Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

`Federasyon tarafsızlığını yitirdi`

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

17 17 deyi bizim medya atmadı
bir tek başkandan çıktı 12 12 rekoru var bu takımın bu kırıla bilir bu güçte oldu takım ama oynayıp görücez dedi sonra ligtvde bi anda patladı bu olay

abi tamam ortaya böyle birşey atıldıysa, inandırmayacaksın adamları yine medyanı kullanıp, ya da bu söylem ortaya atıldıktan bir süre sonra gaza gelip bazı yöneticilerin "niye olmasın" demeyecek.

Taraftara bu tip şeyleri inandırırsan, gerçekleşmediğinde adamları isyana teşvik edersin şimdi olduğu gibi, diğer takımın taraftarlarının da ağzına düşersin. Bu hem senin takımını olumsuz etkiler, hemde taraftarın zaten etkileneceğinden senin kendi taraftarın takımına köstek olmaya başlar.

Fenerbahçe niye hiçbir hedef koymadı? Aziz Yıldırım çünkü bu tip durumları idare etmeyi çok iyi biliyor.

Misal takımda Santos-Alex-Aykut Kocaman olayları vardı. Birkaç sızıntı dışında ne çıktı ortaya? En sonunda takım zarar görmeden atlatıldı olaylar ve oyuncular geri kazandırıldı.

Sokim zaten Beşiktaş'ta bir olay oluyor, ertesi gün en az 3 sayfa gazetelerde o var, yarım gün bütün TV'lerde o konuşuyor. Eee bunlar olursa tabii takım zarar görür. Fener'de niye olmuyor?

Hani medya gerçekten çok önemli bir güç, modern toplumda zaten bunun önemini görebiliyoruz. Futbola basit bir oyun olarak bakmadığımızda da ligde takımların başarısını bunun getirdiğini görmemek, körlük olur.

Ben mesela Beşiktaş'ın bu düşüşünün en büyük sebebini medya olarak görüyorum. İlk yarı ligdeki konumu iyi olmasa da Avrupa'da vardı, ligin en zevkli futbolunu oynayan takımdı. Lakin o kadar baskı, o kadar beklenti ve o kadar yük bindirilince takıma ve üstüne transferler de takımın dengesini bozunca böyle çöküntü kaçınılmaz oldu.

Sonuçta futbolcular da makine değil, senin benim gibi insan ki onları da korumak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

uzucu seyler bunlar ya kendileri inanmiyorlar taraftara satiyorlar.

fifa yada yazsinlar oradan da 4x4 ceker halde geri geldiler.

ama sorun besiktas degil, onumuzdeki sene fener bu halde olursa ayni laflar onlardan, sonrasinda gs den vs seklinde bir kisir dongudur gidiyor. yiyen varmi acaba hala bunlari. yiyen varsa beri gelsin ne diyim.

bay geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakemlerin taraf tuttuğunu düşünmüyorum, federasyon bazı takımları daha fazla seviyor tabii ama ne ölçüde tartışılır. Şampiyon tahin ettirecek kadar, böyle bir açıklamayı yaptıracak kadar değil.

Ancak şunun altını çizmek lazım, hakemlerin beceriksizlikleri epik boyutlara ulaştı. Birinin federasyona kendine gel temalı veryansın etmesi şarttı.

Tabii burada tek amaç bu değil, yönetim derbi sonrası kendi tribününe oynuyor. Yine de ligde iddiası kalmamış bir takımın QQ'su bu kadar rahatsız etmemeli zira Fenerli değilseniz sizin takımınız da niteliksizlikten kaynaklanan hatalara maruz kalmıştır, kalacaktır. bkz: Trabzon kaynaklı QQ ;)
Sosyal ağlarda paylaş

tv yorumcularımız erman toroglu, ahmet çakar, bülent yavuz vs. olunca insanlar etkileniyor hokomlor diye.
hakbuki dünyanın heryerinde hakemler inanılmaz hatalar yapıyorlar ama futbol bilen ve konuşan insanlar yorumlarında 3 kelime ile geçiyorlar mevzuyu.çünkü hakemin hata yapması doğal.komplo teorisi yazmak ve suçlamak ise çook kolay.
insanlar bunun bilincinde ancak ülkemizde kaostan, kavgadan beslenen insanlarımız sayesinde pis bi yerdeyiz futbol tartışmaları olarak.
bir oyuncunun güzel bi hareketi, güzel bir şutu, kurtarışı, top çalması dakikalarca konuşulur, izlenilir, ancak bi hakemin kararı dakikalarca konuşulmaz.bizim yapamadigimiz bu çünkü az gelişmiş bir ülkeyiz ve moron kategorisindeyiz hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi bu ülkede futbol gram ilerlemeyecek o belli...Durup durup aynı şeyler, komedi resmen...
Avrupa'da bir tane takımımız yok rezil haldeyiz, her sene geriye gidiyoruz, 2 maçta 8 yiyen temsilcimiz çıkmış hakemlerden şikayetçi...Burak'ın pozisyonunu da söylemiş helal olsunmuş, vay vay yok bir de söylemeselerdi...Kendi aleyhine ama doğru olan birşeyi dile getirmek çok büyük erdem olmuş ülkede...Burada tabi lafım diğerlerine de...
Daha uzun uzun yazmaya gerek yok ama, siz hala futbolun hakemlerle kazanıldığını, birilerinin belli takımları kolladğını düşünüyorsanız, daha çok şikayet edersiniz...
Hayır anlamadım ki, hakemler kötü olabilir tamam, ki birçok ülkede ne hatalar yapılıyor da buraya gelip koymuyoruz, FB şikayetçi, BJK şikayetçi, GS şikayetçi, TS şikayetçi, XXX şikayetçi, e kimi kolluyor hocam bu hakemler...Her maç birileri şikayetçi zaten....
Dünya Kupası Finalinde De Jong Xabi'yi efsane biçti mesela temiz örneği...İngilizler QQ'lasınlar o zaman çizgiyi geçen top capslerini kupa bizim hakkımızdı diye...1-2 örnek vereyim dedim, yoksa tonlarca verilir...
Siz hala hakemlerin hata yapmayacakları maçlar izleyeceğinizi mi sanıyorsunuz...
İsmail'e çok kötü oldu hareket bende üzüldüm, ama sorun hakemlerin sertlikte standartı ayarlayamamaları, bu konuda örneklerle hakemlere ders verilip önlemler alınabilir...Sertlik konusunda daha az müsaama gösterebilirse güzel olur, bunun dışında ofsaytymış oymuş buymuş geçiniz, futbol hep böyleydi hep böyle olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

