Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sümeyye Erdoğan'ın kaş göz hareketine kıllanması

mani

Öne çıkan mesajlar

ders işgörüşmesi toplantı cart curt gibi ortamlarda çignenmez tabi.

fakat bu olaya tiyatronun katılmasına hastayım.müze gezmeye giderken agzımda sakız olamaz mı ahah ne kadar saçma.kime göre görgüsüzlük bu iş

tiyatroda 100 veya daha üzeri kişinin ortasında sakız çignemişim kimin ruhu duyucak.saçma sapan görgü kuralları türetmeyin

futbolcular milyonlarca kişinin önünde canlı yayında sakız çigniyor vay görgüsüz hayvanlar

toplum içinde şapşapşap sakız çigneyenleri baz almıyorum tabi.fakat tiyatroda sakız çignemek görgüsüzlük diye çok net tavur sergilenmesine hastayım

ne oyuncuya saygısızlık bu ne yanındakine ne kimseeye.senin agzının içinde kendi halinde duran şeyin görgüsüzlükle ne alaskı var
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma sapanlık yok ortada. Ortada dikkat gerektiren bir olay varsa orda sakız çiğnenmez.

Biri sana ciddi bir şey anlatıyorsa sakız çiğnemezsin karşısında.
Derste sakız çiğnemezsin.
Sergilerde, müzelerde sakız çiğnemezsin.
Tiyatroda en önde oturuyorsan sakız çiğnemezsin.

Aksini iddaa ediyorsan görgüsüzsün. Bana göre, ona göre.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

sümeyye erdogan da, herhangi onurlu bir insanın vereceği tepkiyi veriyor bu kadar basit.
aynı şekilde yanımdaki herhangi bir kız arkadaşıma,bırak onu arkadaşıma yapılsa aynı tepkiyi ben verirdim, başörtüsü var yada yok.

valla ilişkilerde tırsak, korkak, hanımın eline bakan aka. gay bi insan değilim ondan ilk başta cak cak sakız çiğneyen -artık nasıl yanıma almışsam bilmiyorum bu kadar cahil, görgüsüz bir insanı... ama bu durum imkansız ve saçma da olsa örnek üstünden gidiyorum.- kız arkadaşımı ya da arkadaşımı "ne yaptığını sanıyorsun koca şapşal?" diye uyaracağım için böyle bir sorun yaşanmazdı.

siz de tırsak olmayın, ilişkilerde hatalı olanı uyarın ve doğru yola getirin.
Sosyal ağlarda paylaş

bin kere lol, çırpınışlar resmen.

sakız çignemenin görgüsüzlük olduğu nerde yazıyor acaba?

yoksa resmi ideolojik eğitimin yansıması mı ? /summon sir.
sakızımızı çıkarıp hei hitler! de diyelim mi?
Yoksa eğitim sistemimizde askeri rejim esintileri yok mudur?

+arkadaş gene olay hakkındaki bilgisizliginden farazi çıkış yapmış, hayır sümeyya erdogan 150 polisi sürüklememiş,olayı gören izleyiciler arasında polis grubu da varmış, ve kendileri de tepki göstermişler.hatta oyunda onların da harici insanlar da oyundan çıkmış ve tutanak tutulmuş böyle birşeyle karşıldığı için.

+sakız çiğnememeyi saygı unsuru, çignemeyi ise saygısızlık olarak gören tornadan çıkmış elitistlerin sancıları işte.
sanarsın hayatında gezmediği müze kalmamış, bir de müzede sakız çignenmez diyor.
müzede şarap içilir, sigara içilir(di), ama sakız çignenmez.
çırpınıp komik duruma düşmesek lütfen.

