Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sümeyye Erdoğan'ın kaş göz hareketine kıllanması

mani

Öne çıkan mesajlar

şunu da eklemek isterim hükümet o tiyatrocuyu zaten suçu olsa da olmasa da halleder zaten, kimse merak etmesin.
bence asıl problemleri hala bastıramadıkları, sindiremedikleri sesler duymak. bunları da aynen arkadaşların dedikleri gibi mağdurum ben siyaseti için kullanabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

bilmiyorum ne kadar ilgilisin ama tiyatro diğer sanatlardan farklı olarak o sahne tiyatrocunun tahtıdır. adamlar yüzyıllarca tanrıları eleştirmiş tiyatroda, illa ki her yönetim nasibini alacaktır.

Ne alaka o zaman benim işimde elektrik orasıda benim tahtım bundan böle elektrik düğmelerine felan basarken ayağınızı denk alın tv felan seyrederken bacak bacak üstüne atanlar olursa hiiç karışmamm..!
gelelim sakıza şimdi ben tiyatroya gidecem sakızı efendi gibi çiğneyecem (bkn cakkıdı cakkıdı yada balon şişirerek değil) tiyatrocuda uyaracak, anında şikayet dilekçesi vs yazmassam ne olayım o manyak sakızdan hazetmiyorsa bana ne.

sonuç olarak yazdıklarım ana konu ile alakalı değil mesajlara yöneliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer en ön sıralardaysanız ve sahne sanatlarıyla ilgili bir gösteri izliyorsanız sakız çiğnenmez, yemek yenmez, telefonla konuşulmaz, yanındakiyle sohbet edilmez. çok sıkılmış olsanız bile oturduğunuz yerde kıpır kıpır hareket edilmez. bize bunlar öğretildi ailemiz tarafından belkide okuma yazma öğretilmeden. Görgü kurallarının içinde bunlar da vardır. Daha 100lercesinin oluduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dediklerine sen kendinde inanıyormusun?
Ayrıca oraya iş toplantısı yada hayatını değiştirecek bir toplantıya felan gitmediğinide hatırlatayım eğlenmeye gidiyorsun. Ha senin ve türkiyede %95 kişide gördüğüm üzere görgü kuralının ana mantığı körü körüne kurallara bağlanmak değil karşındakine saygı duymaktır ben orada kimseyi rahatsız etmeden çiğiniyor isem bunun görgüsüzlük ile alakası yoktur!
özetle:
sakız = görgü kural ihlali
sakız + insan = görgüzsüz
yaftası yakıştırman senin görgüsüzlüğünü belirtir (zira o sakızı yüz felci geçirdiğim için çiğniyor da olabilirim) bok atıp sıvamadan önce mantıklı düşünün. Birde tiyatroyu + sahneyi ilahi bir yermiş gibi de abartmayın sonuçta oda işini yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Bu dediklerine sen kendinde inanıyormusun?
Ayrıca oraya iş toplantısı yada hayatını değiştirecek bir toplantıya felan gitmediğinide hatırlatayım eğlenmeye gidiyorsun. Ha senin ve türkiyede %95 kişide gördüğüm üzere görgü kuralının ana mantığı körü körüne kurallara bağlanmak değil karşındakine saygı duymaktır ben orada kimseyi rahatsız etmeden çiğiniyor isem bunun görgüsüzlük ile alakası yoktur!
özetle:
sakız = görgü kural ihlali
sakız + insan = görgüzsüz
yaftası yakıştırman senin görgüsüzlüğünü belirtir (zira o sakızı yüz felci geçirdiğim için çiğniyor da olabilirim) bok atıp sıvamadan önce mantıklı düşünün. Birde tiyatroyu + sahneyi ilahi bir yermiş gibi de abartmayın sonuçta oda işini yapıyor.

işte ne yazık ki insanlar, tiyatroyu bir eğlence mekanı, aktivitesi olarak algılıyorlar. sümeyye sultanın gittiği oyun için konuşmuyorum, çünkü izlemedim ve araştırmadım ne tür oyun olduğunu, ama tiyatro oyunları içinde komedi yalnızca onlarca oyun türü içinden biridir ve komedi izlemeye gittiyseniz bile, oyunun eğlenceli oluşu, sizin çekirdek çitlemek, üstelik en ön sırada oturup sakız çiğnemek gibi oyuncuların konsantrasyonunu dağıtabilecek, ve onlara saygınızın olmadığını belirtebilecek davranışlarınızı mazur göstermez ve bu davranışlardan kaçınmanız en basit görgü kurallarından biridir . oyunun komik olması, sizin her türlü dağıtabileceğiniz anlamına gelmez yani. sonuçta sirk değil gittiğiniz yer.

