Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun oynamaya başlamak

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

mesela metal dinlemeye başlayan birine önerilecek banko gruplar vardır mutlaka denemesi gereken, rock diyene zeppelin, metal diyene sabbath, metallica falan önerilir.

böyle daha önce pek oyun oynamamış birine "mutlaka oynanmalı" denilecek oyunlar arıyorum, eski yeni fark etmez ama klasikler daha iyi olur ilk.
Sosyal ağlarda paylaş

hawx ne ya lol

half-life oynaman gerekli, fps oyunlarının gidişatını değiştirdi malum.

strateji olarak ben star craft derim

doom oyna diyecem ama o da çok eski yani ne bilim bu devirde hala oynanır mı :) doom 3 oynayabilirsin şöyle gerilimli dakikalar yaşamak için

Vampire: The Masquarade oyna. Sanırsam Redemption 1. oyunu, Bloodlines 2. oyunu. ben ilkini oynamamıştım, bloodlines yeterince güzel ama.

bir zamanlar bir Clive Barker's Undying vardı, korkudan oynayamazdık o derece fenaydı ama şu anda o kadar güzel gelir mi bilemem.

Son bi korku klasiği söyleyeyim, Blood vardır onu oynayamamayı bırak açamazdık bile o derece sdfg ama o daha da eski, çok bi klasik.

Elder Scrolls 3: Morrowind, bunu oyna kesinlikle senin beğeneceğini de düşünüyorum. bunun bir de 4.sü var Oblivion ama onu çok beğenmediler. Ben yine beğendim gerçi. Sen onu da oyna sdfk

Bir de son olarak aklıma gelen, Diablo oynamak lazım. Diablo candır (gerçi hala 1.sini oynamış değilim /selffacepalm)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işte gözü yeni cicili bicili ultra süper grafiklere alışmadan eski ve kötü olana alışsın ki o oyunların değerlerini anlayabilsin. Zamanında Fallout oynamamış biri olarak sabredemiyorum şu an ona mesela.
Ya da Carmageddon 2'nin grafikleri imba gelirdi eskiden, şimdi bakıyorum, ulan bu ne diyip gülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

hawx ne ya lol

half-life oynaman gerekli, fps oyunlarının gidişatını değiştirdi malum.

strateji olarak ben star craft derim

doom oyna diyecem ama o da çok eski yani ne bilim bu devirde hala oynanır mı :) doom 3 oynayabilirsin şöyle gerilimli dakikalar yaşamak için

Vampire: The Masquarade oyna. Sanırsam Redemption 1. oyunu, Bloodlines 2. oyunu. ben ilkini oynamamıştım, bloodlines yeterince güzel ama.

bir zamanlar bir Clive Barker's Undying vardı, korkudan oynayamazdık o derece fenaydı ama şu anda o kadar güzel gelir mi bilemem.

Son bi korku klasiği söyleyeyim, Blood vardır onu oynayamamayı bırak açamazdık bile o derece sdfg ama o daha da eski, çok bi klasik.

Elder Scrolls 3: Morrowind, bunu oyna kesinlikle senin beğeneceğini de düşünüyorum. bunun bir de 4.sü var Oblivion ama onu çok beğenmediler. Ben yine beğendim gerçi. Sen onu da oyna sdfk

Bir de son olarak aklıma gelen, Diablo oynamak lazım. Diablo candır (gerçi hala 1.sini oynamış değilim /selffacepalm)

abi ben arkadaşta oynadım adam 3 taned 106 ekran led tvyi üçgen yapmış odaya yan kameraları açtırmış bitanede gitmiş usa'dan bilmem kaç kya kol almıştı ses sitemiyle bir girdim oyuna abo gerçek uçak uçursam okadar güzel olmazdı ama siz 14 inçte hoperlörden mouse ile oynarsanız tabi one dersiniz

""111!11
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Bone göreve. yap soyle detayli bi liste

lol.