CEOlar en önemli toplantılara ve brifinglere şort, kot pantolon, hatta terlikle çıkarken, gerçekten komiksiniz.

aynı şey chp den bir insana bir akpli tarafından yapılsa, ulusalcılar taksimde sakız çigneme eglemi yapmazsa bir daha sakız çignemek nasip olmasın .
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

braid said:

sümeyye erdogan da, herhangi onurlu bir insanın vereceği tepkiyi veriyor bu kadar basit.
aynı şekilde yanımdaki herhangi bir kız arkadaşıma,bırak onu arkadaşıma yapılsa aynı tepkiyi ben verirdim, başörtüsü var yada yok.

valla ilişkilerde tırsak, korkak, hanımın eline bakan aka. gay bi insan değilim ondan ilk başta cak cak sakız çiğneyen -artık nasıl yanıma almışsam bilmiyorum bu kadar cahil, görgüsüz bir insanı... ama bu durum imkansız ve saçma da olsa örnek üstünden gidiyorum.- kız arkadaşımı ya da arkadaşımı "ne yaptığını sanıyorsun koca şapşal?" diye uyaracağım için böyle bir sorun yaşanmazdı.

siz de tırsak olmayın, ilişkilerde hatalı olanı uyarın ve doğru yola getirin.

hala kadının cak cak sakız çignedigini iddia edebiliyorsun.
dasaa gerçekten komik degilsin, bu postların da çok klişe oldu artık.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

burada

o değil de
said:
aynı şey chp den bir insana bir akpli tarafından yapılsa, ulusalcılar taksimde sakız çigneme eglemi yapmazsa bir daha sakız çignemek nasip olmasın .

bu adamların her şeyi kendine yonttuğu için kalan herkesi aynı görmeleri muhteşem bi çelişki doğruyor.

yok hacım partisi ne olursa olsun "mauhauhauhau komediye bak. çocuk mu yahu? ignorance is bliss demişlerdi ama bu kadarı da fazlaymış demek ki. ahuahuah" denilip güzelce gülünmeli.

ki güldük evet..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:

burada

o değil de
said:

bu adamların her şeyi kendine yonttuğu için kalan herkesi aynı görmeleri muhteşem bi çelişki doğruyor.

yok hacım partisi ne olursa olsun "mauhauhauhau komediye bak. çocuk mu yahu? ignorance is bliss demişlerdi ama bu kadarı da fazlaymış demek ki. ahuahuah" denilip güzelce gülünmeli.

ki güldük evet..

duckroll güzeldi ama big babol çignersen bi tadına doyamıcaksın ,alimallah yalnız istiklal marşında falan çignersen çökmesin üzerine okul müdürün dikkat et :)
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

+arkadaş gene olay hakkındaki bilgisizliginden farazi çıkış yapmış, hayır sümeyya erdogan 150 polisi sürüklememiş,olayı gören izleyiciler arasında polis grubu da varmış, ve kendileri de tepki göstermişler.hatta oyunda onların da harici insanlar da oyundan çıkmış ve tutanak tutulmuş böyle birşeyle karşıldığı için.

+sakız çiğnememeyi saygı unsuru, çignemeyi ise saygısızlık olarak gören tornadan çıkmış elitistlerin sancıları işte.
sanarsın hayatında gezmediği müze kalmamış, bir de müzede sakız çignenmez diyor.

CEOlar en önemli toplantılara ve brifinglere şort, kot pantolon, hatta terlikle çıkarken, gerçekten komiksiniz.

cool story bro
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

haha :D komik bu mesaj. ne elitisti birader ne askeri esintiler ne kadar kuyruk acısı bıraktı ordu sende de beyninde her olayı askerimize bağlıyorsun? derste toplantıda tiyatroda müzede sakız çiğniyorsan görgüsüzsün. bu kadar basit. ama şu adamı gördüm o sakız çiğnemekle kalmıyor aynı zamanda patlatıyorduuuuu demek ki görgüsüzlük değillllll elitislerrrrrr diyerek görgüsüz artı cahil olduğunuda gösteriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

tiyatroda bir insan sakız çiğniyor.yanlız sakız cak cak çignenmiyor büyük ihtimalle,
şapırtadarak sakız çignemek vardır, bir de
edebiylen sadece agız hareketleriylen agızın kapalı bir şekilde çignemek vardır.

