Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Ways Consoles Are Hurting PC Gaming

Sam

Öne çıkan mesajlar

abi olay yeni nesil falan değil.yeni nesil olması gerekeni yapıyor

ztn her cocuk konusmaya başladıgında evine pc ve internet alınıyor artık evde beyaz eşya sınıfına giricek bunlar.daha sonra konsol daha mantıklı geliyor oyun için.

olay sizin hala gerçekten pc gamingin eskiye dönüceğini düşünmek aksini kabullenememek

25 yaşına geldik.bizde cafelerde kantır quake hl oynayarak geçirdik zamanları.hala baldurs gatelerde quakelerde kalmışısınız

oysa ben demons souls oynarken muthiş keyif alıyorum.konsolda assasin creed uncharted killzone oynarken gayet keyif alıyorum.bunu yapan cogu kişide kıçını yayıp koca ekranda oynarken keyif alıyor.

sonuçta noter huzurunda oynamıyoruz oyunu.hani en iyi olmak gibi bir iddanız varsa ölünce filan gurur yapıosanız mouse ile oynamaya devam edin tabi

ps4 cıkınca daha çok aglıcaksınız söyliyimde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

muhtesem pc oyun kulturune zarar veren konsoldan baska seyler aklima geldi tuvalette :P

1- flash oyunlar
2- java oyunlar
3- smart phone oyunlari (iphone-android vs)
4- facebook oyunlari
5- browser oyunlari
6- tavla satranc saklanbac :)

evet, hatta pcde burdaki bazi arkadaslarin begendigi oyunlari oynamak disinda yaptigimiz hersey pc oyunlarina zarar veriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ironik olan su yazdiklarimin buyuk kismini o kucuk indie firmalar yaratti, casuali yarattilar millet bayildi oynadi , oynadikca genel gaming kulturu degisti konsolla beraber bu kitle su anki oyun kulturunu olusturdu, ne kadar hos indie derken hindi oldu ortam. Ama aslinda herseyi konsol icin oyun ureten para gozler planladi. Buyuk planin kucuk baliklariyiz biz.

Simdi indie ortami tersine degistirecek, hihi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

kim yendi şimdi?

topiği özetleyeyim.

pc oyuncuları diyor ki:

- oyunlar konsoldan uyarlama oluyor, bu port oyunlarda bir çok bug ve problem oluyor.
- oyun firmaları çıkardığı oyunları kısa süre sonra desteklemeyi kesiyor, oysa biz patch ve update'ler istiyoruz.
- grafik teknolojisi konsola endeksli olunca pc oyunlarında da 5 yıldır grafik gelişmedi, next-gen diye geri kalmış grafiklerde oynuyoruz.
- pc oyunlarında mod yapma paketleri, sdk'lar veya map editörler yayınlanmıyor, mod yapma imkanı tanınmıyor.
- konsoldaki kontrollere ve kitleye hitap etmek için oyunlar dumbed down hazırlanıyor, sevdiğimiz özellikler oyundan çıkartılıyor.
- firmalar söz verdikleri pc sürümlerini çıkarmıyor ve sessiz sedasız iptal ediyorlar, sözlerini tutmalarını istiyoruz.

bunlara karşı sunulan argümanlar ise şunlar:

- ama konsollarda da güzel oyunlar var, bak mesela mgs var o çok güzel.
- ben yatağımın üstünde yatıp uyuyup gamepadle oyun oynamak istiyorum.
- gamepad ile fps oynamak klavye+mouse kadar kolay, karşı çıkanlar hiç denememiştir, denedim diyenler saatlerce oynamamıştır, saatlerce oynadım diyen aylarca oynamamıştır.
- ben pc'de black ops ve dragon age 2 oynadım, sürekli çöküyordu, therefore tüm pc oyunları çökmeye mahkumdur.
- konsolda hareket algılayıcı sistemler var çok eğlenceli lan.
- siz geri kalmışsınız, oyun sektörü gelişmektedir.

yani bizim esas derdimize alakasız cevaplar geldi ve tartışma tek bir noktada takılıp kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o konsol denen zımbırtıların geçmişini seveyim. Allah belasını versin onların. Bu konsollar yüzünden gaydırık guyduruk oyunlar oynamak zorunda kalıyoruz pisilerimizde. Konsolları tüm dünya çapında imha etmek gerekiyor. Konsolcuların da beyinlerinin yıkanması ve pisiye geçiş yapması şart. Tüm dünyada sadece pisi ve pisi kullanıcıları olması için IV. REICH İMPARATORLUĞU kurulmalı ve derhal işe koyulmalı. Oh be. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 25 sayfadir konusmusuz kimse Sid Meier dememis. Neyse ozet sudur eskiden PC kullanmak hatta oyun oynamak bi beceriydi, simdi 50 kusur yasindaki anem ya bole bisi ekiyo biciyomusun bole tarlan varmis diye bana farmville soruyo.

