Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

Back story ekleme işi Team Fortress 2 karakter videoları gibi olacaktır. Zamanla yeni videolar ekleyecekler, yıllarca böyle devam eder.

Hero ekleme işi ise çok sık gerçekleşir, IceFrog'un yapısı değişmez Dota2'de. Sıkça güncelleme yapacaktır orası kesin. Erik Johnson'la yapılan röportajda adamı övüyor zaten.

İşin arka planınıda çok takip ediyorum ben. Yani IceFrog, Guinsoo, Pendragon, Eul falan. Aralarında ki çekişme çok kızgın devam ediyor. IceFrog'a çok bok atmaya çalıştılar, hatırlarsınız zamanında "valve'ın içinden bir çalışanım, IceFrog rezalet" diye anonim site açan bile olmuştu. Fakat Erik Johnson Dota fanı oldukları için Valve olarak IceFrog'a ulaşıp davet etmişler ofise, orda direk çalışmak isteyecekleri biri olarak görüp başlamışlar projeye.

Valve'ın dikkatini çeken IceFrog'un dengeli güncelleme yapması, community ile bağını koparmaması, feedback'leri doğru değerlendirmesiymiş.

Ki bunlar benim dediğim şeylerdi zaten. IceFrog'u Guinsoo'dan, Pendragon'dan ayıran şey bu özellikleriydi.

Bence zaten o yüzden dota2 iyi olacak, o yüzden LOL çok sığ bir yapıda falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dota yı hepımız cok oynadık. Ama illa sevılecek dıye bır sey yok yenısının, siz LOL e sığ bir oyun dıyorsanız dota 2 oyun deil o zaman.Eskı dota mızı cok sevıyoruz dıye valvenın ekmegıne de bal surmeye gerek yok adamlar yapamamıs bu kadar bariz bir sey ama hala kör dota fanları ooo super olmus hona 1000 basar lol e 1000 basar dıyebılıyor cok ılgınc. yaw bıraz mantık su dota 2 nın neyı cezbetti sizi? tek cevap grafik olabılır ki o da cok iyi deil bence. acaba baska ne cevabı var bu soruma cevap? asla hater değilim ama ben hiç bir ışık göremiyorum ilerisi için Dota 2 de.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu lolu normal bir zeka sahibi olup oynadığınızı düşünüp sonrada ben lolfanboyu değilim ama o kötü bu kötü diye herşeye bok atmanıza bayılıyorum açıkcası.

tamam belki lola başlamışsınızdır zamanında iyidir vs ama oyunun yapımcısı siz değilsiniz yapmayın şunu şu forumda artık.

hayır oyunu gördükçe zaten insanların midesi bulanıyor gelip buraya bide alanen ya da çaktırmadan böyle lol iyi lol kıral demeniz beni benden alıyor.

Buyur LoL

ha bu arada lol oynadım mı?

evet oynadım 1 hafta süresince.

5.5 yıl dota oynadım hatta 6 yıl.

sen gelip hala neyin tartışmasını yapıyorsun dota klonu için?

baya bildiğin hatersın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada yapamamış diye bir sıkıntı yok adamlar lolu yapmıyorlar yeniden dotayı yapıyorlar.

şimdi bu durumu anlamak için 2 adet yeni sekme aç tarayıcında ikisindende www.youtube.com'a giriyorsun.

oraya wc3 dota gameplay

diğer sekmeye ise dota2 gameplay yazıyorsun tamam?

şimdi bir bakalım, çünkü aynısını bende yaptım;

-Grafikler? Tabi ki daha iyi.

-Haritadaki eski ağaç kargaşası azalmış.

-Skill efektleri daha iyi dotadan ve daha iyi olacağına inanıyorum.

-Ha videodan göremeyeceğin mm sistemi, reconnection ve stat sistemi var.

-Ve adamlar ellerinden gelen herşeyi yapıyor.

-LoL gibi valve 1m$ verdi ben 5m vereyim buyrun gelin diye müşteriyi satın almıyor.

-HoN gibi oyun içi avantaj sağlayan ürünler satmayacam deyip satmıyor şuan için.

Elbet dota2'de buglar olacak, leaverlar olacak, gerizekalı brezilyalılar olacak, ki büyük nefret sebebidir ki senin gibi türklerde olacak.

Tek umudum LoL oynayan kimsenin Dota2'de barınmaması ama ne kadar gerçekleşir bilemem. Yani uzun lafın kısası bir mobaya kötü diyebilmek için önce onu oynamak gerekiyor. Ayrıca herhangi bir mobada bir yerlere gelmiş olmak gerekiyor. Ki burada oynayanların %80i şuanki moba seviyelerine guide okuyarak gelmedi kusura bakma.

LoL fanboyları lafım size tekrar;

Mitoz bölünmeniz dileğiyle..

Not: 2 sekmede geçiş yaparak yukarıda dediklerimi yapacak zekaya sahip değilseniz lütfen 2 farklı browser açınız ve pencereleri küçülterek eş zamanlı izleyiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

silent tam liseliymiş hahah. Yazıya gel.

