Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çakma japonlara

Flassh

Öne çıkan mesajlar

tek kelimelik olanını arkadaş söylemiş ama alternatif olarak
"japanese wannabe" fagz da kullanılabilir.

otakuluk animenin ilgi olmaktan çıkıp başlıca bir hobi haline gelmesidir. waeboo ise kendi kültürünü reddederek japon kültürünü kabul eden kişidir. kişiliksizdir.

ve maalesef facebooktaki bilimum Türk anime gruplarında bol bol var bu japanese wannabelerden.

ek olarak otaku ve normal izleyici arasındaki fark 2 animelist incelendiğinde rahatlıkla belli oluyor.

sıradan anime izleyicisi ( benim ki bu ) :

http://myanimelist.net/profile/watafak

otaku :

http://myanimelist.net/profile/elc1247
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

elfen lied izleyince otaku mu oluyoruz yani?

hayır. ama odanı elfen lied posterleriyle döşersen, elfen lied figürleriyle donatırsan, elfen lied cosplay'i yaparsan ya da çeşitli forumlarda elfen lied adına zibilyon tane post girer, yani bu olaya fazla vakit harcarsan muhtemelen otaku sayılırsın.

toplumun oluşturduğu bir tanım olduğu için de kurallara bağlamak pek doğru olmaz, yani yukarıdaki örneklerim doğru da olabilir yanlış da :)

bunları yazarken aklıma şöyle bir şey geldi ki : sıradan anime izleyicisi ile otaku arasındaki ayrım anime izlediğini belli etme isteğine sahiplik durumu olabilir.

umarım anlaşılır bir dille yazmışımdır. bende biliyorum öyle yazmadığımı :( utandırmayın

ayrıca elfen lied güzel anime; izleyin, izlettirin.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

şesu bana anime önerdi "death note". 1 bölüm izledim, ve bütün önyargılarımda haklı olduğumu farkettim.

anime ne abi.

anime, japon animasyonlarına verilen genel bir isim. çoğu kişi ilk anime olarak deathnote izlenmesini önermesine rağmen ben ilk olarak daha basit bir şeyler izlenilmesi taraftarıyım. ilk animenizi izlerken zaten uyum sorunu yaşayacaksınız bir de bunu deathnote gibi ilk 20-30 bölümünde über bir senoryoya sahip acayip derecede kafa yorduran bir anime ile zorlaştırmayalım. anime önerileri için ö.m atarsanız yardımcı olurum.

Ren said:

anime izleyenin yanına gelip sırıtarak "bu yaşta çizgifilm mi izliyorsun, çocuk musun sen?" diye soranlara birşey denmiyor mu?

bilgisiz olduğu için diyordur muhtemelen ama animenin ne olduğunu bildiği halde diyorsa kan davasına sebebiyet verebilir. dövülür. kavgaya da çağırırsanız seve seve gelirim.

Buddha said:

Emolarla japonların bir alakası var mı? Çok benziyorlar. Hangisi çakma acaba. Bence ikiside!

emo'luğun japonyada ortaya çıkan bir akım olduğunu okumuştum. adamlar kültürde en üst seviyede, iyi-kötü dünyayı etkilemeleri gayet normal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...