Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tarkan kürtçe şarkı söyleyecekmiş

kinetik

Öne çıkan mesajlar

çatal kaşık atmak bir tarafa bir çok dilin konuşulduğu türkiye de neden kürtçe öne çıkılıyor. neden kürtler o kadar araba, otobüs yakarken, öğrenciler protesto etti diye çok güç kullanılıyor. neden bana şiveli türkçe konuştuğum da müdahale edenler, türkçeyi katlettiğimi söyleyenler böyle şeylere sessiz kalıyorlar.yoksa eskiden araplar üstün ırk gibi görülürken şimdi kürtler mi üstün, dokunulmaz, korkulan ırk olarak görülmeye başlandı.
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

çatal kaşık atmak bir tarafa bir çok dilin konuşulduğu türkiye de neden kürtçe öne çıkılıyor. neden kürtler o kadar araba, otobüs yakarken, öğrenciler protesto etti diye çok güç kullanılıyor. neden bana şiveli türkçe konuştuğum da müdahale edenler, türkçeyi katlettiğimi söyleyenler böyle şeylere sessiz kalıyorlar.yoksa eskiden araplar üstün ırk gibi görülürken şimdi kürtler mi üstün, dokunulmaz, korkulan ırk olarak görülmeye başlandı.

Sen ne kadar kafarı karısık bir arkadassın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

abi aynı ülkede yaşadığımıza emin misin? kürtler araba yakınca buyrun yakın mı deniyor? ayrıca bütün kürtler toplanıp haydi dün araba yaktık bugün neden otobüs yakmıyoruz heeeey falan diyorlar mı sanıyorsun? Türkçe'yi katlettin diye laf edenler TÜRKÇE'yi katlettin diye laf ediyorlar. Kürtçe ayrı bir dil, bozuk türkçe değil, biliyor muydun?
Sosyal ağlarda paylaş

kürtler derken malum kesimler orada yanlış genelleme yaptım özür. ama şu var neden kürtçe ön plan da. ben de laz ca söylesin istiyorum tarkanı. neden kürtçe tabelalar konuuyor doğuya. ben de lazlardan istiyorum lazca tabelalar belki. türkçeyi katlederken sağ duyulu vatandaşlarımız nasıl müdahale ediyorsa. istanbul türkçesi diye diretiyorlarsa. kürtçe de aynı durumu takınmalıdırlar.kürt analar tarkan dinleme zevkine varacaklarmış. çok ta tınlarlar. bu kadar da gevşek olmaya gerek yok. tüm dünyada ingilizce almış başını giderken gelip te türkiye de çok dillilik aydınlığını abartmamak lazım. bu kadar aydınlıkta fazla.türk olmama rağmen ingilizceyi öğrenmeye mecbursam kürtler de öğrenmeli türkçeyi ve türkiye de bir dilin olduğunu bilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

sarhoş musun arkadaşım
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

kürtçeye karşı değilim ama kürtçenin tek başına alıp başını gitmesine karşıyım. birşey oluyor.neden başka diller de ön plana çıkmıyor
etki tepkiyi , baskı direnci doğurur.Senelerce kürtçeyi baskı altına almaya çalıştılar televizyonda kürtçe şarkı söylemek bile haftalarca tartışma , gözaltı ..vs konusu oldu.Bu kadar basınçtan sonra elbette kürtçe ön plana çıkıcaktı
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

kürtler derken malum kesimler orada yanlış genelleme yaptım özür. ama şu var neden kürtçe ön plan da. ben de laz ca söylesin istiyorum tarkanı. neden kürtçe tabelalar konuuyor doğuya. ben de lazlardan istiyorum lazca tabelalar belki. türkçeyi katlederken sağ duyulu vatandaşlarımız nasıl müdahale ediyorsa. istanbul türkçesi diye diretiyorlarsa. kürtçe de aynı durumu takınmalıdırlar.kürt analar tarkan dinleme zevkine varacaklarmış. çok ta tınlarlar. bu kadar da gevşek olmaya gerek yok. tüm dünyada ingilizce almış başını giderken gelip te türkiye de çok dillilik aydınlığını abartmamak lazım. bu kadar aydınlıkta fazla.türk olmama rağmen ingilizceyi öğrenmeye mecbursam kürtler de öğrenmeli türkçeyi ve türkiye de bir dilin olduğunu bilmeli.

