Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Seks Otobüsü 34 TN 1992

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Sözlükten,

yer: taksim meydanı
saat: 22.50

25t hattıyla sarıyer'e doğru gitmek üzere otobüse binerken şoför koltuğunun hemen arkasında kol kola oturan genç çifte tiksinircesine bakarak "burası seks otobüsü değil, inin bu otobüsten yoksa bu otobüsü kaldırmam" diye haykırmaktan, ahlak polisliğine kalkışmaktan gocunmadığına şahit olduğum iett şoförüdür.

elbette iett şoförünün bu yersiz ve son derece aşağılayıcı tavrına tam da otobüse binerken şahit olan ben de sessiz kalmadım ve ne cüretle böyle bir şeyi söyleyebileceğini kendisine sorduktan sonra otobüsü o çift inmeden kesinlikle kaldırmayacağını tekrar tekrar "gururla" vurgulayan bu şahıs olayı iyice şova dönüştürmekten de kaçınmadı.

adını sordum, söylemedi. küstah tavırlarına devam etti. "orda plakam var çok meraklıysan al da öğren!" diyerek de meydan okudu. genç çifti ve beni kışkırtmak için elinden geleni yaptı.

bense bu otobüsün devletin malı olduğunu, iett denilen kurumun da hepimizden alınan vergilerle işlediğini, keyfe keder birtakım bozuk, hastalıklı ahlak zabıtalığı anlayışıyla, üstelik de herkesin içinde o otobüsün yolcuları olan o genç çifti " kendi çapında" rencide edemeyeceğini yaptığının saygısızlık olduğunu haykırdım.

olay orada kopmaya başladı. bu sefer de söz konusu iett şoförü şahsım üzerine oynamaya başlayarak "sen de kim oluyorsun be! kaldırmıyorum işte var mı diyeceğin!" diyerek şova devam etti.

olayın muhatabı çocuk tam küfür etmek üzereyken susturdum, sakın dedim, haklıyken haksız yere düşmeyelim. inelim dedim, önce ben inmemekte ısrar eden bu arkadaşı ikna edip kız arkadaşıyla inmeye ikna ettim. beraber gideriz dedim.

biz indikten sonra şovuna ağır tahriklerle devam eden iett şoförüne artık dayanamayıp bu otobüs bizim, ne senin ne de rte'nin dedim ve sonra olay koptu, aralardan gelen bir vatandaş "sen devletin malına nasıl zarar verirsin" diyerek hışımla bana saldırdı, onlarca yumruk yedim. devletin malına zarar verme eylemim de ağır tahriklere devam eden iett şoförüne sinirlenip lafımı otobüsü kapı gibi tokmaklayarak söylemekten ibaretti.

bu olay taksim'in göbeğinde yaşandı. mobese kameralarıyla dolu taksim'in göbeğinde orada saldırıya uğrarken bir tane polis bile gelmedi, hiçbir vatandaş bana saldıran şahsı ayırmaya tenezzül dahi etmedi. ne bir küfür ettim ne de karşılık verdim. sadece yumrukları savuşturdum. bir dakika içinde bana saldıran o şahıs da sonra birden bire kayboldu.

orda bulunan trafik polisine gittim asayiş polisi var ilerde ona git dedi, asayiş polisine gittim bu işin literatürü 155'i aramaktır dedi. iett hat amirliğine gittim, bana bir şikayet formunu 10 dk arayarak sadece onu uzattı. ne kimse geçmiş olsun dedi ne de şikayetimi adam gibi kimseye iletebildim.

birisi imamın ordusu mu demişti?

imamın ordusu yok artık, imamın cumhuriyeti'nde yaşıyoruz da farkında değilmişiz, yazıklar olsun...

"ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.." ne de güzel demiş nazım hikmet ama ne fayda? orada bu olaya seyirci kalanlara da yazıklar olsun...

bu ülkede çağdaş yaşamı, hukukun üstünlüğünü savunmak için daha kaç kişi yanacak?

orada türbanlı diye bir yolcuyu rencide ederek otobüsü kaldırmamakla tehdit eden bir iett şoförü olsaydı da gene aynı tepkiyi verirdim emin olun.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23093951
http://www.ntvmsnbc.com/id/25203973/
Sosyal ağlarda paylaş

abi ortada ergen yiyişmesi var kesin.ben görsem umursamam da türk toplumunda yaşadıgını ögrenmesi gerekiyor insanların

sonuçta bu konuda asla batı gibi large olunmıcaktır.her zaman bi yaşlı teyze bi yaşlı amca bi türk kahramanı bir sofor vs cıkıcaktır

o yuzden toplum içinde edepli dur.sevişilcek yer var sevişilmicek yer var.

bu ahlak polisleri kesinlikle haklı değiller.fakat bu zihniyeti önüne geçemeyiz yani.

