Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

Ağustosta 15 milyon registered user, 1.4 milyon günlük oyuncu sayısına sahipmiş LOL, işte o zaman 45k HON günlük aktif oyuncusu vardı.

Daha evvelde tartışıldı çok, LOL basitleştirilmiş oyun yapısı üzerinden casual oyunculara hitap ediyor. Oyuncu sayısı ve ilgisi itibariyle turnuva düzenleniyor. HON dota1'in zayıflarını gidermek için piyasaya çıkmış ama gereksiz değişiklikler yapılmış bir oyun, casual'ı geç yeni başlayanlara bile hitap etmeyen bir oyun, gereksiz hızlandırılmış bir oyun yapısı var, oyun başında hero power threads'li gibi koşuyor falan, anlamsız.

Dota her zaman en dengelisi oldu bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
fede said:

1600lerde filan çok kalmıyo o oyunu sallamama olayı ya. adam o psrı bırakmak istemiyo pek

dunku oyunda hepimiz 1600 ustu idik. bizim takimda 2 tane 1750 civari vardi. Rakipte de 2 tane 1700+ digerleri de 1600+ idi

acikcasi pek psr a bakmiyor. eskiden quit pek yoktu da son donemlerde cok oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Ağustosta 15 milyon registered user, 1.4 milyon günlük oyuncu sayısına sahipmiş LOL, işte o zaman 45k HON günlük aktif oyuncusu vardı.

Lath hon'un sayısı günlük diil abi. şu saatte online sayısı 54,696(aynı anda oynayan yani). günlük kaç kişi giriyo bilmiyorum, lol'den azdır herhalde ama rakamlarında yanlışlık var yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

valla moda konsepti cok zayıf zaten. hanı cacıck bir mevzu benım ıcın esport olarak. oynarkende oynanırkende öle bir skill gereklili hissetmiyorum gözlemliyemiyorum tadamıyorum.

oynanırken, dota wc3'ün aynı anda 3 hero +üniteler+minimal bir makro yönetimini alıp 1 heroya indirgemesi, timing yok bişi yok. haliyle böle bayık falan bişi. lol onun yerine daha kendi mekanikleri secmiş, sayılarını sürelerini secmiş bir oyun. bildiğin öküz gibi dha akeyifli oynarken.

ha bunların yanında dumbed downmıdır dersen, yoo değil derim.
ha moba dediğimiz halt o kadar dumbed downkı bir kıymeti yok tabi. eğlecelik ir tür işte, abartmanın alemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

MobA gerçek oyunları oynarken yorulup sinir stres attıgın oyundur.

Competetive olarak camiası olması da bunu degistirmez, herşeyi competetive'e çıkaran bir tayfa olacaktır.

Benim küçükken şahane bir taso oyuncusu olmam oyunun kerameti değil benim sıkılma seviyemi gösterir.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

MobA gerçek oyunları oynarken yorulup sinir stres attıgın oyundur.

Competetive olarak camiası olması da bunu degistirmez, herşeyi competetive'e çıkaran bir tayfa olacaktır.

Benim küçükken şahane bir taso oyuncusu olmam oyunun kerameti değil benim sıkılma seviyemi gösterir.

oh be teşekkür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Daha evvelde tartışıldı çok, LOL basitleştirilmiş oyun yapısı üzerinden casual oyunculara hitap ediyor. Oyuncu sayısı ve ilgisi itibariyle turnuva düzenleniyor. HON dota1'in zayıflarını gidermek için piyasaya çıkmış ama gereksiz değişiklikler yapılmış bir oyun, casual'ı geç yeni başlayanlara bile hitap etmeyen bir oyun, gereksiz hızlandırılmış bir oyun yapısı var, oyun başında hero power threads'li gibi koşuyor falan, anlamsız.

Dota her zaman en dengelisi oldu bu konuda.

Şu çok yanlış. LoL'ün en çok çeken kısmı teması, komünitesi. Gir bak /v/'ye 10 dakikanı ayırıp her zaman ilk 2 sayfada bir tane LoL GENERAL threadi var. Oyunu daha janjanlı hale getirdiler moba tayfası için, skindir artworktür bilmemnedir, bunlar güzel şeyler ve rakiplerinde yok. Bu yani tamamen.

Ben bir tane insan evladıyla tanısmadım moba oyunu seçerken "Of dota çok zor, LoL oyniyim daha rahat" diyen. Hangisine girersen gir kolay ve rahat oyun. Lane'ine bak, canı azalan creepi kes. Nigga please.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...