Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ufak seslerden rahatsız olma ve dikkat bozukluğu

photographer

Öne çıkan mesajlar

cocukken renksiz oje denemiştim bana mısın demedi daha güzel gozuktu böyle parlak parlak
aslında rahatlattıyor bazen tırnak yemek ondan pek sorun olmuyor, parmaklarımın kanamasından ve dışardan biri baktım mı fare gibi görünmekten başka

saç koparma olayıda çok nadir oluyor zaten kendi dökuldugu için pek ellemiyorum :d
Sosyal ağlarda paylaş

budaklı meşe odunu..

sesten rahatsız oldukça vereceksin sırtına odunu.

bi süre sonra alışacaktır.

ara ara odun kırma sesi ile, odunu suya yatırma sesi ile küçük hatırlatmalar yapman gerekebilir.

bu safhalarda gidip de odunu sırtında paralamana gerek yok.

bizler barbar değiliz!!

gereksiz şiddete karşıyız
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

Tamamda normal değil yani farkındasın dimi?

bana sorarsan siz anormalsiniz. ortamda gürültü varken nasıl bişeye konsantre olunur, nasıl uyunur abi? ayrıca o minik sesler dediğin şeyler varya, bazen gürültülü seslerden daha sinir bozucu oluyor. rahatça duyulan seviyede olan seslerin en azından ne olduğunu anlıyorsun, sürekli duyuyorsun falan belki kendi kendine kafandan silersin o sesi ama o küçük sesler yok mu... ne olduğu belirsiz, bi duyarsın bi duymazsın, insanı deliye döndürür. çok kere yatağımdan kalkıp beni rahatsız eden saati alıp yatağıma en uzak olan odaya taşıdığım vardır. ben yatarken birinin laptopla falan takılması. laptopun fan sesini geçtim, arada bişeyler yazar, tıkır tıkır tıkır..

ha bir de, her türlü gürültüye rağmen yatıp 10 saniye içinde uykuya dalan lanet insanlar sözüm size. aynı ortamda yatıyorsak, ya horlamayın, ya da bu kadar çabuk uykuya dalmayın. "hadi iyi geceler" diyip çat kafayı koyup dalıyosunuz, sonra öküz gibi anırmaya başlıyorsunuz, uykuya dalma süreci daha uzun süren insanları uyutmuyorsunuz. nedir ulan sizden çektiğimiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

ben de cakkıdı cukkudu sakız çiğeneme sesine, sesli nefes alanlara bi de kaşınma sesine tahammül edemiyorum. yok imkansız.

Suna ve agiz sapirdatmaya dayanamiyorum. Hemen kaciyorum mekandan ya da yakin biriyse soyluyorum sapirdama diye. Hic bir sey yapamazsam siddetle kabaran elemanin agzinin ustune carpma istegimle savasiyorum oturdugum yerden.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
Suna ve agiz sapirdatmaya dayanamiyorum. Hemen kaciyorum mekandan ya da yakin biriyse soyluyorum sapirdama diye. Hic bir sey yapamazsam siddetle kabaran elemanin agzinin ustune carpma istegimle savasiyorum oturdugum yerden.

of ağız şapırdatma insanı katil eder ya. çok kolay uyurum gürültüde ben, ama uyuduktan sonra da çok kolay uyanıyorum lan. biri yemek yiyor ana avrat söverek uyanıyorum, veya mesela uyuyorum orda adam geliyor çekirdek çitliyor yanımda ağzını burnunu kırsam haklıyım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de var bu. Bu tip seslere karşı takıntılıyım.
Odanın diğer ucundaki masa saatinin sesinden uyuyamıyorum. Hele ÇOT ÇOT diye tikleyen duvar saatleri var, onlar işgencenin önde gideni. Saatlerce yattığım yerde kıvranıp ta uyuyamadığım oluyo. Uykuya dalmak üzereyken evin önünden araba geçse uykum kaçıyo filan. Uyuduktan sonra sorun yok ama, kolay uyanmıyorum (gerçi kolay uyanıyorum da, çok ufak seslerden değil).Televizyon da aynı şekilde, salondaki televizyonun sesi açıkken imkanı yok uyuyamıyorum.
Otobüste filan metrelerce ötede iki insan kendi arasında konuşsa bile dikkatimi çekiyo, istemsiz bir şekilde bütün muhabbeti duyuyorum. Kulaklık+mp3 player olmadan toplu taşıma araçlarına binmek eziyet haline geliyo resmen.

Dikkat dağınıklığı ise apayrı boyutlarda. En son ne zaman oturup aralıksız ders çalışabildim hatırlamıyorum bile. 15-20 dk bile çalışsam konudan kopuyorum hemen. Ses faktörünün araya girmesi bu süreyi daha da kısaltıyo tabi. Dersten kopunca da çalışmaya devam edemiyorum, git bilgisayar oyna evin içinde dolaş filan boş boş zaman geçirmeye başlıyorum. Derslerin genelde 20-30. dk sından sonrası da aynı şekilde dersten kopmuş bir halde sağa sola bakınarak geçiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Ben bu yüzden karşımda yemek yiyen birine kaşık fırlatmıştım tamamen bilinçsizce, çok utandım ama sonra o şapırtı kesildi adasfdzf.
Sosyal ağlarda paylaş

Topic kıvama geldi itirafımı yapabilirim..

Öğrencilik yıllarımda yorgun argın akşam eve gelince daldığım uyku, mahallenin veletlerinin çığlıklarıyla bölününce ,kafamda hepsini öldürdüğümü hayal ederek sakinliğimi koruyabiliyordum evet...

Spartacus fln çocuk filmi kalır yanında öyle böyle değil...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...