Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Ways Consoles Are Hurting PC Gaming

Sam

Öne çıkan mesajlar

ilk 2 paragraf o kadar doğru bir tespit ki... fps seven biri olarak ağlıyorum bazen.

“Aw man,” you say aloud while a big, ominous Game Over screen stares you down. “Well, at least I can jump right back in and…” But you can’t. Suddenly, you’re 30 minutes away from where you kicked the bucket – your previous progress rotting at the bottom of some virtual wastebasket. “Well, at least I can vary up my tactics and see the game from a different angle this time.” Nope. So many invisible walls that you may as well be a mime. “Well, at least I can -” Nuh-uh. Can’t do that either. So you pause to take a breather, but they immediately start suffocating you. Games For Windows logos. Everywhere. And then you wake up drenched in a cold sweat, safe in your own bed and free of the nightmare’s cruel clutches. “It was just a dream,” you mumble before dozing off again.
Or was it? PC gaming is far from dying, but not for a lack of effort on consoles’ parts. While consoles have doubtless aided in bringing video games to the masses, they’ve also slowly but surely moulded gaming in their own image. The end result? Well, stories like the one above, for starters. But that’s only the tip of the iceberg. Jump past the break for consoles’ most egregious crimes against our hobby.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakasız olucak belki ama şunu sorucam,mesela modern warfare de (pc için konuşuyorum) işte mod açanlar oluyor,hack yapanlar oluyor falan,bunu ps3 te yapabiliyorlar mı?

ha derseniz konsol=auto aim ona bişey diyemem de tamamen cahilliğimden soruyorum,en son bi ps1im vardı,onunla da theme hospital,winning eleven falan oynuodum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

oyun oynayan insanlarin konsolu pc ye tercih etmeleri sanirim sorun.

eskidik :)

olay bu abi. hevesle aldığım oyun elimde eve dönerken acaba bilgisayarda acaba adam gibi çalışıcak mı stressi ömrümden 10 yıl götürdü heralde.yok ekran kartım eskidi ram almam lazımda vs apayrı bi stres unsuru. oyunu açarsın çöker driver indir şunu yap bunu yap vs vs bunları zaten her yeni oyunun topiğinde görüyoruz. çok problemli ve resmen stresli pc gaming bence bundan nefret ediyorum ben.

o yüzden konsol tercih ettim.
mw1 oynadım 0 hile. son dönemde mw2 çıkmaya yakın hile yapanlar çıkmıştı sanırım sonra fixlemişlerdi onu.
mw2 oynadım aylarca hile yapan tadımı kaçıran saçmalıklar hiç olmadı
black ops umu oynadım takır takır siyah ekranmış driver lazımmış vs hiç problemim olmadı gittim aldım oyunu eve geldim cd yi taktım ve bitti.

tek eksikliğini çektiğim nokta adam gibi mmo olmaması.
yeni konsol çıksın yenisi alıcam bidaha oyun bilgisayarına para harcamam.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hep 3 senede bir falan makine değiştirdim, bazen daha uzun surdu hatta. hiç bi zamanda acaba calıstırıcakmı bilmemne diye strese girmedim ömrümde.

işimi gücümüde pcde yapıyorum

pc ile yasadığım tek stress dead lineını hemen öncesi cökmesi oldu, hdnin nanay olması oldu. oyunla ilgili sorun yasmadım hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

daha dogrusunu yazmak istersem su olur :

yeni nesil oyun oynayanlarin tercihleri son 20 yilda konsola kaydigi icin oyun firmalarida ister istemez bu kisileri ve gelecek nesilleri dusunerek oyunlarini konsolvari tasarliyorlar.

bizim gibi eskiden kalmis ve oraya cakilmis kafasini kumdan cikaripda eski oyunlarin golgesinden kurtulamamis, bu dogrultuda yeni cikan oyunlari begenmeyip eskilerle kiyaslayanlar olarak unutulmaya mahkumuz.. zaten normalide bu kimse cikipda 30+ olmus adami dusunmez, adami 10 yasinda kavrayacaksin 30 a kadar somureceksin. biz oyun zevkimizi degistiremedigimiz icin, oyunlarin bundan sonra eskiye donmesini cok bekleriz. arada 1 - 2 cikar sonra o firmalarda batar zaten.

arti masallah pc de 1 kazaniyorsa adamlar konsollarda 30 falan kazaniyorlar. korsanlarimiz saolsunlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
adam gibi çalışıcak mı stressi ömrümden 10 yıl götürdü heralde.yok ekran kartım eskidi ram almam lazımda vs apayrı bi stres unsuru. oyunu açarsın çöker driver indir şunu yap bunu yap vs vs bunları zaten her yeni oyunun topiğinde görüyoruz. çok problemli ve resmen stresli pc gaming bence bundan nefret ediyorum ben.