lazca tabela istiyorsan söyle abi. sen söylemiyorsun diye onlare da mi söylemeyecek. ihtiyac varsa lazca tabela da olsun gürcüce tabele da olsun. memleketin zenginligi bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

memleket zenginliği de neden hep kürtçe. zamanında baskılanmadan dolayı mı? neden trt laz yok. sadece laz demeyeyim. konuşulan diğer diller. bakın bilmiyorum bile türkiye de başka hangi diller var. hep kürtçe türkçe başka b
rşey yok. neden bu böyle oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Söylesin ne var. Alışın artık bunlara.

Ben her gün kürtçe (aslında zazaca sanırım, tuncelide konuşulan dil) şarkılar dinliyorum ev arkadaşım dinlediği için. Bana hitap eden şeyler değil ama rahatsızlık duymuyorum. Hatta bazen o aksanla sarkı söylemeye çalışıp bayaa eğleniyoruz. Ben tsm dinlediğimde gelip eşlik ediyor o da. Öyle bi ortam düşünün yani.

Aynı şeyi tarkan devlet televizyonunda yaptığında da rahatsızlık duymam. Kanal ne kanalı, devlet kanalı. Devlet ne için açtı, kürt kökenli vatandaşların kendi kültürlerine daha yakın bi tercihe sahip olabilmeleri için. Tarkan nerede söyleyecek, bu kanalda. E sorun ne?

Ağzına sıçtımının memleketinde tarkan kürtçe şarkı söylececeği zaman olay olur, her gün 10 yaşındaki bebeler sienbisi-e dizileriyle yabancı kültürlerin aptal alışkanlıklarına ağızlarının suyu akarak özendiklerinde kimse ağzını açmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

kürtce keske yaygın bı dıl olsada ısımıze yarasa barı
bok var sankı kurtce soyleyınce daha cok cd satacak tarkanda sezende.
bu adamlar turkce sarkı soyleyerek buralara geldıler bence cokta bı anlam katmaz sanatlarına kurtce yada ıngılızce yada japonca soylemeleri ama tabı hersey sıyası hersey para oldugu ıcın soylesınler anasını satım hep turklerı dolandırmayada gerek yok bı yandan,bırazda kurtlerden nemalansınlar.
of lan amma dolmusum
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tarkan kürtçe şarkı söyleyince cd satacak mı zannediyorsunuz? En fazla internetten mp3'ü daha fazla iner, cd falan yok.

Türkiyede meşhur insanlar bunlar. Tarkanın karadenizliler yardımlaşma ve dayanışma derneği için konser verme ihtimali ne kadar normal bişey ise kürtçe şarkı söylemesi de o kadar normal bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

anlaşamadık bir yerlerde ama neyse

kürtler şarkı söylesin, ne yaparlarsa yapsınlar ama türkiyede kürt ve türk olmayan bir çok halk mevcut. ama bunların arasında kürtçe o kadar ön plana çıkıyor ki herkes de hurra kürtçe diye kendini de parçalıyor.

yakında çiğ köfte,dürüm,lahmacun yemeyenleri, poşu bağlamaynları döveceğiz sanırım. bu tarkan yarın çıkıp türkiyede konuşulan bir başka lehçe ile şarkı söylemez ise gözümde değeri sıfırdır sadce. aydın olacağım diye bazı şeylerden taviz vermeye de gerek yok. böyle davranınca kürtçeyi yasaklayan zihniyet gibi olduğumu düşünmeye de gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

kinetik said:

kürtler şarkı söylesin, ne yaparlarsa yapsınlar ama türkiyede kürt ve türk olmayan bir çok halk mevcut. ama bunların arasında kürtçe o kadar ön plana çıkıyor ki herkes de hurra kürtçe diye kendini de parçalıyor.

===>

fede said:

şimdi şöyle yapalım. sen buraya türkiyede konuşulan dilleri ve karşısına da ne kadar insanın o dilin anadili olduğunu yaz. bence bi ilerleme kaydedebiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...