Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Düz mantık bu tür durumlar yüzünden ortaya çıkmıştır...
Neden?
Neden şifre var?

balon takma isimli tosuncuk.
Evladım hani şimdi senin Feto deden ve onun ağlak tosuncukları hemen her şeye hakim ve kontrol ediyor görünüyorlar ya.
Hani tüm telefon konuşmalarını, internette ki forumları, şu an yazdıklarımızı(emin olun bundan), evleri, işyerlerini izliyorlar ve dinliyorlar ya...
Hani Allah'ın adını ve dinini kullanarak sen, senin anan-baban-bacın-kardeşin, 7 sülalen ve bir sürü eş-dost-akrabanı YANDAŞ haline getiriyorlar ya...
Oğlum...
Bizim sayımız da az değil, öyle tıka tıka Silivrilere, Hasdallara bitiremezsiniz. Ve bu gün ve de devran bir gün döner elbet...Sözü bile var, gün gelir devran döner diye...Boşuna değildir o söz. İşte o devran döndüğünde ve o gün geldiğinde...
Bak biz nasıl gülüyoruz vücudumuzun gülmeye müsait her bir organıyla...

Ben bu kadar sene sonra şunu öğrendim. Vicdanınız yok oğlum sizin. İnsanların neredeyse 10 yıllarını verip kaderlerini belirleyecek olan bir sınavı şu şekle utanmadan, sıkılmadan, en ufak huzursuzluk duymadan getirip; yandaşlarınızı oraya-buraya sokup, ondan sonra da MÜSLÜMANLIK-ALLAH-İSLAM muhabbeti yapıyorsunuz.
Doğanın kanunu hep aynıdır.
Vicdansız adamlara merhamet olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence günah keçisi olarak işe yeni girmiş random bi adamı seçtiler, olayı onun üstüne yığıp kurtulucaklar.

Yoksa resmen saçmalık. Hani acaba gerçekten dedikleri doğru mu diye düşünsem, mevcut durumdan daha da beter. 1.7 milyon kişinin kaderini belirleyecek bi sınavı acemi bir programcıya mı teslim ediyosun? Hani bi de ilk defa uygulanan yeni bi sistem filan diye savunuyolar kendilerini, iyice rezalet. Algoritmayı test filan da etmiyosun yani, direkt 1.7 milyon kişi deneme tahtası. Bu sistem ne sorun yaratır, hata çıkarır mı, düzgün çalışıyo mu bunu bile bilmiyolar ya.
Üstüne bir de bu algoritmanın dışarı sızdırılmış olduğunu düşünsek, geçmiş yıllarda olan soruların çalınması durumundan farksız bi olay. Ha sorular çalınmış, ha cevap algoritması sızmış, aynı şey.

Yaptıkları açıklamalar da tutarsız, desteksiz, tamamen insanlarla testis geçer nitelikte. Madem ortada bir hata var, bunu telafi etmeye çalışacakları yerde üstünü örtmeye çabalıyolar şu anda. Üstüne bir de çıkıp en güvenilir sınav bu oldu diyecek kadar yüzsüzler.
-Şifrenin varlığı ve 30 küsür soruda doğru cevap elde etmeye imkan sağlaması
-Bu iddialar üzerine bütün hükümetin ve yandaş medyanın "oh evet biz tatmin olduk" diye bağırmaya başlaması
-Şifre kanıtlandıktan sonra başkanın çıkıp sadece basın kopyasında var diğerlerinde yok demesi, daha fazla örnek çıktıktan sonra rastlantısaldır demesi
-Hepsinde olduğu kanıtlandıktan sonra "sehven oldu eki eki" diye yüzsüzlük yapması
-Sıralamalarda ve puanlarda yapılan değişiklikler
-Soru kağıtlarında yapılan oynamalar
-Tayyipin itiraz edenleri üzerlerine 10000 kişi salmakla tehtit etmesi
-Faturanın önce meteksan a ordan da yeni mezun programcıya kesilmeye çalışılması

Kimse kusura bakmasın ama bu kadar şey olduktan sonra "şablon var ama kopya için kullanan olmamış" lafına inanan hıyardır. Hayır yani hiç mi umursamıyosunuz insanların geleceğini, kaderlerini? Yoksa daha fazla yandaş hak etmedikleri mevkilere gelicek diye mi seviniyosunuz? Bu kadar şey olduktan sonra ne yüzle insanlara gelip haktan hukuktan bahsedebiliyolar ya?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Abartıyorsunuz çok.

He gurban abartıyoruz biz.

O yüzden kaç gündür itiraz eden 2000 küsür kişinin puanları yükseldi.
İnsanların evine 2 tane birbirinden farklı sınav sonucu geliyor ve üstelik birinde kazandınız, diğerinde kazanamadınız yazıyor.
O yüzden "bilgisayar kapalı çalışmış" gibi anormal komik bir savunma yapılıyor.
Ve her şeye rağmen neden şifreleme yapıldığı sorusu havada kalmaya devam ediyor.

