Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

341. Dönem (Ağustos 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Baggio

Öne çıkan mesajlar

3km tam techizat koşusu gerçi şuan hala sadece hücum yeleği çelik migfer g-3 ve kasatura, matara ve 5 sarjör ile koşuyoruz. Üstüne pentahtlon üstüne 25mt el bombası isabet 35 mt elbombası mesafe atışları öle el bombası atmada ne var demeyin hayvan gibi ağır koduğumunun mereti kolum abartısız çıktı çıkacak bu birde boş hali. Sonra 50 mt gece atışları gündüz 200 metre atışları.

Ve bütün bunlara rağmen ben muhabereciyim dünya yıkılsa bizim takım olduğumuz yerde çakılı kalıyor ama gel gör halimizi aldığımız eğitime bak soktuğumunun denetlemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

muhabere yatistir ya bizim orda kisa donemleri koymuyorlardi bile muhabereye, direk karargah, muhafiz ve hizmete koyuyorlardi, hizmet en rahat yerdi ne devrecilik ne siracilik bisey yoktu, herkes kendi derdinde takiliyordu, karargah (benim bolugum) devrecilik yoktu hesapta ama siracilik adi altinda devrecilik yapiyorlardi, yani isin biraz kahpesi olmuslardi, biri sorsa yok komutanim sirayla yapiyoruz dicek yani =)
muhafizda ise siki devrecilik vardi, alt devreleri fena eziyorlardi hatta bizim devre kisa donemlere bile bir 2 hafta kadar baya bir eziyet oldular, ama onlarin eziyeti ilk ayin sonunda bitti, bizimki 2 bucuk ay kadar devam etti siracilik adi altinda =) bir de sen de 1 bucuk ay sora siracilik yaparsin yeni gelenlere diyorsun da onu yemezler genelde, yani kisa dnm erbas oldugunu dusunuyorum, uzun dnmler bizim orda en azindan seni kendi devreleri saymiyorlar yani asla onlarin altina devrecilik siracilik yapamazsin normal sartlarda, bekle kendi alt devren gelince onlara yaparsin diyorlardi =) onlar da geldiginde 2 hafta sonra senin askerligin bitiyor tabi, zaten kac yasina gelmis adamsin gidip adama devrecilik yapacak halin de yok =)
bizim orasi fena bir yerdi anlayacaginiz, ben kendimi aradan siyirdim gerci ilk 1 ayin sonunda ustaya gectikten sora, gerek uzun dnmlere yakin davranmam, gerektiginde yaptiklari seylere kendiligimden yardim etmem, ozellikle de sigara ve bilimum kantinden biseyler ismarlamam sayesinde beni kendilerinden saymaya basladilar, ustaya gectikten 1 ay sora ben kismen rahatlamistim oteki kisa donemlere gore bizim ordaki. size de tavsiyem eger size zorluk cikaran uzun dnmler varsa karsinizda onlara dik gitmeyin, onlarin yolunda gidin, iyi muhabbetinizi edin gerekirse 1-2 bisey ismarlayin , sigara ikrami cok onemli. maksimum 1 ay icinde sizden cekiyorlar ilgi alakayi, digerleriyle ugrasmaya devam ediyorlar =)
Sosyal ağlarda paylaş

bizim hizmet takımında da devrecilik fln yok ama aynı kışlada kmal var orada sıracılık adı altında her türlü ibnelik var. Oradaki kısa dönemlere Allah sabır versin. Ayrıca denetlemeye şimdiden başladı ikmal. 10-15 gündür feci eğitim ve spor yapıyorlar. Sanırım bize bayramdan sonra 1 ay fln girecek sadece. Belki beni sokmazlar bile denetlemeye. Karargahta işler aksamasın =P
Sosyal ağlarda paylaş

ben de karargah hizmetteyim

devrecilik yok da takım çavuşunun biraz soytarılıkları var, ona da nizamiyedeki arkadaşlar aracılıgıyla vericem ayarı az kaldı :)

