Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

22 Ağustostan itibaren internette yeni dönem

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
escape said:

gerge, vnp nin 14 dolarlık olanından mı kullanıyosun?
ya da biz alacaksak bize hnagisni öneriyosun

5.99 olanı kullanıyorum. 14.99 olan US/UK/NL/DE benimki sadece US. Şimdi bundan daha ucuz olanları var, şunun gibi (daha ucuzunu görmedim) ama içlerinden sadece benimki düz proxy de veriyor. Hatta neredeye hiç bir VPN şirketi (en pahalılar, en ünlüler bile) proxy vermez yanında. Proxy olduğu için ve fiyatı nedeniyle benimkini öneririm. Proxy'nin söyle bir faydası oluyor: FoxyProxy ya da Chrome'un Proxy Switchy'si ile websitesine özel proxy ayarlayabiliyorsun. Yani Pandora açınca sadece Pandora tabı için proxy kullanıp öteki tablarda normal bağlantını kullanabiliyorsun. L2TP/IPsec'de hepsinde yok.

Sözün özü, VPN alacaksanız bunu alın: http://www.hideipvpn.com/premium_vpn/ Google Checkout kullanarak alıyorum ben ama PayPal da var. P2P desteği de var artık. Son hızımla da kullanabiliyorum, Hulu da High modunda video izleyebiliyorum rahatlıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Trias said:

ama çocuklar için web ve zaman filtresinin şart olduğuna inanıyorum. Ailelerde önemsemedikleri için devlet bir şekilde buna bir çözüm bulmalı.

nasıl ayırtedeceksin çocuğun veya yetişkinin girdiğini?
devlet çözümü sunar ona kimsenin laf edeceğini sanmıyorum zaten. ama uygulamak ebevynlere düşer. dahasına da karışamaz devlet. karışırsa onu adı başka şey olur.

Ayırt etmek imkansız gibi bir şey, ama çözüm bulmak lazım. Bizim Türk milletinde "bi şey olmaz" mantığı ile zor. Biraz da işim olduğu için biliyorum, 10 yaşındaki çocuklar bile günlük internet kullanımında o yaşda görmemeleri gereken şeyleri görüyorlar.

Belki çocuklu aile bağlantılarında normal internet kullanılır, evin büyük oğlunun canı milf çektiğinde ekrana gelen şifre ile siteye girilir. (diye düşündüm ben)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bilgisayararımız VPN kullanarak terk etti bile =)

Daha neyi savunuyorsun sen? Çok istiyorlarsa default aile korumasıyla gelsin, sonra isteyen kaldırsın. Zorunlu olması szvunulacak bir şey değil. Size güven olmaz, gözlerinizin ne göreceğine, kulaklarınız ne duyacağına biz karar veririz diyorlar. Yakında Wikipedia'yı da kaparlar ıvız-zıvır şeyler öğrenip konuşuyorlar diye.

http://www.hyscience.com/3%20monkeys.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

abi paticik psikopat dolu galiba bu paket sisteminin nesinden rahatsız oldunuz? standart paket alırsanız şimdiki gibi kullanabiliyosunuz bunun amacı erişkin olmayan internet kullanıcılarının istenmeyen içeriğe erişememesi.

ve yine napolyon. evinde çoluk çocuk olup standart paket almak suç
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...