oyuncu terbiyesizlik etmiş, görgüsüz ve saygısızca bir tepkide bulunmuş olabilir, ama bu; en ön sırada oturup, oyuncuların gözlerinin içine baka baka cakkada cukkada sakız çiğnemeyi haklı çıkarmaz. ha ağzını açmadan, dikkat çekmedem çiğniyorsundur sakızını, olabilir belki. ama adamın dikkatini çektiğine göre, abartı bir durum var ortada demek ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Niye dediklerimi en uç noktaya çekmişsiniz onu anlamadım,
Daha önceki mesajlarımda belirtiğim gibi usturuplu bir şekilde insan içinde olduğunu bilecek bir şekilde çiğnemek dedim.
Ve yine daha önceki mesajlarımda belirtiğim gibi sümeyye yada bu oyun değil sadece yazılan birkaç mesajın abartı derecede olmasına idi yorumum.
Yinede görüşüm tiyatrocu da bir çalışan ve sahneside iş yeridir diyorum, ve bir arkadaşın dediği gibi tahtıdır dokunulmazdır ne yapsa orda yeridir gibi bir yorum bana aşırı abes geldi ki bu konuya ait ilk mesajım onadır.
Resmen yazmadığım şeyler için kendimi savundum :D
Sosyal ağlarda paylaş

@qualance
sen benim mesajımı anlamamışsın ki bi de başkasına kızıyorsun niye mesajımı başka yöne çekiyorsunuz diye

sahne tiyatrocunun tahtıdır evet, orda hiç korkmadan yüz yıllarca çekinmeden kralları, diktatörleri, tanrıları eleştirmiştir. ama sen bu kadar güçlü bir sanatı saçma sapan örneklerle sulandırıyorsun. oku bütün mesajlarımı her iki tarafında saygıyı aşma hakkı vardır diyor muyum?
keşke düzgün okusaydın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bir dönem şey varmış duymuştum Gazanfer Özcan usta rol gereği birini araması gerekiyormuş ön sıralardan birinin telefonu çalmış o anda
- ah pardon sizi mi aradım
diyip bir daha kapatıp telefonu arıyor gibi yapmış.

Nerde o eski sanat için sanatın yapıldıgı donemler. Simdi sinan çetin gibi olmayınca begenmıyorlar sanatçıyı nihat dogan gibi olmayınca begenmıyorlar .

sen bana tiyatroda laf atamazsın taam mı! topuğuna sıkarım ben adamın! *ağlayarak kaçar*
Sosyal ağlarda paylaş

30 sene evvel insanlar sinema'ya gittiğinde kötü adam çıkınca yuhalıyordu, müzik çaldımı alkış tutuyordu, arada bağırıyordu falan. Zamanla bu değişti, neden? çünkü film izlerkende bir "adap" edinildi. Demek ki tiyatro'da henüz bir adap oturmamış ülkemizde çünkü gelip padişah kızını savunabiliyorlar.

Sizde sakız çiğnememeyi, düzgün oturmayı falan öğreneceksiniz, ama zamanla olur bu işler.
Sosyal ağlarda paylaş

tiyatroda sakız çignenmezmiymiş?

sakız her yerde çiğnenir, ilkokulda yada ortaokulda hocanızdan çok korkup altınıza işemediyseniz, kendi ödlekliginizden travma yaşamadıysanız agınızda edebinizle çignediginiz sakızın kimseye zararı olmadıgı gibi, kimsenin de buna karışmaya hakkı yoktur.

ama özellikle lathspell denilen oldukça hümanist!bilgili!kültür-sanat! dolu kişinin yazdıgı mesajları görünce national geographic belgeseli izlemiş kadar oldum.

türkiyenin okumuş lümpenleri kadar acı veren birşey daha yok bana.

+ayrıca sinema salonunda alkış,bilimum oturma kalkma, bilimum yeme içme aksiyonunu da herhangi bir avrupa ülkesi veya amerikada görebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Karşındaki insan ile konuşurken sakız çiğneyebiliyorsan 3 seçenek vardır;

a)çok samimisinizdir, umursamaz
b)gevşektir, umursamaz
c)yavşaksındır, umursamazsın

a)agzındaki gıda maddesinden daha büyük saygı değerlerine ve etiğine inanırsın.
+ olarak solcu olarak geçinenlerin muhafazakar etiğini kullanması ayrı çelişki.
Sosyal ağlarda paylaş

Fidel castroya. solcu demiş ya.

''akp muhafözöködür chp bagdat caddesi bikini ağdası yapılmış rahatlar . ''

tobe tobe muhafazakarlık size mi özel CHP ye oy veren adam namaz kılamaz mı örtünemez mi bir siz mi bi tarafınızı açmıyorsunuz sanıyorsunuz.

Sivil faşist bunlar azizim sivil faşist kardeşle kardeşi ayırıp sen solcusun sen sagcı iyi anlaşmamalısınız der bunlar bize sakın kanmayın sakın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...