Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ve sivil itaatsizlere sivil tepki gelmeye başladı.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Taksim'de silahlı, Türk bayraklı eylem
said:
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 17:12 TSİ 20 Nisan. 2011 Çarşamba
İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda öğle saatlerinde adının Sedat Güloğlu olduğu öğrenilen 32 yaşındaki bir kişi elindeki silahla havaya üç el ateş etti. 32 yaşındaki protestocu havaya ateş ettikten sonra, Türk bayrağı açtı. Güloğlu gözaltına alındı.

'TÜRK GENCİ BUNU KALDIRAMAZ'
Taksim Cumhuriyet Anıtı önüne gelen bir protestocu, elindeki silahla havaya üç el ateş etti. Havaya ateş eden ve isminin Sedat Güloğlu olduğu öğrenilen protestocu, yanındaki Türk bayrağını açtı. Bu sırada elindeki silahı başına dayayan eli bayraklı genç, "Yeter Türk gencine sesleniyorum. Kendine gelsin. Son yaşananlar gururuma dokundu.Ne sağcıyım ne solcu ama halkım " diye bağırdı.

Bu sırada Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. "Teslim oluyorum " diyerek bağıran protestocu elindeki silahı yere bıraktıktan kısa bir süre sonra, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve Taksim Meydanındaki Çevik Kuvvet otobüsüne götürüldü.

Güloğlu, bir süre burada bekletildi. Protestocu genç, adli işlemler için polis merkezine götürüldü.

Geçen sene ya da 2 yıl önce , bu açılmlar ilk başladığı zamanlardı sanırım. Haber sitelerinde "gururuma dokunuyor" temlaı yorumlar görüyordum. Daha sonra yaşananlar ile beraber "elime silah alıp sokağa çıkacağım" temalı yorumlar gelmişti. Bu yorumlar için burada "böyle diyen 1000 kişi olsa, biri gerçekten yapsa neler olur" demiştik.

Belki meczup, belki gerçekten canına tak etti artık adamın. Peki ya mesela bu adam dün orada olsaydı ve bunu yapsaydı?

Düşündüğümüzden daha ince bir ip üzerinde yürüyor olabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=YyBwqAFrO6w

sözler ülkenin durumuna uyuyor aslında.

said:
two worlds collide, rival nations
it's a primitive clash, venting years of frustrations
bravely we hope against all hope, there is so much at stake
seems our freedom's up against the ropes
does the crowd understand?
is it a east vs. west, or man against man
can any nation stand alone?

in the burning heart, just about to burst
there's a quest for answers, an unquenchable thirst
in the darkest night, rising like a spire
in the burning heart, the unmistakable fire, in the burning heart

in the warrior's code, there's no surrender
though his body says stop, his spirit cries never
deep in our soul a quiet ember
knows it's you against you
it's the paradox that drives us on
it's a battle of wills, in the heat of attack
it's the passion that kills
the victory is yours alone

in the burning heart, the unmistakable fire
Sosyal ağlarda paylaş

Teröristlerin oraya buraya molotof attığı zamanlarda bu zırvalıkları "demokratik hak bla bla bla" çerçevesinde görülürse devlet de buna seyirci kalırsa sabır taşı çatlayan bazı insanlarda aynı "demokratik tepkiyi" sergileyebilir. Sonra "faşist" olur "ırkçı" olur.

Devletin başındaki takiyyeciler sessiz kalmaya devam ettikçe bardak doluyor. Bir yerde artık taşacak. Önlem alma zamanları çoktan geçti bile.
Sosyal ağlarda paylaş

tv8 de bugün biri çıktı AKP i savundu. işte AKP nin bu yaşananlarda hiçbir suçu yoktur, birileri bu işi AKP nin üzerine yıkmak istiyor falan filan sallıyorda sallıyor. böyle uzanıp gırtlaklayasam geldi adamı. Ben mi yönetiyorum ulan 8 yıldır ülkeyi tek başıma ? her türlü atarı yaparken, şunları bunları ilk biz yaptık bizim eserimiz derken iyi iş boka sarınca sorumluluk almayıp kıvırmak süper.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

http://www.youtube.com/watch?v=YyBwqAFrO6w

sözler ülkenin durumuna uyuyor aslında.

said:
two worlds collide, rival nations
it's a primitive clash, venting years of frustrations
bravely we hope against all hope, there is so much at stake
seems our freedom's up against the ropes
does the crowd understand?
is it a east vs. west, or man against man
can any nation stand alone?

in the burning heart, the unmistakable fire, in the burning heart

in the warrior's code, there's no surrender
though his body says stop, his spirit cries never
deep in our soul a quiet ember
knows it's you against you
it's the paradox that drives us on
it's a battle of wills, in the heat of attack
it's the passion that kills
the victory is yours alone

in the burning heart, the unmistakable fire

ahah bu şarkı nerden çıktı şimdi... vay beee=)
Sosyal ağlarda paylaş

Siz o bardağın taştığını hiç gördünüzmü bilmem ama ben kendim şahit oldum. Sokakta ellerinde sopalı bıçaklı adamların "kürt lan bu" diye gözleri dönüp insanlara saldırdıklarına şahit oldum.

