sistemine baktığımız zaman yasama-yürütme-yargı erkleri bizde olduğundan çok daha katı şekilde ayrılmış durumda. Burhan Kuzu'ya buna rağmen neden başkanlık sisteminde diretildiği sorulduğunda adam kalkıp 'e canım bir takım değişiklikler olabilir sistemde...' gibi bir cevabı utanmadan sıkılmadan verebiliyor.

Özet geçiyorum: MHP barajın altında kalırsa AKP 367 yi görüyor. Yani kafasına göre bir anayasa hazırlayıp, aynı şekilde dilediği gibi oynamalar yaparak başkanlık sistemini getirebiliyor. Bu sebeple yutkunarak da olsa MHP'ye oy vermeyi düşünüyorum.

Ulan seçim barajı içine ediyosun dengelerin.
Sosyal ağlarda paylaş

*amatör siyasi görüş input mode on*

Ben çocukken ve lisedeyken, MHP denince akla gelen imaj ocaktan adam toplayıp kavgaya gelen beyaz çoraplı ülkücü bıyıklı tiplerdi. Birbirlerine ağa,reis falan diyen, işi gücü adam dövmek olan adamlar gibi geliyorlardı. Kirazlıyayla şenlikleri ile göçebe duygularını yatıştıran tipler falan.

Devlet Bahçeli gelince bu imajı bildiğim kadarıyla kasti olarak bitirdi. Hatta yanılmıyorsam kendisinin artık beyaz çorap giyilmeyecek tarzı bir "emri" bile vardı.

Konuşmalarında dikkat ediyorum, gerçekten beyefendi bir adam izlenimi veriyor. Videoları sayesinde de ister istemez bilinçaltında bir sempati topladı bu adam. Her ailede bir şekilde olan , ideolojik olarak uyuşmayan ama karakter olarak "x dayım/amcam/eniştem bir tanedir" dediğimiz adam rolüne büründü resmen :)

Ben çocukken öcüler belinde tabanca ile dolaşan MHPliler ve onların minionlarıydı, o rolü artık şeriatçılar aldı. MHPde artık örgüt olarak o eski yarı mafyavari kisvesinden kurtulup milliyetçi duyguları ağır basan aklı başında adamların partisi konumuna geldi. Bu tabi eskinin hızlı silahşörleri ve onların kafasındaki adamları kesmediği için oy kaybedebilir ama şu anki MHPnin olmadığı bir meclis düzgün bir meclis olmaz bence.

*amatör siyasi görüş input mode off*

edit: Yıldız Tv linki için gün ve saat verebilir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

edit: Yıldız Tv linki için gün ve saat verebilir misiniz?

15 mayıs, 23:40 civarı başlıyor. alttan günü seçtikten sonra sağ tarafta o günkü program çıkıyor, ordan ulaşabilirsin daha rahat. bazen 3-5 dakika oynayabiliyor ama.

bi de baya ilginç şeyler anlatmış adam cidden. sahte plakayla dolanan ve dinleme yaptığı iddia edilen araç falan.
Sosyal ağlarda paylaş

bana sms atmıştı bilmem ne tarihte bilmem ne saatte devlet bahçeli siyaset meydanında olacak diye ilk defa bir partiden sms gelmişti. gönderen adı mhp. nerden bulmuşlar numaramı? hayır yaneee ülkücü de değilim ne alaka. bahçeli yine pot kırar gülelim eğlenelim diye atmışlardır diye tahmin ediyorum. :S
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...