şu anda da öyle bi hale geldi ki..

konsollar eskidiği için ve move, kinect ile ömürleri uzatıldığı için senin pc'ni zorlamayacak oyunlar oynuyor ve "hey grafikleri daha iyi olabilirdi" diyoruz

said:
masallah pc de 1 kazaniyorsa adamlar konsollarda 30 falan kazaniyorlar. korsanlarimiz saolsunlar

+1

zaten tüm olay bu..

bir de oyunlar kesinlikle iyice aptallaştı. her şey aşırı casual oluverdi. detay yok, derinlik yok, içerik yok..

iki grafik koy.

bitti
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma dasaaa bilemedim keşke pc alsaymışım :(:(

ahah neyse sonuç olarak bu benim kişisel nedenlerim. konsol aldığım için hiç pisman olmadım ve büyük rahatlık bence. hatta bana orjinal oyun alma alışkanlığı kazandırdı. ps3 alana kadar tek bir orjinal oyun almamıştım.

ha eleştirim ne olabilir keşke sony xbox offical klavye mouse tadinda controllerlar üretsede hepimiz mutlu mesut konsol oynasak.

o zamanda grafik diceksiniz ne bileyim ya bilgisayarım olsa muhtemelen bende sinir olurdum. ama benim işime geliyor oyunları benim sistemime göre uydurmaları sesimi çıkarmıyorum öbür türlü pc de ne güzel grafikler bide bizimkine bak :(:(:( dicem çünkü tadım kaçıcak.

dasaaa casuallığın console gamingle bi alakası yok ama o tamamen firmalarla alakalı bi durum
Sosyal ağlarda paylaş

konsol düşmanlarına reçete yazıyorum

hemen gidip ps3 alıyorsunuz.uncharted 1-2 ve gelicek olan 3ü oynuyorsunuz

mgs oynuyorsunuz.demons soulsa en azbi 40-50 saat harcayıp dark soulsu bekliyorsunuz

fifa 11 oynuyorsunuz.killzone 3 alıp çıtır çerez niyetine oynuyosunuz.battlefield 3 gelince pc yerine konsola alıyosunuz tamamdır

gt5 ve direksiyonda alabilirsiniz.daha aklıma gelmiyen exclusiveleri alıyosunuz işte
Sosyal ağlarda paylaş

valkyria chronicles gibi bazı exclusive'ler süper de uncharted 2 mesela, oynadım oynadım "what's the big deal" dedim. bıraktım sonra. kabız ediyor shooter'lar gamepad ile.

demon's souls'a da bakacağım sonra ama bazı iyi exclusive'ler pc'ye de gelse (%95'i japon) konsola dokunmak için sebep yok, handheld'leri ayrı tutuyorum bu dediğimden.
Sosyal ağlarda paylaş

oynadık mgs tamam işte baska bişşi yok konsolda.
pc gaming master race.

yok anlıyorum hani konoslun kendi kültürü var falan atari home entertainment systemden falan gelen, derdimizde o zaten. sanki fpsnın yeri yurdu konsolmus gibi davranmöanın alemi yok.

konsolun işi jrpg dir, platformdur racingdir buttonmash/spam aksiyon oyunlarıdır, arada daha düzgün onimusha falan gibi aksiyon oyunlarıdır vs vs gelipte fps konsolda oynanır derseniz komik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

crysis 2 çıkıyor, pc vs konsol karşılaştırmaları çıkıyor. bakıyorsun arada ufak tefek avantajları var pc'nin de baştan fail oluyor bu mantık.

350 dolarlık konsolla, sadece ekran kartının tutarı o olan bir cihazı karşılaştıryorsun. daha kötü olursa zaten gidip taşlamaları lazım pc userların o firmayı, eşşek yüküyle para döktük hani nerde diye.

ayrıca xbox u bilmem ama ps3 exclusive oyunları teknik açılardan süper de kaliteli oluyor. uncharted 2, killzone 3, heavy rain, gow 3, gran turismo 5 gibi oyunları net bi şekilde 3 sene önce aldığın pc'de aynı kalitede oynayamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yok fps kesin konsolda oynanmalı demiyoruz.ama en az pc kadar rahat oynaması.bu arada konsolda fps oynamaya kesinlikle 1-2 defa oynamakla alısılmaz onuda söyliyim.bende ilk defa quantum of solace ile oynadım konsolda fps.hem single hem online baya oynadım olayı çözene kadar.killzone 2 ile baya küstüm sensivity berbattı

fakat bad company2 killzone3 moh bf43 ile baya alıstım artık gamepad ile oynadıgımı farketmiyorum bile açıkcası

konsola ilk cıkan fpslerde sensivity sorunu var baya.2009 ve sonrası oyunlar daha iyi

konsol daha çok keyif işi.pc hardcorea giriyor bence.her oyunu oynayan ve çok oynayan adama ps3 falan yaramaz bence.ama benim gibi nokta atışı oyun alırım.en iyileri almaya calısırım.onları alırım oynarm sıkılana kadar.exclusive oyunlar ise gayet iyiler

gt5 in tek kusuru hasar ztn dasaa.onun harici daha iyi sürüş keyfi veren oyun görmedim.drving force şart tabi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...