Hadi bunların hepsi tamam da, şu argümana hastayım.. Tiyatro etiği diye birşey vardır.. 1 milyon senedir var olan birşeydir bu.. Tiyatroya en güzel kıyafetlerle gidilir (mümkünse takım elbise/tuvalet giyilir), güzel kokular esanslar sürülür, oyun sırasında sakız çiğnenmez, sigara içilmez, herhangi bir yiyecek içecek tüketilmez; bütün bunların sebebi tiyatronun ciddi emek isteyen, yorucu ve yıpratıcı bir sanat ve kitle etkileme aracı olmasıdır. Bir tiyatro eserinin siyasetle bağlantısız olması beklenemez, zaten ilk zamanlardan beri bir siyasi eleştiri aracıdır tiyatro.. Ve "normalde" oyunculuk ciddi anlamda bir onurdur.. İnsanlar bütün o giyinmeleri, parfümleri, sigara içmemeyi, sakız ciğnememeyi buna saygılarından yaparlar.. Aynı şekilde bir oyun devam ederken asla salondan çıkılmaz veya salona girilmez, bunlar ciddi ayıplar olarak görülür ve yine "normalde" çok acil bir durumdan dolayı çıkan kişiler bile sonrasında dönüp özür dilerler..
Eğer Başbakanın o "çok tatlı, güzel bir şekilde ve edebiyle sakız çiğneyen, herşeyi bilen, inanılmaz kültürlü ve hanım hanımcık" kızı bunları bilmiyor derseniz şaşırırım doğrusu.. Yok canım olmaz, başka bir açıklaması vardır kesin...

Elitist melitist diye zırvalayacağınıza zilyon senedir süregelen etikleri öğrenin.. Şimdi diyeceksiniz ki yok efendim tiyatroya kotla da gidilir sakız da çiğnenir, geç de girilir, oyun sırasında da çıkılır; hayır efendim bunlar insanlıktan nasibini almamış, köyden indim şehire filminden fırlamış, sonradan görme adamların yönettiği ülkemizde son 20 yılda yerleşmiş olgulardır.. Sanata sanat gibi davranılan herhangi bir ülkeye gidin anlarsınız.. Örneğin: Fransa'da (zerre haz etmem Fransa'dan) 2-3 yıl önceydi tam hatırlamıyorum, 2 tane bakan (kendileri evet, çoluk çocuk değil yani) tiyatronun 2. perdesine geç kalıp, içeriye girmeye bile çalışmadılar, aynı zamanda alandan da ayrılmadılar ve oyun sonunda gidip özür dilediler oyunculardan ve seyircilerden.. Bizde ise 8486413 tane polisle beraber "göz kırpiyeee!" diye çıngar çıkarıp dışarı çıkan bir "Başbakan Kızı" ve sonrasında açılan soruşturmalar var.. Ve emin olun o oyuncu/lar/ ceza almazsa soruşturmayı açanlar "Merhaba doğan güneş, Merhaba Şırnak kardeş" gibi şarkılar söyleyecekler...

Bu arada sen 150 polis okulu öğrencisinin tamamen kendi kararıyla tepki olarak prensesin peşindene çıktığına inanıyosun değil mi? hahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

boşuna laf yapmaya gerek yok,
biri hala jenerasyon görgüsüzlük diyor,
biri tiyatro etiginden bahsedip işkembeden sallıyor.
20 li yaşlarda böyle dinazor kafalar çok hoş, neyse ki gittikçe azalıyor.

lathspell bir insanı aşağılamaya çalışmayan bir postun bile yok, çocukluguna dönmek isterdim.(:P)
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

insanlarımız dini eğitimini düzgün alamıyor, yeteri kadar cami yok deniyor da inanmıyorsunuz. Bu arkadaş cuma namazında sakızını "edebiylen sadece agız hareketleriylen agızın kapalı bir şekilde çignemiş" olsaydı vaktinde, öğretirlerdi ona da.

ayrıca

Marty said:

hala yanlis yerden savunuyosunuz padisahin kizini. kendisi bile olayi turbana bagladi. ordan savunsaniza bari. hem oy kapisi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...