Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'un Çılgın Projesi

toggie

Öne çıkan mesajlar

Okuldayken yazamadım da,

Rusların geçen gemilerden alınacak vergi falan demişsiniz.

1-Türkiye'de üretilen elektriğin %75-80'lik oranı termik santrallerde üretilir.
2-Bu termik santrallerin %60-70'in de doğal gaz kullanılır.
3-Bu doğalgazın %70'e yakın kesimi Rusya'dan alınır

Basit matematikle bu ülkede üretilen elektriğin %30-40'ını rusya sağlıyor. Ben senin geminden para alcam dersen, Putin reis rest çeker, vermez doğalgazı, soğuktan ölürüz.

Saygılarımla,
Mühendis Bey
Sosyal ağlarda paylaş

İnşaat değil metalurji muhendisiyim. Sadece muhendis gözüyle dahi bakınca bana çok saçma sapan bir proje olarak geliyor isyanbula yatırım amaçlı. Trafik sorunu bile sadece yeterli bir engel yapılmamaı için bence. Teknik olarak henuz incelemedim projeyi o yuzden o konuda bişi yazamam.
Sosyal ağlarda paylaş

benim eşimin babası kanser olduğunu öğrenmek için 3 ay gitti geldi hastanelere , sadece teşhis koymak için harcanan zaman bu, gidiyorsun hastaneye emar çekilecen 15 gün sonraya gün veriliyor , emar çekiliyorsun sonucu 10 gün sonra alıyorsun, ameliyat diyorlar 1 ay sonraya gün veriyorlar ...

neymiş boğaz olan istanbulda kanal yapacakmış paşam hemde bizim paramızla git hastane yap okul yap depreme önlem al,

işin en acı tarafı ne biliyormusunuz bu 3 ay boyunca kanser olduğun öğrenmeye çalışan devlet hastanelerinde sıra beklemekten sürünen babam hala akp yapıyorsa doğrudur diyor ya ne desem boş, cahillik en büyük sorunumuz, insanların cahil kalmasını isteyen dini kullanarak oy toplayan bu siyasetcilerde bu ülkeden gitmek için en büyük neden!
Sosyal ağlarda paylaş

ohoo o kadar detaya inmiyor bile vergiyi izmir belediyesi cebe atıyor sanki de çıkartıp vericek devlet hazinesi kimin elinde? devlet hazinesinden verilecek o 600 lira tek bir şehir ile bütün herkese yayabılecek kadar zengin şehir mi var dünya da .Neyse napolyon gelsin bizim nerde hatalı oldugumuzu soylesın kaçırdıgımız bir nokta vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede ekonomik olarak berbat günler yaşıyorken parayı halka yatırmak yerıne bu kadar luzumsuz olaylara yatırarak oluşabilecek kaliteli istihdam yerlerini yokedip yerine sosyete ve hatta büyük ihtimalle birilerini zengin edebilecek bir proje ile karşımıza çıktı. Gap ile geldi karşımıza da biz mi pis adam dedik?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi inanılmaz, tam arap zihniyeti şu proje. Birde CHP'ye "fakir parası" nerden vericen diye cem yılmaz video hazırlayanlar bunuda bir kaale alsnı bakalım. Ben vergilerimle bunun yapılmasını istemiyorum.

Ülkede önemli eksikler yokmuş gibi böyle yandaş firmaları trilyarder yapma amaçlı şeylerle çıkageliyor, akıl alır gibi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

stuttgartın da böyle bir projesi var.kentin içindeki ana tren istasyonunu kentin dışına alacaklar. bilmem kaç senedir tartışılıyor. bir kaç tane seçim yapıldı. etkilenecek endemik canlılar bile tartışma konusu yapıldı. hala karar veremediler bildiğim kadarıyla. biz ise böyle tepeden inme işlerle yönetiliriz.

bir de şimdi aile sigortasına ile bu projeyi karşılaştıranlar var. gerçekten akplilerin işi zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...