Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çanakkale Anma Törenleri Türklere Kapalı

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Son birkaç senedir dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum ama Çanakkale'de her yıl bizim zafer yıldönümümüzde Avustralya ve Yeni Zellanda'dan binlerce turist(ki bir kısmının burada ölen ANZAK'ların torunları olduğu söyleniyor)geliyor ve burada çeşitli törenler düzenleniyor.

Önceleri bunu son derece insani olarak değerlendirmiştim pek çokları gibi ama birkaç gün önce televizyonda izlediğim bazı görüntüler kafamda soru işaretlerine neden oldu.Törenlerde İstiklal Marşımızın yanı sıra Avustralya ve Yeni Zellanda milli marşları da söyleniyordu. Bu bana son derece mantıksız geldi. Elbette ki 80 küsür sene önce olan bir savaştan dolayı düşmanlık yapmayalım. Karşılıklı gidilsin, gelinsin. Ama bu işin bu kadar da b.kunu çıkarmak gerekiyor mu yahu? Bizim dedelerimizden 250 bin tanesi(bazı ABci-ABDci-Fetocu y..şaklar bu sayıyı 50 bine indirmeye çalışıyorlar son 4-5 senedir)bu topraklar da,Çanakkale'de ki minicik toprak parçası üzerinde şehit olmuşlar,canlarını vermişler. Neden? Aradan 80 küsür sene geçince kendilerini şehit eden ulusların torunları gelsinler ve mezarları başında(Çanakkale toprağının tamamı şehit kanları ile, vücutlarıyla yoğrulmuş)kendi ulusal marşlarını söylesinler diye mi canlarını vermişler?

Bu yazdıklarımı eleştirenler ille de olacaktır,saygı duyarım ama benim düşüncem bu yönde.

Hele bir de şu haberi az önce okuyunca iyice sinirlendim. Haberi Aydınlık gazetesinden okudum. Çanakkale'de 57. Alay Şehitliği'nin açılış töreni varmış.Anzak yakınları yüzlerce otobüsle gelmişler ve Jandarma elindeki listeden isimlerini tek tek okuyarak bu Anzak yakınlarını içeriye almış. Fakat bizim vatandaşlarımızdan törene katılmak isteyenlere, "sadece protokol ve izin alanlar girebilir" diye cevap vermişler. Bunu İstanbul'dan özellikle bu törene katılmak üzere giden Mete Çalışkan isimli bir vatandaş aynen şu cümlelerle anlatıyor:

"57.Alay Şehitliği'nin açılışı için biz de hazırlandık. Arab amıza bayrağımızı taktık. Jandarma, "Açılışa halk katılamıyor" dedi. Sorduk, "sadece protokol ve izin alabilenler girebilir"dendi. Çalışkan şöyle devam etti,"Otobüslerle Anzaklar gelmiş.Otobüslerin üzerinde numaralar var.Jandarmanın elinde de bir liste var.Onları bu numaralara göre içeri aldılar.Ama Anzak koyuna giden yollar kesilmişti.Yurttaşları da buradan içeri almadılar."*

*: 26.04.2011 tarihli Aydınlık gazetesi
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok büyük bi kafa karışıklığı olmuş.

ilk olarak fetocuların şehit sayısını azaltma gibi bir derdi olduğunu görmedim, hatta bu konuyu kullanarak oldukça propaganda yapıyorlar. mehmet niyazi diye bir adam var, hamaset kralı, onun kitaplarını okutturuyorlar herkese.
daha çok genelkurmay kaynaklarını araştıran adamlarda var bu şehit sayısı ile ilgili mevzu. soros'un şehit sayısıyla ne derdi olacak allasen.

ikinci olarak

57. alay şehitliği hakkında şöyle bir haber var

http://www.haberler.com/opet-tarafindan-yenilenen-57-alay-sehitligi-2677741-haberi/
said:
Açılış Töreni'ne Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Dışişleri Bakanlığı Koordinatörü Büyükelçi Aykut Sezgin, I.Ordu Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu, II.KolOrdu Komutanı Raif Akbaş ve Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, Fransa, Hindistan, İrlanda, Almanya, Bagladeş, Amerika Birleşik Devletleri üst düzey diplomatları katıldı.

Törende ayrıca Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, OPET Petrolcülük A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, OPET Petrolcülük Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Öztürk ve OPET Petrolcülük Genel Müdürü Cüneyt Ağca hazır bulundu. Tören; saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

otobüslerle anzak halkının falan geldiği yok yani açıkca. ki bu mevsimde neden gelsinler düşman şehitliğinin açılması için. onlar sadece 18 mart civarı geliyor. bu açılışa baya yükse erkan ve yabancılar katıldığı için, özellikle amerikalı diplomatlar oldugu için öyle yüksek önlem almışlardır.

mehteran gösterisi bile varmış yani düşün.

aydınlık'ın haberlerine zaman'ın haberlerine ne kadar itimat ediyorsan o kadar itimat et bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

abi çok büyük bi kafa karışıklığı olmuş.

ilk olarak fetocuların şehit sayısını azaltma gibi bir derdi olduğunu görmedim, hatta bu konuyu kullanarak oldukça propaganda yapıyorlar. mehmet niyazi diye bir adam var, hamaset kralı, onun kitaplarını okutturuyorlar herkese.
daha çok genelkurmay kaynaklarını araştıran adamlarda var bu şehit sayısı ile ilgili mevzu. soros'un şehit sayısıyla ne derdi olacak allasen.

ikinci olarak

57. alay şehitliği hakkında şöyle bir haber var

http://www.haberler.com/opet-tarafindan-yenilenen-57-alay-sehitligi-2677741-haberi/
said:
Açılış Töreni'ne Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Dışişleri Bakanlığı Koordinatörü Büyükelçi Aykut Sezgin, I.Ordu Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu, II.KolOrdu Komutanı Raif Akbaş ve Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, Fransa, Hindistan, İrlanda, Almanya, Bagladeş, Amerika Birleşik Devletleri üst düzey diplomatları katıldı.