Eskiden sunnet parasiyla bi bilgsayar zor alinirdi(250 gram et bile deil ama neyse) simdi bi yaz part time calissan laptop aliniyo.

Oyun sirketleride hakli tabe cok saticak cok para kazandircak oyunu uretiyo ama arada indie gaming tadinda guzel seler de cikiyo buna turk oynu denebilcek mount and blade de dahil.

Ha ama ne kadar konsol modu da olsam hayatta gamepadle multi rpg oynamam bide sirf sf 4 oynamak icin rate up adapter alasim var.
Sosyal ağlarda paylaş

boku konsola atan kaybetti asdffsd

konsol PC taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa baslangictan beri paralel gittiler, SNES varken kimse KONSOLLAR PC YI OLDURUYOR demiyordu cunki PC de adam gibi oyun yoktu, oyunlarin ezici cogunlugu konsollara yapiliyordu, sans varsa port geliyordu

PSX cikti, bir allahin kulu aglamadi IKI ALETTE CD KULLANIO, OYUNLARIN ICINE EDIO die (ki blizzard bile gidip diablo yu ps te portlamistir hani)

bu jenerasyona kadar ps2 goturdu, ps2 den PC ye portlanan oyunlarin sayisi 10-15 i gecmez

sonra ne oldu?

soyliyim, bill amca oturdu YAHU SURDA ATIL PAZAR OLAN KONSOL OYUNCULARI VAR, HAYDI GELIN PC ILE BI KOPRU KURUP PAZARIMI BUYUTIYIM

pc den devsirme iksboksu cikardi sonra, begenerek oynadigimiz KOTOR kiyametin ilk habercisiydi, sonra fable sonra halo

iksboks 360 ciktiginda tam taslar yerine oturdu iste, pc de ps3 den devsirme kotu port bulamassiniz adamlar yapmiyor cunki ama hem ps3 de hem PC de iksbokdan devsirme adam gibi portlanmamis YIGINLA oyun var

suclu ariyorsaniz buyuk ihtimal su anda bu yaziyi onun penceresinden okuyorsunuz, birbirine paralel giden iki ayri alemi sirf pc alamayan fakirleri kaziklamak icin birlestirdi, ortaya asrin en gudubet jenerasyonu cikti

http://www.zoodotcom.com/media/blog/krang-ballmer.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

SNES varken kimse KONSOLLAR PC YI OLDURUYOR demiyordu cunki PC de adam gibi oyun yoktu, oyunlarin ezici cogunlugu konsollara yapiliyordu, sans varsa port geliyordu

90-95 yılları arasında snes vardı ama o zamanlar amiga pc ve ms dos'lar için gayet güzel oyunlar çıkıyordu, port felan da değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

viktor hiç bi zaman "pcye adam gibi oyun cıkmıyodu" olmadı her zaman pvye adam gibi oyun cıkıyodu, cıkmasa bile bazı genrelerin multiplayerları yetiyodu.

ha haşa cıkıyo hala yetiyo zaten.

lakin 90-95de piyasının %90'ı porttur be.

sayica paso konsola cikiyordu, satislara bakarsak donemin en basarili oyunlarida konsoldaydi hep

psx doneminde bi MGS, bi xenogears, bi ff7 misal millet senelerce yalvardi ne olur PC ye gelsin diye, gene nintendonun birinci el cikardigi hicbir oyun PC ye gelmedi, metroid olsun, zelda olsun, mario olsun pokemon olsun hicbiri PC ye gelmedi

80lerdeki cokuse kadar firmalar cop oyun spamladi piyasayi ve az daha sektoru yok ediyorlardi, oyunculugu nintendo sirtlayip dustugu batakliktan cikardi, bunun yaninda o zamana kadar oyun oynamak icin cok populer olmamis PC cazibe haline geldi, iki kulvarli yapi boyle cikti karsimiza zaten, nintendonun perakendecilere "oyun sistemi" satamadigi icin nes in yanina robto koyup oyuncak diye kakaladigi bir donemden sozediyoruz hani

microsoftun bu iki kulvari kendi tekeli altinda bire cevirme askinin ustune giderke artan gelsitirme maliyetelrinide ekleyince bole ucube bir manzara cikiyor iste karsimiza, birde bunun ustune casual akimini eklersek durum iyice icler acinasi bir hale geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...