mesela ben şahsen toplum içinde ciddi yiyişmeye utanırım çekinirim.hem kendi adıma hemde kız arkadaşım adına.gerek yok milletin önünde
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sofor hakli
kesin o kizla erkek salya sumuk yiyisiyorlardir
bende otobus soforu olsam bende indirirdim onlari assa.

nasıl haklı ya?otobüs babasının otobüsü mü?ayrıca haber sadece sarıldığını söylüyor genç.öpüşseler ne olur ki ayrıca?kamuya açık alanda öpüşülmez diye bir kanun mu var benim bilmediğim?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aralardan gelen bir vatandaş "sen devletin malına nasıl zarar verirsin" diyerek hışımla bana saldırdı, onlarca yumruk yedim

şuna diyeceğim 1000tane şey var da.
"adam haklı beyler" den başka bişi diyemiyorum. adam haklı beyler, dahası "giderek güçleniyorlar beyler"

bu zihniyete böyle yönetim işte.

biz azınlığız ama diğer "azınlık"ların aksine en büyük baskıyı da biz yiyoruz.
onlardan biri olmak en kolayı aslında bak.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sofor hakli
kesin o kizla erkek salya sumuk yiyisiyorlardir
bende otobus soforu olsam bende indirirdim onlari assa.

degil ya

benzer olay yine benim de başıma bebek civarında gelmişti. kafam kızın omzunda diye köpürmüştü şöför, ama işte otobüsteki halk arka çıkınca bana sesini daha fazla çıkaramamıştı şöför amcam

edit. ahahah bu çok iyiymiş
said:
İnceleme başlatıldı

Konuyla ilgili konuştuğumuz İETT Basın Danışmanı Ömer Faruk Birpınar da, olayla ilgili incelemenin başlatıldığını ve Toplu İş Sözleşmesi gereği gerekli yaptırımların uygulanacağını ifade etti.

Saldırıya uğrayan ve şikayetçi olan kişiyle de görüşüldüğünü; kendisinden özür dilendiğini belirten Birpınar, "Şoförlerimizi öfke kontrolü konusunda eğitimlere tabi tutuyoruz ancak bu durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Olay incelenmektedir. Toplu İş Sözleşmesi ne gerektiriyorsa o yaptırım uygulanacaktır" dedi.

Olayla ilgili konuştuğumuz mağdur Gökçe Koç ise "İETT'den yapılan bu açıklama tamamen hayal ürünüdür. Medya mensupları dışında kimse beni aramadı. Dilekçeme de herhangi bir dönüş yapılmadı" diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kafalarla çok fazla yok alamazsınız beyler.

toplumda ki genel düşünce yapısını doğru kabul etmeyip buna rağmen kabullenmek kendi özgürlüğünü kısıtlatmaktan başka bişe değildir.
ha toplum olarakta zaten özgürlükler adına çok fazla şey görmediğimiz için kafalar da bu yönde gelişmiş genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:
birisi imamın ordusu mu demişti?

imamın ordusu yok artık, imamın cumhuriyeti'nde yaşıyoruz da farkında değilmişiz, yazıklar olsun...

inb4, "şeriat mı geliyor lolz."

olitere said:

ben bunların hepsinin allah,tanrı,jesus,spagetti canavarı artık neye inanıyorlarsa belasını vermesini istiyorum.

hiç bir dine inanmıyorlar ki, esas sorun da orada...
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

guzelce yaziyim, yanlis anlasilma olmasin.

kiz erkek salya sumuk salap sulap yiyisiyorlarsa soforde bunlara inin demisse sofor hakli

yok sarildilar bi buse kondurdu tadinda bir olay varsa sofor haksiz.

yoo gene haksız.çünkü öyle bir hakkı yok.indiremez.
adam parasını ödemiş hizmetini alıcak,evine gidecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:
toplumda ki genel düşünce yapısını doğru kabul etmeyip buna rağmen kabullenmek kendi özgürlüğünü kısıtlatmaktan başka bişe değildir.
ha toplum olarakta zaten özgürlükler adına çok fazla şey görmediğimiz için kafalar da bu yönde gelişmiş genel olarak.

"madem böyle insanlar var, o zaman herkes böyle olsun, kimse ses çıkarmasın" anlayışı zaten ülkenin geriye gitmesine neden olur.
esas yapılması gereken bunları görmezden gelmeyip gereken düzeltmeleri yapıp bir şekilde ilerlemektir.

bu arada buna benzer bir olay zegna'nın başına gelmişti. medyaya yansıtabilirdi sanırım o da...

http://forum.paticik.com/read.php?13,4054485,4054485#msg-4054485
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunun din ile akp ile falanlada alakası yok

alkolik keş laik chpte gelse bu adamlar hep var.dediğim gibi türklerde olan birşey bu.sofor cıkmasa ordan yaşlı teyze cıkar cıkcıkcık ayıp der.bi tane yağız delikanlı grubu cıkar ohş ohş tip tip bakarlar laf ederler

olabilcek şeyler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...