Törende ayrıca Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, OPET Petrolcülük A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, OPET Petrolcülük Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Öztürk ve OPET Petrolcülük Genel Müdürü Cüneyt Ağca hazır bulundu. Tören; saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

otobüslerle anzak halkının falan geldiği yok yani açıkca. ki bu mevsimde neden gelsinler düşman şehitliğinin açılması için. onlar sadece 18 mart civarı geliyor. bu açılışa baya yükse erkan ve yabancılar katıldığı için, özellikle amerikalı diplomatlar oldugu için öyle yüksek önlem almışlardır.

mehteran gösterisi bile varmış yani düşün.

aydınlık'ın haberlerine zaman'ın haberlerine ne kadar itimat ediyorsan o kadar itimat et bence.

Ahmedinejad, haber doğru. Açılış devlet töreni ile yapıldı. Orada bulunanlar arasında yüze yakın otobüsle gelen Anzaklar'da vardı.

Zaman gazetesinde her sene Mart ayında bir aklı evvel çıkar ve bir şekilde bu Çanakkale'de ki şehit sayımızın abartıldığını yazar.
Genelkurmay'da böyle bir şey olduğunu görmedim,duymadım.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

abi anladık, orta yaştasın, muhafazakar milliyetçisin ve bir bilgisayarın ve internet bağlantın var. böyle topikler DH'de açılır orada hit alır, ciddiye alınır daha çok ama.

Yavrucuğum, muhafazakar milliyetçi değilim Kemalist'im.Ne anlama geldiğini bilmediğinden de adım kadar eminim.Neden rahatsız oldun açtığım başlıktan ve SANA NE? İsteyen okur,isteyen okumaz, isteyen yorum yazar, isteyen yazmaz. Sana mı soracağım ben nereye ne başlık açacağımı.

Orta yaşlı, bilgisayar ve internet bağlantısı olan bir adam olduğum doğru da; bundan da sana ne? Evlilik programına mı çıkaracaksın beni, ne bu şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

Abartıyorlar evet, adamların tarihi bununla başlayıp bitiyor. Başka savaşları yok neredeyse. Bir heroes destan arayışından ülkece böyle çıkmışlar işte... Öyle anıyorlar ki hatta ölmüşlerde iyi olmuş tarihlerinde bir savaş görmüşler . Her yerde bir anıt var

Ama ben Avustralya'dayım 1 kişiden hakaret vb. birşey ne duydum ne işittim nede bir başkasına yapıldığını duydum bu konu hakkında.

Anıyorlar gidiyor işte. Haberleri yok adamların ne yapsınlar ne ölüm var ne cinayet nede trafik kazası burada.

Haberi yapan arkadaş önce ne tarafa saldıracağına karar versin bence tek taşla 2 kuş vurayım demiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Gelsinler ne var yani? Onlar da bizim kadar çok şey kaybetmiş burada. Ki 18 Mart civarı geldikleri de doğru. Marşlarını da söylesinler, orada düşman olan ülke İngiltere'ydi, zavallı Yeni Zelanda'lılar değil. (Ülkenin adını yanlış yazmışsın bu arada)

Yüksek rütbeli askerlerin, önemli diplomatların ve devlet adamlarının katıldığı bir törende her yere alınmamak kadar normal bir şey de yok yani.

Kemalizm de iyice faşizm olmaya başladı bu Aydınlık gibi kurumların elinde diğerlerinden ayrı bir şekilde, her nokta ekstrem yerlere çeliyor durmadan; bu ülkenin sonu hayırlı değil. Bunu söyleyen de anarşist. Madem hepimiz ideolojilerimi söylüyoruz eksik kalmayayım ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

izin alıp gitselermiş ozaman kesin almama durumu yok ki izinsiz almama durumu var.

niye bitarafından anlayıp abuk subuk yorum yapılmış anlamadım..

ve anlatılanlara göre canakkale sadece anzakların geldigi dönem canlanıyomuş normalde köy gibi biyermiş

altı eren üstü gveren diye bi atasözümsü öbek de kullanılıyor canakkale hakkında (duydum sadece ben kullanmıyom asdfas)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 2 tane çok yakın Avusturalya'lı arkadaşım var adamlara göre en önemli günleri anzak günü. Şöyle söyliyim adamlar ingilterede bile olsa anzak gününü bir bar bulup birşey bulup kutluyor. Siz hiç 23 Nisan'ı Türkiye dışında kutladınız mı? Adamlar inanılmaz değer veriyor o güne.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...