Abartıyoruz canım, biz milletçe abartırız zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

shadowfury özetlemiş işte
anlamayana cevapları elinle versen "sehven oldu" diyip tatmin olur. çok da zorlamaya gerek yok.
az biraz idrak eden yök başkanını 180 derece dönüşünü sonra iptal edelim mi ekikiki sempatik hareketlerini, hükümetin suçluluk duygusuyla yaptığı çıkışları, tehditleri görüyor. hepsini geçtim soruların bu şekilde bile çözülüyor olması ve diğer adayların puanlarla ilgili günlerdir yaşanan skandallar başka bir ülkede bir kaç kelleyi götürürdü.
Sosyal ağlarda paylaş

ntvmsnbc de skandalla ilgili bütün haberleri şöyle toplamışlar.bahsederken arada unuttuklarım filan olmuş ta bayağı uzun bi şekilde tarihe göre sıralamışlar güzel olmuş, sunum gibi yapmışlar rahat takip ediliyo yani. sayfalarca haber okumaya üşenenler için koyuyim dedim.

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/iste-adim-adim-ygsde-sifre-krizi.html
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın 26 Nisan'da ne demişim buralarda

Loxias said:

geçin artık ygs vs. unutuldu bile, başbakan ipad verecekmiş bak ona bakın. bizim ülkede gündem 1 haftada değişir her şey unutulur. 2 gün sonra çıkıp, evet algoritmayı içeriden biri koymuş, onunda ergenekonla bağlantısı varmış zaten diyebilirler bile.

tarihlerde biraz şaşırmışım ama sistem tahmin ettiğimi gibi işliyor. bilg müh üzerine yıkılacak her şey
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu anlamıyorum,
tamam hata yaptı bunlar pek inandırıcı gelmiyor ama sorular da çalınmadı

yaptıkları açıklamalar o kadar aptal yerine koyuyor ki insanları
o kadar komik ki.
önce yok dediler bütün yandaş maymunlar YALAN ŞİFRE YOK dedi
sonra evet varmış ama kopya yok dediler bütün yancılar KOPYA OLDUĞUNA DAİR KANIT YOK diye gezmeye başladı.(bazılarının kafası pek çalışmadığı için hala bence şifre yoktur diyordu ama onları saymıyorum.)

Daha kendilerinin haberi yok ne oluyor ne bitiyor.
Bildiğin skandal bu, kopya olmasa bile sırf insanların güvenini kazanmak için iptal edilmeliydi bu sınav, insanların güvenini sallamayan adama niye güveneyim ki ben hata oldu diyince?

kargacık burgacık oldu yazı ama olsun
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:
hepsini geçtim soruların bu şekilde bile çözülüyor olması ve diğer adayların puanlarla ilgili günlerdir yaşanan skandallar başka bir ülkede bir kaç kelleyi götürürdü.

işte burası en doğru yorum ama biz semih cumhuriyetiyiz. bu kadar başarısız bir sınavın sorumluluğunu kimsenin almaması ne kadar vasıfsız ve onursuz insanlar tarafından yöneltiğimize işaret ediyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

ne yazık ki en büyük korkum da bu olayların devam edecek olması.

medya ve aydınlar bugün yaşananların en büyük sorumlusu. sokaktaki adam biri anlatmazsa ne olduğunu anlamaz onun için fazla karışıktır bu olaylar, bu yüzden de Türkiye'de hala iyi şeyler oluyor zanneder. erki elinde tutan da istediği gibi at koşturur.

oturup incelenmesi gerek hadi ideolojilerin kavgasını anlarım da ülkenin geleceği tehlike atmak değil mi bu, haketmeyen gençlere haketmedikleri meslek diplomalrı vermek? bu ünivrsitelerden yarın öbürgün müh.'ler doktorlar çıkacak bu adamlara nasıl emanet edecekler, kendilerini, çocuklarını bundan bile rahatsız olmuyorlar mı? çok garip...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Yıkılacak da o 1 milyon 700 küsür in öğrencinin herhalde en az 1 milyonu yutmayacak bunu değil mi Loxias kardeşim?

ah be çetin abi. 22 yaşındayım ben anladım hiç bk olmayacağını sen daha ümidi kesmemişsin =) şu geçtiğimiz yıllarda bile okadar büyük bokluklar oldu ki onlar bile unutuldu. mesela referandumda keriz yerine konulan %56 var. bu adamların hiçbirinin şuan akpye vermemesi lazım oyunu. bas bas HESAPLAŞACAĞIZZZ!!!11 diye anırdılar, referandumdan sonra sesleri çıkmadı. Bir kesim var ki domaltsan, oh ne güzel yaptın diyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sevindim ki ertelenmeyeceğine. Hanım dershanede öğretmen, 1 temmuza bütün gezi biletlerini almıştım. İptal olsaydı çok uğraşacaktım.

Şifre konusunda fikrim, direk programcıyı yakalayıp sorgulamak lazım. Her şeyi o biliyordur. 1.7m farklı soru kitapçığı gibi de bir saçmalık olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Bir sevindim ki ertelenmeyeceğine. Hanım dershanede öğretmen, 1 temmuza bütün gezi biletlerini almıştım. İptal olsaydı çok uğraşacaktım.

Şifre konusunda fikrim, direk programcıyı yakalayıp sorgulamak lazım. Her şeyi o biliyordur. 1.7m farklı soru kitapçığı gibi de bir saçmalık olamaz.

Ha tabi senin tatil planların bozulmasın diye o kadar çocuğun hakkı yenebilir, sıkıntı yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...