Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CHP;nin aylik;aile yardımı1250 lirayı bulacak

Turkceplease

Öne çıkan mesajlar

paticik kadrosu olgunlaşmak yerine daha da mı çiğ hale gelmiş?

önce onları eleştir nedir ya, kılıçdaroğlu böyle bişey vaadetmiş, ama aylardır ortada "benim adım kemal" dışında bi plan-proje yok. bunu eleştirmek için önce belli şartları tamamlamam mı gerekiyo? tey gidi ya..
Sosyal ağlarda paylaş

yahu topiğin başlığı günümüzdeki vergiler mi? günümüzdeki vergilerin haklı olduğunu iddia ettim mi?

niye böyle bi şart koşuyosunuz? şu gariban seçim vaadini ne pahasına olursa olsun savunmakla mı görevlisiniz? rahat olun yau, kimse inanmaz buna zaten, geçer gider =) chpliler buna samimiyetle inanıyosa da, ne diyeyim, helal olsun, kılıçdaroğlu bu ülkeyi süper güç bile yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

paticik kadrosu olgunlaşmak yerine daha da mı çiğ hale gelmiş?

önce onları eleştir nedir ya, kılıçdaroğlu böyle bişey vaadetmiş, ama aylardır ortada "benim adım kemal" dışında bi plan-proje yok. bunu eleştirmek için önce belli şartları tamamlamam mı gerekiyo? tey gidi ya..

TC bu projeyi gerceklestiremeyecek gücte mi ? Bu kadar duzelen ekonomiye ragmen ? Mümkünse kendi fikirlerinizi yazın şu yazılan argüman belirli başlı gazetelerin argümanı . Bu şekilde sunulmasının sebebi de kitlerleri kolay etkileyebilmek.

Şöyle ekleme yapayım hatta önce de yazmıştım, Türkiye bu projenin dik alasını yapar ama yapmaması daha yararına olur çünkü fena abuse edilecek bir sistem bu sosyal devlet olayı.

Daha öncede yazmıştım bundan önce başka şeylerin gelmesi lazım, bu vaat biraz oy için, seçimn için veriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yani gerçekçi vaatlerde bulunmak var, bi de uçmak var. her aileye ayda 1250TL vermek, bu şartlarda ve muhtemelen önümüzdeki bikaç yıl için hayal. ister cari açık diyelim, ister henüz sosyal devlet olmanın yakınına bile yaklaşamadık diyelim, ister sermaye birikimimiz hayatta yetmez diyelim. ama sonuçta bu gerçekçi bir vaat değil.

ha dersin ki "biz chp olarak iktidara gelirsek türkiye 10 yıl içinde bu bu seviyeye gelecek, planımız projemiz şudur, kaynağımız da şurdan olcak", eyvallah.

bu temenni bütün partiler ve programları için geçerli, nolur otomatik ama akp de hedehödö dedi cevaplarıyla gelmeyin. "refah seviyesini yükselteceğiz" yok efendim "eğitime önem vereceğiz" veya "emeklimize sahip çıkacağız" gibi yuvarlak laflar artık kullanılmasa, hayat bayram olsa..
Sosyal ağlarda paylaş

1. Vergi düzenlemesine giderek fakir halkın üzerindeki baskıyı kaldırıp üretimi canladırırsanız, istihdam yaratırsanız, bu yardımı alıcak aile sayısını düşürebilirsiniz.

2. Ak Parti'nin yapıtğı yardımların eleştirilmesinin nedeni, yardımların ( çoğu zaman) seçim öncesine rastlaması ve bu yapılan yardımların daha evine gıda maddesi almaya parası yetişmeyen ailelere çamaşır makine tarzı şeyler vermesinden kaynaklanıyor. Bu yardımların sonucunda da oy alamayınca kızması da bonusu oluyor.

3. Bu yardımların CHP iktidara gelirse herkese bir anda veriliceğini düşünmek de ayrı bir mantık hatası. Bu yardımlar çok büyük bir ihtimal ile kademe kademe dağıtılmaya başlanıcak ve düzenli bir şekilde verilecek, seçim öncesi bir heyecanla değil. Gerçi bu vaat seçim öncesine denk geldi ama sonuçta CHP'nin yönetim kadrosu da yeni değişti ve daha farklı bir vizyon oluşturuluyor gibi gözüküyor. Yani AK Parti yerine CHP'ye güvenmeyi tercih ederim.