çift çarşı olaylarına başladım ben şimdiden, size de tavsiye ederim safdasdf
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2 ay oldu daha 3. çarşıyı alabildim ya. haftaya da lojistik komutanı geliomuş 2 hafta yine olmayacak. o konu çok sıkıntı bizde =)bu arada dizilerdeki tiplemelere çok abartı diyordum askere bi geldim az bile yapıolarmış. ne insanlar varmış memleketimde =)
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

sıracılık yapıyo ibneler ya sokım bu askerliğe

selam
sen nerdesin şimdi? merkezde mi yoksa ilçelere mi verdiler? arada sırada komutanlarınız yanımıza geliyor. yanında askerlerde oluyor ama kimsin nerdesin bilmediğimden birşeyde soramadım. geçen bankaya geldi bir kısa dönem ama pati falan diyemedim tabi :). internette yazıştığın birileri oldu mu diye sordum. sitenin adının paticik olması utandırıyor :).
olurda denk gelirsen uğra yanıma. yada ben birliğe gelirsem seni bulayım. bir ihtiyacın olursa belki yardımım dokunur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi denetleme cok sikintili is ya. nisan donemi gittim ben 339 0 denetleme derken son 4 gun kala lojtistik komutani gelcek dediler 2 gun sora. son 4 gunum kala mintika yaptik :S (341 verdiler yanimiza alin yaptirin dediler gerci ufakdan 2 firca salladik ama genede sfk 4 zoruna gidio adamin sort-tshirt takilmak varken :D) nese son 2 gun carsi verdilerde gonlumuzu aldilar. komutan geldigi gun carsida olmak super bisi kalanlari gazinoya kapatiolar cikmak yasak :D
Sosyal ağlarda paylaş

Arma said:

Laorx said:

sıracılık yapıyo ibneler ya sokım bu askerliğe

selam
sen nerdesin şimdi? merkezde mi yoksa ilçelere mi verdiler? arada sırada komutanlarınız yanımıza geliyor. yanında askerlerde oluyor ama kimsin nerdesin bilmediğimden birşeyde soramadım. geçen bankaya geldi bir kısa dönem ama pati falan diyemedim tabi :). internette yazıştığın birileri oldu mu diye sordum. sitenin adının paticik olması utandırıyor :).
olurda denk gelirsen uğra yanıma. yada ben birliğe gelirsem seni bulayım. bir ihtiyacın olursa belki yardımım dokunur.

öm atım arma, saol.

ilk 2 hafta ibneler resmen sıracılık yaptı(bulaşık ve mıntıka), araya 1-2 kıdemli başcavuş yüzbaşı fln soktum sonra düzeldi.

kırşehir göllüye yolu düşen olursa uğrasın, anız yangınlarımız ve hayvan hırsızlığımız ünlüdür kadfjsasd
Sosyal ağlarda paylaş

YApıştırıyorum tutanağı, komutana rica edip oda hapsine göndertiyorum. O 2 hafta önceki artistlerden eser yok, "abi" ile başlayan cümleler çoğaldı nedense.

Geldiğimden beri mıntıkaya elimi sürmedim, 1 kelime eden de olamadı. Pislik olacaksın arkadaşım, insanlıktan anlamıyorlar.

İlk zamanlar insan gibi davrandım. Yok nöbete gelmemeler, geç gelmeler, doldur boşalta gelmemeler, nöbet yerini yerketmeler, laubali hareketler falan. Ne zaman ki gittim birine 7 gün oda hapsi yazdırdım, diğerlerinin çarşısını kilitlettim falan, o eski hallerinden eser yok şimdi. Onbaşı olduysanız eğer acımayın vurun, söz geçirmenin tek yolu o 30+ yaşında değilseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
18 ocak çıkıyorum 9-13 ocak en büyük denetleme var ya. Allah'tan yanaşık düzen fln eğitimlerinden yırttım görevimden dolayı. Sabah sporu ve atışa giriyorum sadece. onlar da denetlemenin en işe yarar ve eğlenceli kısmı zaten. saçma sapan eğitimler başladı mı ben kaçar =) 3 barfiks çekince götümden ter akıyordu ilk gün 15 günde 7 oldu =) vücut biraz kendine geldi =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...