"ilk kez oyun oynayanın oynayabileceği oyunlar"dan ziyade "mutlaka oynanması gereken klasik oyunlar" gibi olcak benim liste ama du bakalım:

quake 1-2, maniac mansion 2 day of the tentacle, monkey island 1-2-3, indiana jones and the fate of atlantis, freespace 1-2, baldur's gate 1-2, planescape torment, sanitarium, half-life 1-2, kotor 1-2, neverwinter nights 2: mask of the betrayer, vampire the masquerade bloodlines, vampire the masquerade redemption, starcraft, golden axe, command & conquer, command & conquer red alert, dark earth, grand theft auto, grand theft auto vice city, grand theft auto 4, grand theft auto 4: the ballad of gay tony, deus ex, system shock 2, grim fandango, the last express, full throttle, fallout 1-2, portal, psychonauts, undying, max payne 1-2, call of duty 4 modern warfare, the longest journey, dreamfall: the longest journey, jedi knight 2: jedi outcast, beyond good & evil, batman arkham asylum.

güzel oyun çok da (myth, sacrifice, shogun, thief, gods, duke nukem 3d, mechwarrior, arcanum vs), yukardaki oyunlar en azından 1 kere oynanmalı ve bitirilmeli düşündüğüm oyunlar (sonra tekrar oynarsın tekrar bitirirsin vs)
tarih sırasına göre oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Ya iyi güzel hani bu oyunları öneriyorsunuz ama bu oyunlar vaktinde oynuyanlar için güzeldi mesela ben sc oynamadım vaktinde şimdi sevmiyorum oynuyamıyorum.Vaktinde sana sanitorium oynamamış birine şimdi oyna dersen grafik olsun falan beğenmez.

bunu anlamıyorum ben
3d olmayan, kötü texturelardan muzdarip olmayan, poligonları sayılmayan eski oyunların, eğer ki bi de çözünürlük ayarı, modu varsa nasıl grafiklerine kötü diyebiliyosunuz hiç anlamıyorum
genel olarak konuşuyorum yanlış anlaşılmasın, sanitariumun sanırım yok böyle bir çözümü, o nedenle yüksek çözünürlüklü monitörlerde gözü rahatsız edebilir tabi buna birşey demiyorum
ama yani bir baldurs gate mesela, bu forumda grafikleri eski diyeni de gördüm, doğru çözünürlükte oynayında şu oyunun (ve bu tarz diğerlerinin) grafiklerine kötü demek çok saçma, adamlar mis gibi çizmiş yahu, mekanlar sanat eseri resmen, karakter üç boyutlu olmayınca mı rahatsız oluyosun nedir
neyse içimi döktüm ehe

bone yeteri kadar yazmış ama bir iki tane de ben yazayım boş geçmesin
blade runner, homeworld serisi, phantasmagoria 1 (2 kötü), toonstruck, 7th guest, 11th hour
Sosyal ağlarda paylaş

abi şey sorunu var o oyunlardan bg gibi olanları değil de fps tadında olanları 4:3 ekranlar için.. 16:10'da fov'da kayma oluyor farkedilebilir derecede.. 16:9'da anası ağlıyor hele ki.

1920x1080 deus ex oynayım demiştim. bi sürü mod indirdim, bi sürü kez ini'lerini editledim düzelsin diye

yok olmuyor olmuyor.

>>freedom fighters oyna bu arada. gazzz bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

inb4 samin obligatory MYTH postu

heh yok öyle birşey yapmayacağım çünkü yeri var, zamanı var. :p oyun oynamaya yeni başlayacak birine 15 yıllık oyun söylemeyi doğru bulmuyorum, olabildiğince yeni oyunlardan giriş yapmak lazım gelir. grafiğin albenisinin ayak alıştırmadaki önemini geçiyorum, arabirim kullanışlılığından tut çözünürlük ve o/s sorunlarına kadar tonla neden var.

half-life 2, rainbow six vegas 2, shogun 2, mass effect, team fortress 2 filan diyebilirim ilk üstünkörü düşüncemden.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa deus ex tam olarak dışında tuttuğum tarzda
hem üç boyutlu, hem dönemi nedeniyle düşük poligonlar ve kötü texturelardan muzdarip
eğer bunlar için mod yoksa tabi ki kötü gelir
ama nasıl deus ex için yapamamışlar öyle bir mod ona çok şaşırdım
ne oyunlar için var deus exe nasıl olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...