Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzin 4,5 liraya yaklaştı

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Evet çünkü akaryakıt fiyatları bi tek arabası olanlara dokunuyo. Bize ne. Maddi açıdan bize yansımıycak, sorun yok yani.

Marketten aldığımız herbişeyin nakliyatından toplu taşımaya bütün araçların motorları minik minik hamsterların çark çevirmesiyle çalışıyo nasıl olsa. Akaryakıt zamları bunların fiyatını arttırmıycak kie.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Arabası olanın kizmasi ok de, arabasi olmadan aglayanlar da ayrı mesele..

Toplu taşımadan tutun da aldığınız herhangi bir ürüne, hemen hemen tüm hizmet sektörlerinden ulaşıma kadar pek çok şekilde arabası olan olmayan herkese bir şekilde yansıyor bu zam.

Bunu geçtim son derece ciddi bir haksızlığa, saçma sapan bir zamma itiraz etmek için illa kendine dokunması gerekmez. Aksine "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetiyle pasif ve hatta ezik kalıp, sonra bir de "yeaa size dokunmuyosa niye kızıyosunuz" diye goygoyculuk yapmak da bambaşka bir kafa yapısı.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de utanmadan avrupada vs petrol şirketlerinin karı %6 bizde %9 kesinlikle vergi indirimi olmayacak diyorlar, sanki ordaki gelir düzeyine sahibizde %3 ü dert ediyor akepö.
Hala bunu savunanlar var, yok toplu taşıma destekleniyor, yok arabası olmayan konuşmasın ve en süper lafda "tüketimi azaltmak için fiyatlar böyle" gibisinden bir mesaj gördüm direk error verdim tebrik ediyorum onu yazanı.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakalı haber:

Benzine art arda gelen zamlar zenginleri de bıktırdı. Toplamda motorin tüketimi yüzde 6.1 yükselirken, benzin tüketimi ise yüzde 6 düştü. Geçen yıl lüks segmentte 1.356 dizel araç satılırken bu yıl satılan dizel lüks araç sayısı 3.663 oldu.

http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=754051
Sosyal ağlarda paylaş

nomsaR said:

abi o olay banka kredilerinin düşüp yüksek vadelerle kredi imkanlarının doğmasıyla yalan oldu. yani artık lüks araca binen çoğu kesim yakıtı düşünmek zorunda çünkü ya peşin ya en iyi 1 ay ertelemeli yakıt alabiliyosun.

zaten luks araba kiralamanin artmasindaki en buyuk neden de bu. araba kirasini peyder peyi du$uyosun vergiden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...