Sonuç olarak CHP bunu nasıl yapıcak, ekonomiyi batırıcak şeklinde korkulara kapılmak biraz yersiz gibi geliyor bana. Yanlış mıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

abi yani gerçekçi vaatlerde bulunmak var, bi de uçmak var. her aileye ayda 1250TL vermek, bu şartlarda ve muhtemelen önümüzdeki bikaç yıl için hayal. ister cari açık diyelim, ister henüz sosyal devlet olmanın yakınına bile yaklaşamadık diyelim, ister sermaye birikimimiz hayatta yetmez diyelim. ama sonuçta bu gerçekçi bir vaat değil.

ha dersin ki "biz chp olarak iktidara gelirsek türkiye 10 yıl içinde bu bu seviyeye gelecek, planımız projemiz şudur, kaynağımız da şurdan olcak", eyvallah.

bu temenni bütün partiler ve programları için geçerli, nolur otomatik ama akp de hedehödö dedi cevaplarıyla gelmeyin. "refah seviyesini yükselteceğiz" yok efendim "eğitime önem vereceğiz" veya "emeklimize sahip çıkacağız" gibi yuvarlak laflar artık kullanılmasa, hayat bayram olsa..

Her aileye dendiğini hatırlamıyorum ben aylık yardımın üst sınırı o denilmiş.

AKP boldlu yazdıklarının hiç birini yapmadı ve iktidar oldu ayrıca daha önce belirttiğim gibi her partinin yaptığı seçim yatırımıdır bu ama uygulanması imkansız bir sistem değildir.

Özelliştirmeyi kaynak sayamıyorum veya vaat olarak görmüyorum mantıklı düşünürsek.

Duble yol yaptım diye övünen bir partiye tahammül göstermemi ise kimse beklemesin :)

Bahsettiğin yuvarlak laflar dışında her partinin projesi var ama normal vatandaş bunu okumaz. Bu nedenle bu işler seçim yatırımıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Double post olacak ama sir argümanların taraf ve zaman gazetelerindeki kitleye hitap eden argümanlar.

Her gün düzenli taraf, zaman, haber7, stv vesaire okuyorum ve inan no offense bu konuda ki argümanlardan farklı bir şey belirtmemişsin.

CHP şu anda AKP taktiğini yapıyor kitlelere ulaşabilmek için, benim şahsı görüşüm bu ayrıca, ama birey olarak ve sistemsel olarak ele aldığımda, ayrıca dini siyasete gereğinden fazla alet eden bir parti olduğundan AKP benden geçer not alamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Sam said:

daha önce demiştim gerçi, başlığa bakıyoruz:

CHP;nin aylik;aile yardımı1250 lirayı bulacak

8-)

sizin gibi gençleri diğer başlıklarda da görmek isteriz o zaman.

bencede. ben ve benim gibi düşünen adamlar chp'nin saçmaladığı birşey olursa kolaylıkla söylüyor ama (bir arkadaşlık ortamı düşünün) akp'liler her yanlışı görmezden geliyor En kötü yorumsuz bırakıyorlar.

Mesela bir devlet kanalının tarafsızlığı geçtim. Çirkeflik,iftira,propaganda hemde ölmüş bir insanın ardından yapılan yorumları nasıl karşılıyorsunuz desem. Üstünede bu yapılan müslümanlık mı, büyük günah değilmi desem ? Bir akp'liden alabildiğim en iyi cevap yorumsuz bırakmak oluyor.

turkan saylan
Sosyal ağlarda paylaş

Valla dediğim gibi iktidarı dizayn eden muhalefeti de dizayn ediyorsa o ülke de bizim yapabileceğimiz tek şey iktidara gelebilmek için önce halkın talep seviyesinde bir muhalefeti meydana getirmek. Halkın muhalefet etme talebi 50 den fazla ise CHP nin kötü politikaları nedeniyle buharlaşıyor bu talep. Artık bende burada kasıt arıyorum ki bunun kasıtlı yapıldığı da ortada.

Bu arada forumu Kütahyalılar basmış sanırım kanserojen boya oranı yüksek şeker kılıklı bozulmuş yumurta kokulu patatesler sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Süslü said:

bencede. ben ve benim gibi düşünen adamlar chp'nin saçmaladığı birşey olursa kolaylıkla söylüyor ama (bir arkadaşlık ortamı düşünün) akp'liler her yanlışı görmezden geliyor En kötü yorumsuz bırakıyorlar.