Bu arada ben 1.5 aydır falan oynuyorum lol, katlanmak zorunda kalıyorum diyelim arkadaşlar yüzünden. Adamlar lol'u savunuyor bana hala, geçen DOTA yüklediler tekrardan denemek için. "Bu ne çok hızlı" dediler, yetemediler.

+1 , aynı durumu yaşadım bende :)

O kadar yazı yazdırdı bana bak çok pis rage oldum ühüh.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse az kaldı, şurdaki proların hepsini görücez oyun çıkınca. Lol oynayan dota öynöyömözmöş, peh...

Ayrıca günümüzde dota oynayanlar beğenmemişmiş. Abi kusra bakmayında mazoşist misiniz, adamlar gül gibi dc sorunu olmayan, maphack sorunu olmayan dota'ya sadık kalmış ( grafikler biraz farklı ) oyun yapıyorlar, ne istiyorsunuz daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu LoL nefreti nereden geliyor anlamıyorum. Kendi ağzınla söylüyorsun 1 hafta oynadım sadece diye zaten.

Dota'da oynuyorum ben arkadaşlarla, LoL'de oynuyorum. İkisi de güzel. Farklılar en başta ama. Bu sizin yaptığınız Moba türüne en büyük zarar aslında. LoL easymod filan da değil. Level 30 olup, rated oyunlarda oynamaya başlayınca Dota'dan farkı kalmıyor oyuncuyu zorlama açısından. Başta da tek farkı arayüzü sayesinde eşyaları kolayca öğretmesi var, Dota çok daha zor o açıdan evet, gereksiz yere eşyaların hepsini ezberletiyor. Deny yok diye sadece (ki onu da yapanlar var) çok kolay, çok kolay diye söyleniyorsunuz. Anlamıyorum yani gareziniz ne?

Hayır LoL oynayanlar sadece LoL farklı, o da iyi bir oyun, Dota değil diyorlar. Siz öyle öyle gelince sadece kendilerini savunmak istiyorlar. Kimse sessiz durmaz yani karşısındaki sen aptalsın diye çıkışınca.

Neden yani bu tavrı Dota topluluğunun? Biri bana bunu açıklasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun dialog sistemide çok iyi bu arada. Hero'lar birbirine laf söylüyor kill alındığı zaman falan.

Mesela bir yerde Leshrac Puck'ı alıyor, "Puck, we are strangers in a strange land" diyor.

Balanar Mirana'yı alıyor, "Mirana, the moon just favors me." diyor.

Doom Earthshaker'a: "If you mess with Doom, you'll get the horns!"

Venomance Viper'ı alıyor: "Venom beats Viper!"
Aşağıda 8:30'da görülebiliyor:

http://www.youtube.com/watch?v=4M4f8XEWUpA&feature=player_embedded#!

Viper veno'yu alıyor, veno ölürken: "That is indeed... an exquisite toxin"

16:00'da Venomancer Lina'yı alınca geçen dialog:

Lina: turn me over
Vengeful: I'm done
Veno: SEX

http://www.youtube.com/watch?v=vtgUx-ZePnw&feature=player_embedded#!

Earthshaker Enchantress'i alır:
Enchantress: "It's just not fair"
Earthshaker: "It was your own damn fault!"

Video'da 12:15:
http://www.youtube.com/watch?v=yswLaHfKNNw&feature=player_embedded#!

Benim favorim Tiny'nin ölüm lafı: "Make a henge out of my stones."
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bu LoL nefreti nereden geliyor anlamıyorum. Kendi ağzınla söylüyorsun 1 hafta oynadım sadece diye zaten.

Dota'da oynuyorum ben arkadaşlarla, LoL'de oynuyorum. İkisi de güzel. Farklılar en başta ama. Bu sizin yaptığınız Moba türüne en büyük zarar aslında. LoL easymod filan da değil. Level 30 olup, rated oyunlarda oynamaya başlayınca Dota'dan farkı kalmıyor oyuncuyu zorlama açısından. Başta da tek farkı arayüzü sayesinde eşyaları kolayca öğretmesi var, Dota çok daha zor o açıdan evet, gereksiz yere eşyaların hepsini ezberletiyor. Deny yok diye sadece (ki onu da yapanlar var) çok kolay, çok kolay diye söyleniyorsunuz. Anlamıyorum yani gareziniz ne?

Hayır LoL oynayanlar sadece LoL farklı, o da iyi bir oyun, Dota değil diyorlar. Siz öyle öyle gelince sadece kendilerini savunmak istiyorlar. Kimse sessiz durmaz yani karşısındaki sen aptalsın diye çıkışınca.

Neden yani bu tavrı Dota topluluğunun? Biri bana bunu açıklasın.

tmm sakin heder ettin kendini. moronluğa aynı gazla karşılık vermeye gerek yok. yazan yazsın abi sanane
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...