Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'un Çılgın Projesi

toggie

Öne çıkan mesajlar

İnanılmaz gereksiz bir proje. Boğaz gibi bir su yolu varken kanala ne gerek var demiyorum. Bu adamlar için gerek var.
Çünkü İstanbul boğazı çevresindeki arsalar alanlar binalar yalılar Rum, yahudi, ermeni kökenli insanların. Cemaat konuşlanamadı oralara çünkü geç kaldılar. Şimdi projenin temelinde de bu yatıyor. Her ne kadar başbakan hazine arazilerinin en çok olduğu yerden geçireceğim dese de. İllaki buradan büyük bir rant sağlanacaktır.

İstanbul'da daha trafiği halledemezlerken böyle bir proje inanılmaz saçma sapan bir şey. İlkokul çocuğunun fantazik projelerine benziyor.
Karadeniz'den Akdeniz'e yapılacak kanal projesi bile daha mantıklıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk resim cakam manhattan hedesinin resmi, cakma proje demek isterdim ama yurdumzuda mehattan projesi gibi bir proje yapicak yoenticiler yok, varsa yoksa kanal, kopru, altgecit ile duble yol adsfadsf

sunu harciycakalri paranin %0.1 ini halka karsiliksiz dagatsalar cok cok daha faydalari olur ekonomiye ehueheu
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/110427-proje2.standard.jpg

Şekil hazırlamayı unutup yayından önce son dakikada paintle çizip yetiştirmeye filan mı çalışmışlar, yoksa cidden boğazdan daha geniş yapmayı mı planlıyolar?
Sosyal ağlarda paylaş

şu da olası

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/217759_10150179717008881_695198880_6996247_6682015_n.jpg

said:
BU HATADAN DÖNÜLSÜN!
İstanbul'a bir kanalla İKİ ada kazandırmak mümkün. Çalışmalarımız hazır, yetkililerle paylaşabiliriz. Bu projeyle İstanbul'un ikiyeni adasının yanında iki yarımadası ve tam DÖRT boğazı olacak. Fizibilite falan her şey hazır. Siz de hazır mısınız?
Sosyal ağlarda paylaş

Siz işin geyiğindesiniz hala da, çok inanılmaz büyük bir proje. Bu kadar büyük bir projenin, nasıl yapılması, etüd süreci, ekolojik etkisi çok çok iyi araştırılıp, düzenlenmesi gerekmekte. Tamam, projenin İstanbul'da boğaza katacağı rahatlama, önem inanılmaz artacak. Burada kabulumdur. Ama çok dikkatli planlamaya gidilmeli ve çalışmalar çok büyük titizlikle yapılmalı.

Projeye her ne kadar olumlu yaklaşsam da, İstanbul'da oluşturulacak o adanın bir beton şehri olması korkusu da çok ağır basıyor. Umarım sadece kuzeyde kalmış orman arazileri korunarak bu projeler geliştirilir. Yoksa ciddi açıdan yaşanmaz bir şehre doğru gider İstanbul...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Zaten sıkıntıda olan bölgedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin tamamen bitirilmesi; bölgenin ekolojik dengesinin tamamen değişmesi ve bu bölgede zaten bir süredir HAREKETLİ OLAN ARSA ALIM SATIMLARININ nedeninin ne olduğunun belli olması anlamlarına geliyor bir proje...

Heee,insanların sorması lazım. Türkiye'nin ve İstanbul'un bu kadar çok sorunları varken, yığılmış dururken; milyarlarca Dolar'a mal olacak bu projenin Türkiye'ye ve İstanbul'a gerekliliği nedir?

istanbul'u kalkındıracak, daha çok gemi geçmesini sağlıyacak ve böylece türkiye'nin ekonomisine faydası olmuş olacak.

Absolut said:

İnşaat değil metalurji muhendisiyim. Sadece muhendis gözüyle dahi bakınca bana çok saçma sapan bir proje olarak geliyor isyanbula yatırım amaçlı. Trafik sorunu bile sadece yeterli bir engel yapılmamaı için bence. Teknik olarak henuz incelemedim projeyi o yuzden o konuda bişi yazamam.

trafik sorununu çözecek.
batı yakasında yaşayanların iş yerleri daha batıda olacak, böylece boğaz üstündeki trafik azalmış olacak.

TD)Pentagram said:

bikişi bana niye bu projenin mantıksız olduğunu açıklayabilirmi.herkes dalga geçmiş niye geçtğini sölememiş

katılıyorum. gayet işe yarayacak bu proje. ticarete canlılık getirmiş olacak.

LathspeLL said:

Ayrıca bu projenin ters tepki etmesi lazım oylarda. Halk bu projeye rağmen şu adamlara oy veriyorsa gerizekalının önde gidenidir. Onca çiftçi, emekçi, memur şu projeye bakınca sinirlenmeli.

sen bunu söyleyemezsin. önce iktidara gelince bütçeyi nerden bulacağını bile söyleyemiyorsun, halk kime oy vereceğini iyi bilir!
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Siz işin geyiğindesiniz hala da, çok inanılmaz büyük bir proje. Bu kadar büyük bir projenin, nasıl yapılması, etüd süreci, ekolojik etkisi çok çok iyi araştırılıp, düzenlenmesi gerekmekte. Tamam, projenin İstanbul'da boğaza katacağı rahatlama, önem inanılmaz artacak. Burada kabulumdur. Ama çok dikkatli planlamaya gidilmeli ve çalışmalar çok büyük titizlikle yapılmalı.

Projeye her ne kadar olumlu yaklaşsam da, İstanbul'da oluşturulacak o adanın bir beton şehri olması korkusu da çok ağır basıyor. Umarım sadece kuzeyde kalmış orman arazileri korunarak bu projeler geliştirilir. Yoksa ciddi açıdan yaşanmaz bir şehre doğru gider İstanbul...

sirf bogaz trafigi rahatalsin diye develtin hicbri gelir elde edemeyecegi milyar dolarlik bir projeyi savundun

tebrikler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

yeri belli degil tahmini o, basbakan aciklamio spekulasyon olmasin diye

tabi butun sakirler ve yesil sermaye aylar ocnesinden duyup kapatmistir o arsalari, hala kapatilma surecinde olanalr varsa yandas olmayanlar maydanoz olmasin diye aciklamiyor birazda eheueh

Viktor,kayınpeder Silivri'nin sayılan adamlarındandır.İnanmayan çok olacaktır da çok uzun zaman önce(vallahi yalanım olmasın ama 1 seneyi buluyor sanırım)kayınpeder söyledi,"AKEPE'ye yakın adamlar Silivri'de,Çatalca'da arsa bırakmadılar,aldılar"dedi.

Bir diğer konu da...
Yahu düşünüyorum da bu kadar komik, bu kadar anlamsız, bu kadar mantıksız başka bir proje ne olabilir diye? Yahu İstanbul deniz mi görmedi?Ya da Karadeniz'den geçen gemiler az tehlike yaratıyorlardı da bu yeni kanalla tehlikeyi mi paylaştırıyorsun(aslında bu anlama gelecek bir şeyler söyledi Tayyip)? Ya ille de çılgın proje yapacaksan al Karadeniz'i götür Sivas'a, götür Ankara'ya...Al Akdeniz'i götür Elazığ'a,Adıyaman'a...Ben bunlara derim çılgın proje...Bu nedir yahu?!?!?!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...