tv yorumcularımız erman toroglu, ahmet çakar, bülent yavuz vs. olunca insanlar etkileniyor hokomlor diye.
hakbuki dünyanın heryerinde hakemler inanılmaz hatalar yapıyorlar ama futbol bilen ve konuşan insanlar yorumlarında 3 kelime ile geçiyorlar mevzuyu.çünkü hakemin hata yapması doğal.komplo teorisi yazmak ve suçlamak ise çook kolay.
insanlar bunun bilincinde ancak ülkemizde kaostan, kavgadan beslenen insanlarımız sayesinde pis bi yerdeyiz futbol tartışmaları olarak.
bir oyuncunun güzel bi hareketi, güzel bir şutu, kurtarışı, top çalması dakikalarca konuşulur, izlenilir, ancak bi hakemin kararı dakikalarca konuşulmaz.bizim yapamadigimiz bu çünkü az gelişmiş bir ülkeyiz ve moron kategorisindeyiz hala.

Bunu hakikaten sen mi söylüyorsun Fistan?...Çok şaşırdım ciddiyim...İnşallah ilerde c/p yapmam gerekmez...
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

her senede eksiye giden bir lig
sanırsam bu açıklamaları yasaklamak gerek

yoo

millet atıyor tutuyor, taraftar da bunları yutuyor..

olan show sadece be.

bişi olursa adım adım hukuk yollarını izlersin en alttan üste doğru şekilde gerekn yerlere başvurursun.

bizde hep "başvuru"yapılır. nasılsa hiç icraat görmedim ben henüz.

ya lafta "başvuru"yorlar, ya doğru yerlere başvurmuyorlar, ya da takibini yapmıyorlar..

özet olarak..

hikaye
Sosyal ağlarda paylaş

Şıracının şahidi bozacı işte
Ts fena qq lamış bu adamlar cidden sorunlu saha dısı olaylara kadar ts guZel gidiyordu ama ne zaman çıkıp sacmalamaya başladılar isler değişti TRnin 4 de 3u bizi destekliyor demiş sempati duyuyorlar dese neyse biraz anlarımda adamlar kendi içlerinde muhalefetler.
Bjk ye gelince bu demiroren zamanında bu adamın yk daki insanlar hep aynı karakterde yav arakadasim git yen Kiev'i yoluna devam et kim çıkıp bjk kötü diyecek adamlar utanmasa fb uefayida satın almış diyecekler ortalık mahşer ateşi hükmün derdide kendi kabahatini örtmek çok saçma abi ne bileyim beraberlik için ayar çekmişler felan ulan fb adına olabilecek en kötü sonuc çıktıacdan iyide bize ne senin adaminidami biz sakatladik.
Gencler maçına gelincede ilk gol net örtende bir Allah'ın kulu çıkıp değil diyemez penaltı buz gibi penaltı niang topu net bir sekilde kurtarmış poziyona girebilmesi gerekirken düşürülüyor hadi mac 2-2 oldu e gencler 2. Yarı 2 pozisyonundan başka pozisyonun yok, yok direklere takıldık 3 puanımız gitti demek ne demek
Sosyal ağlarda paylaş

Bir trabzonsporlu olarak ikinci yarının en iyi oyununu oynayan FB nin şu an itibariyle şampiyonluğu en çok hakeden takım olduğuna inanıyorum. Puan durumunda bir gariplik yok, TS kendi düştü boşuna ağlamasın.
Ama kimse kimseyi kandırmasın, her yıl rüzgar bir takımdan yana esiyor. Nerdeyse her yıl şampiyon çok önceden belli oluyor biz bilmiyoruz amele amele maç heyecanı yaşıyoruz. 3. sınıf uyuşturucu ihracatçısı bir ülke liginden ne farkımız var? Bu üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

hakeme laf atmaktan sıkılmadılar hakkaten.cunku salak bi taraftar kitlesi yaptılar kendilerine inanan.onlarda hakkaten hakem diye ortalığa atlıyorlar

galatasaray cok kotu.ama baya baya hakem hataları oldu galatasaraya

şimdi diyemeyizki hakemler yüzünden 11.yiz

alakası yok yani :)

beşiktaş çaşıt oldugu için gs ile 2 puan fark var.hakemden değil ahah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...