1- bana politik her başlığa mesaj atmam için maaş mı veriyorsunuz?
2- ben 'günün akp yuhalama başlığı'na gidip "önce chp'yi eleştirin sonra akp'yi" diyor muyum?
3- akp'yi eleştirdiğim 125453276 mesajı hakikaten görmediniz mi yoksa unutmak mı işinize geliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

CHP;nin aylik;aile yardımı1250 lirayı bulacak...

konuyu ben de dahil bayağı trolledik.

Bu konudaki fikrim;

vermesin, kömürde vermesinler, para da vermesinler, yemişim sosyal devleti. herşeyleri sosyal devlet yapısında, herkese eşit eğitim, sağlık vs götürdülerde cep harçlığı kalmıştı. 15 milyon fakiri besleyeceğiz diyorda, parasını kalan bilmemkaç milyon çalışandan keseceğiz demiyorlar. Bu gün kömürü dağıtan da aynı halt, yarın bunlar verirse de aynı halt.

Belki zeka yapıp "veremeyiz, versekte sembolik kısıtlı bir bölge olur" ya da "verebilir miyiz bilmiyoz o kadar ilerisini daha düşünmedik zati de trend bu kömüre kanan buna da kanar" diyorlardır, büyük ihtimal de haklıdırlar. Bu durumda da bkz. aynı halt farklı renk.

Belki saflık yapıp "veririz, çiçek abbas nası aldı hem dolmuşu hem kızı, inanırsak olur" diyorlardır. Belki haklıdırlar. Belki ülkede gerçekten o kadar gelir vardır. Bu durumda bkz. ilaç/küpür vs üzerinden götürülen paralar. Verildiği durumda exploitin yeni dibini görürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

rızkını iddaa'ya yatıracak adam kömürü makarnayı yarı fiyatına satar gene yatırır?

şuna katılırım ama, ailedeki kadına vereceklermiş, verirlerse döve döve alırlar gariplerin elinden, ataerkil toplumda sakat iş.

yapabilir doğrudur, ama daha zor olur. Yinede ihtiyaç olan malzemelerin verilmesi taraftarıyım, para yanlış olur.

Tabiki seçimlerden önce dağıtılmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu memelektin insanına yardım sıkıntı ya. Bizim dükkanın karşınında afedersiniz göt kadar sokakta yan yana 3 tane kahvehane var. Sabahtan akşama kadar dolu. Emekli desen hani, tuzu kuru desen, iş yok çaışmıyor falan desen bi derece. Yok abi herifler 30'lu yaşlarda. Ben anlayamıyorum ne zaman çalışıyorlar da para kazanıyorlar.

Sürekli milletten borç isteyip gogo kumar adamlar. Emekli dediklerim de gerçi emekli maaşını yatırıyorlar. Başka gelirleri yoksa maaş nasıl yetiyor onu da anlamıyorum.

Yani umarım vermezler kimseye. Çok düşkünlere versinler tabi de dikkatli ayırmak lazım onları da. Yoksa kadına da versen goldbaren demiş, döver yine alır elinden, alır yani.

Bizim insanımız midesine sokmaya ekmek bulamazken ciğerine çekmeye sigara alacak parayı buluyor, güvenmiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

evet orası sıkıntı. adam gibi tespit olması lazım ve özen isteyen bir iş bu. dediğin doğru adamlar iş beğenmeyip boş oturmayı yeğliyor. günde 25tl'den aşağı amele işine bile yanaşmıyor ameleler, boş oturunca da yine yemek yiyip içiyosun halbuki ehe. bir insanın asgari düzeylde yaşamasının günde 5TL falan masrafı olması lazım yani.

"çalışsam ayda 650 kazanırım, böyle ayda 900 veriyor devlet" gibi durumlar olacaksa olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ged ben ne yazmışım? akp bunları yaptı, chp yapmıyo mu yazmışım? abi nası bi önyargı var kafanızda anlamıyorum ki, ne yazsam "akp eleştirmenliği dozunda" bi eksiklik oluyo her ne hikmetse.

yazdıklarım tarafın veya kanal7nin veya bilmemnerenin yazdıklarıyla uyumlu olabilir, olmayabilir, doğru mu yanlış mı onu söyleyin onu tartışalım yahu..

hakkaten bi mesaj yazıyo insan, sonra onu açıklamak için 4857985467 mesaj daha yazması gerekiyo, yoksa yiyosun yaftayı çaat diye.

bu kolaycılıktan da gına gelmişti zaten, hiçbişey değişmemiş..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...