Aynı durumun ülke geneline yayılması çok feci sonuçlar doğurur. Buna doğruda gidiyoruz. Adam gibi bir hükumetimiz olmadığı için ve seçimden sonrada bu değişmeyeceği için işimiz yaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Siz o bardağın taştığını hiç gördünüzmü bilmem ama ben kendim şahit oldum. Sokakta ellerinde sopalı bıçaklı adamların "kürt lan bu" diye gözleri dönüp insanlara saldırdıklarına şahit oldum.

Aynı durumun ülke geneline yayılması çok feci sonuçlar doğurur. Buna doğruda gidiyoruz. Adam gibi bir hükumetimiz olmadığı için ve seçimden sonrada bu değişmeyeceği için işimiz yaş.

doğru olmuşsundur, ben olmadım ama duydum. kötü bir olay ama şöyle bir düşününce bu adamlara faşist diye saldırıyoruz haklı olarak, e dün kreşe molotof atan, yolda yürüyen insanlara neden faşist değil de özgürlük savaşçısı deniyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Sakin olmak lazım.
Ama bütün bu olan biten karşısında sakin kalmayı,kalabilmeyi başarmak giderek zorlaşıyor.
Etkiye tepki fizik yasasıdır ve fizik doğanın her alanında vardır.Bir tarafın yaptığı hukuksuzluklara göz yuman bir otorite, otorite değildir.Otoritenin olmadığı,bittiği yerde anarşi başlar.Ondan sonra bizim radikal,vatan,habertürk,yenişafak,vs.nin ağzı yırtık sözüm ona demokrat yazarları "efendim bu faşizmdir"diye yaygarayı basarlar.
Babalarımız gördü bu filmi.Bizde göreceğiz,bu besbelli.
Yazık bu memlekete.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır bende mesaj atmıyordum.İsabet oldu bu başlıkla beraber.

Eee sözlüklerde ve birçok forumda tatlısu entellerinin yazıları zaten belli.Ülkeyi ve değerlerini sevmeyi ,Atatürk ilkelerine bağlı kalmayı faşist tutum olarak değerlendirmişler. İnternet ortamı dışında sülük bireyler bir anda kaplan kesiliyorlar.yok bdp vatan kurtarır,yok osman pamukoğlu diktatördür yok atatürkün devri geçti.bu barajı geçemez (ama ne hikmetse demokrasiyi konuşur bu tatlısu entelleri).bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşlar.

ama gel gör ki 2 tokatlık canları pekte kıymetlidir.bir sonraki mesajları "gossip girl" falandır.solcu takılırlar.kız arkadaşları daha çok sever böyle romantik demokrat anti militarist tatlı su entellerini. böyle böcekler memlekette çok olduğundan meydan da bildiğin boş kaldı.ya ak gençlik var ya kendi götünden korkan tatlı su entelleri var yada ülkücü tayfa..onlarda gerçi paslanmış. harbi atatürkçü, alışverişine , izlediğine okuduğuna dikkat eden pek az genç var.

Ben bu durumdan dolayı Hak ve Eşitlik Partisindeki gençleri tebrik ediyorum.Ne ağır abi imajı var.Ne de tatlı su entelleri gibi acizler.Tepkilerini olduklarını kadar gösteriyorlar.Baraj geçemezmiş,oylar bölünecekmiş vs vs...hani demokrasi diyordu ya millet...kendi kendine çelişiyor bunları diyen. Ahanda nedeni bu..
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

ya birşey sorcam eksik belge varsa,niye başvuruyu alıyor?tamamla gel niye denmiyor?

zaten maddelerde tek tek anlatmış.eksikler bunlar olabilir düzeltin şeklinde.bu adamlar olayı kaosa sürüklemeye çalışıyorlar.Birde Avrupa'da Özerklik,bağımsızlık mitinglerinde bulundular ya.Devlette ufaktan ayar veriyor haklı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...