Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okulumuz AKP'liler tarafından sarıldı

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

valla birader benim olabileceğini düşündüğüm ya da daha doğrusu türkiye gibi bir ülkede olması gerektiği gibi bir hükümet değil akp. ben çok daha iyisini yakıştırırım ülkeme; ama bundan iyisinin de şu anda ortada olmadığına inanıyorum.

bugün meclis görüşmelerini dinliyordum (evet ara sıra bakıyorum heeh). biliyorsunuz vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili bir değişiklik var. çıkmış muharrem ince diyor ki; "bundan önce gümrük ile ilgili borçlar yeniden yapılandırılmamıştı, şimdi neden yapılıyor, viski ihraç eden ingiliz firmalarının 500 milyon dolar borcunu mu dikkate aldınız. ben birşey demiyorum, araştırın diyorum vs. "

aga gittim araştırdım. 2007 senesinde türkiye hepi topu 6,61 milyon dolarlık viski almış. 3 aşağı 5 yukarı bu rakam belli yani. ulan bunu ihraç eden firmanın 500 milyon dolar borcu olması nasıl mümkün?

bak konu buraya geliyor. halbuki evet türkiye'ye mal ihraç eden bir firmanın borçları yeniden yapılandırılmamalı; ama 500 milyon borç falan ne alaka? ihraç dediğin iş %99 peşindir zaten. bu firmalar para kazanmışlar zaten, ödesinler vergi borçlarını. böyle örtülü vergi affı maduriyeti olana kolaylık olsun diye çıkar di mi? bunu anlat muharrem ince diyeceğim, malzeme bu işte aga türkiye'de
Sosyal ağlarda paylaş

aga konuyu değiştirmek için giriştiğin bu çabalar üzdü yalnız beni. peşin para ihracat görmedin mi sen hiç? malların geldiği kamyon ya da konteynerin içine elinde boş bir çanta ile adamın birisini koyarlar. mal indirilirken bu boş çanta para ile doldurulur ve adam geldiği ülkeye geri gönderilir. ben böyle bilyiorum yıllardır.

ama kırmayalım birbirimizi tamam, peşin demeyeyim. böyle banka teminatları, akreditifler, letter of creditler, secure keep recieptler falan böyle nakit yerine kullanılacak enstrümanlar da var.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

dasaaa said:

Myshkin said:

Hiçbiriniz izlemedi videoları biliyorum. Başlığı açan da izlememiş, 20 dakka izledim okul baskınıyla ilgili bir kısım yok ak

Myshkin said:

sadece ilk paragrafı okumuştum olayı anlatıyorlar sandım sdf neyse komikti en azından

şu hatunu koymasan umrumda olmayacaktı ama resmen incindim o ağza =/
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir aptalım.

Buna karar verdim. Çünkü akıllı biri olsam: AKP’ nin yanında olduğumu, Recep Tayyip Erdoğan’dan başka büyük olmadığını ülkemde onikimilyondan fazla açlık sınırında insan bulunmadığını, üç milyon işsiz olmadığını, emekli ve işçilerin refah içinde olduğunu, yakında Avrupa Birliği’ne gireceğimizi, AKP hükümetinin muhteşem bir hükümet olduğunu söyleyip, istediğim kanalda en iyi parayla istediğim işi bulup, reklam filmlerinde boy göstererek, acayip para kazanır gül gibi geçinirdim. Oysa ben bankadan kredi alabilmek için oturduğum evi ipotek ettirip, bu parayla okul yaptırıyorum ve AKP karşıtı olduğum için de tehditler alıyorum…
Bana bakın satılmışlar… Bana bakın AKP uşakları ve popo yalayıcıları… Benim korumalarım yok, zırhlı arabalarım yok, silahım yok… Daha doğrusu ben böyle zannediyordum… Ama varmış. Bu ülkede gerçek Atatürkçü gençler varmış. Gerçek onurlu insanlar varmış. Öğrencilerim dışında yürekli pek çok öğrenci varmış… Elli yıldır kimseyi kandırmadığımı, düşüncelerim uğruna hapis yattığımı ve tek çıkarımın onların çıkarı olduğunu bilen kitleler varmış. “Mış” demem haksızlık olur. Biliyordum. Ama bu denli atik davranacaklarını bilmiyordum… Aldığım riyasız telefonlar, fakslar, mailler satılmışları çok azınlıkta bıraktı…
Size başbakan sofrasında yemek yiyip “haklısınız efendim” diyen sanatçılar mı lazım?... Ben onlardan değilim. Size popo yalayıcı, suya sabuna dokunmayan “siz bilirsiniz efendim” diyen sanatçılar mı lazım? Ben onlardan değilim. Size korkak ürkek “aman parama dokunmayın” diyen sanatçılar mı lazım? Ben o değilim. Size muhalefet etmeyen, el etek öpen, “padişahım çok yaşa” diyen sanatçılar mı lazım? O ben değilim. Ben, kendini bildi bileli fikirlerini açıkça söylemekten korkmayan, dümdüz biriyim. Yaptıklarımı, söylediklerimi herkesin beğenmesini istemem. Neden bir hırsız, bir üçkağıtçı, bir yağcı, bir sahtekar benim yaptıklarımı beğenecekmiş?... Herkesi mutlu etmek gibi bir niyetim hiç olmadı. Söylediklerimden mutlu olmayanlar dönüp kendilerine bakacaklar. “Bu adam ne dedi de biz kızdık?” diyecekler… Ben yetmiş yıla yaklaşan ömrümü toplumuma verdim. Bundan mutlu olmayanlar kendilerine dönüp bakacaklar. “Bu adam neler yapmış, ben ne yapmışım?” diye kendilerini bir gözden geçirecekler. Her türlü eleştiriye açık bir meslek yapıyorum. Beğenen de olacak beğenmeyen de. Ama, tehdit, küfür, hakaret odlumuydu, orada aynen sizin anladığınız dilden giderim.

-MG

http://www.msmcihangir.com/haber/haber_oku.asp?haber=63
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi (27 temmuz 2007) said:

-şşt aptal
-?
-oyunu bana ver aptal
-ne diyon hemşerim?
-oyunu ver aptal, kafan basmaz aptal
-başka kapıya
-versene lan oyunu aptal
-/ignore
-aptallar ama çoğunluktalar, akılla mantıkla izahı yok, malesef onun oyu da 1 benimki de 1

o zamandan bu zamana...

çok da değişen bişey yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

müjdat gezen parti mi kurmuş, aday mı olmuş , oy mu istiyor anlamadım ben olayı.

Durum böyleyse aptal dediği kesimden oy alabilir yani olmayacak iş değil. Ezilen kesim işçi, memur, emekli, işsiz, sosyal güvencesi olmayan insanlar. Her seçim öncesi belediye başkanlarının, politikacıların ağzının içine bakan gecekondu sahibi yurdum insanı. günü kurtarmak için kendine verilen sadaka kömür ve yiyecek yardımlarına bel bağlayan milyonlar var. E bu kesimin içinden ciddi bir kısmı AKP e 2 dönemdir veriyor oyunu bir umut diye. E belki kendine aptal diyen adama oy verebilir bu sefer. Belki bu daha iyi karnımı doyurur diye. Hayır kazanın doğurduğuna inanıyorsun birader öldüğüne neden inanmıyormusun onu anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Müjdat gezen,peygamber mi ? illa çıkıp politically correct konuşmak zorudan mı ? hani aptal demesini haklı/haksız gördüğümden değil,başkasıda çıksın "akp'ye oy verenler zeki" desin,ne olcak yani.

aptal diyende olsun,mal diyende olsun,gerizekalı diyende olsun,övende olsun.
bunların hepsi renk-tad-doku
herkes papagan gibi aynı şeyleri söyleyip duracaksa ne eglencesi var,nerde hani demokrasi ?

yok ayıp etmişmiş yok bilmemne,herkesin televizyona çıkıp bırbırbır aynı şeyleri söylediği bir ülke çok sıkıcı olur.

nihat geç'te lazım,müjdat gezende lazım,kütahyalı o salakda lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

"akp seçmeni aptaldır" diyen aptaldır bence. bunu söyleme hakkım da var mı?

şunu gördüm ki mesele akpye küfretmek olunca demokrasi standartları önlenemez bi hızla yükseliyo, herşeyi söylemek mübah oluyo, istersen ana avrat küfret, memlekette demokrasi var, renk var..tepki gelince de "baskı var ühü okulumuzu sardılar imdak"..

yine de müjdat gezeni rasim ozana tercih edebilirim galiba..ama en iyisi etmiyim, al birini vur ötekine.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi burda okul yazar oranının akp oyları ile oranı. Eğitim seviyesinin akp oyları ile oranı, gelir seviyesinin akp oyları ile oranı fln bir ton bilgi döküman dökerim utanırsınız..

Ha sakın yanlış anlamayın gelir durumu kötü insanlar, eğitim seviyesi düşük insanlar aptaldır demiyorum ve bu durumun suçunuda sadece akp ye atmıyorum 30 yıllık bir sürecin sonucunda ülke insanımız cahilliği, hoşgörüsüzlüğü, eğitimsizliği matah birşey zannetti. En son 10 sene önce kitap okudum demek olumlu birşeymiş gibi lanse edildi.

Bu ülkede ananı al git, gavur izmir, sümüklü izmir, bir ülke hem laik hem müslüman olmaz demek gibi, bir özgürlüğün var ise bu ülkenin %60 ı salaktır deme gibi bir özgürlüğünde vardır.

Sayın Başbakan soyadı Çakal olan ilkokul öğrencisinin soyadını değiştirmek için talimat verme hakkını kendinde görüyorsa. Müjdat Gezen gibi insanlarda (kendilerince) böyle bir tespit yapma hakkını kendilerinde görmekte fevkalade haklıdırlar.

Başbakan nasıl bir sanat eserini ucube olarak sınıflandırabiliyorsa, diğerleride başkalarını salak diye diye sınıflandırabilir.

Meydanların sesine kulak ver diye açıklama yapan başbakan, kızılayda göstericelere dayak, biber gazı, su fln attırıyorsa ve halk bu ne yaman çelişki hey hey demiyorsa,

Ostimdeki patlamalardan sonra onlarca yetkili çıkıp, kaçak işyerleri patladı, kaçak işçiler öldü, kaçak üretim yapılıyor gibi söylemler ile olayların sebebini illegalitiye bağlıyorlarsa ve halk, ulan denetim yapan sizsiniz nasıl kaçak oluyor demiyorsa,

Bu ülkede 2 yıllık şirketler milyar dolarlık sözleşme yaparken ben dükkanı bir metrekare büyütemedim demiyorsa..
ve hatta ulan ne çapsız adamım adamlar yürüdü gitti ben burda kaldım diyorsa..

Ölümü gösteren hükümetin sıtmaya razı etme politikasına boyun eğiyor ve kabul ediyorsa..

kusura bakmayın

Aptalım
Aptalsın
Aptal
Aptalız
Aptalsınız
Aptallar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...