Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TT Arena ve Akp

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

patinin chp li memurları hürriyet odaklı olduğu için bu haberi ıskaladılar sanırım ama akp nin seçim öncesi kendine vurduğu kritik darbeyi tartışmıyorlar, alkol vb. gibi gereksiz polemiklerde her zamanki gibi değerli muhalif görüşlerini boş yere harcıyorlar.

siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.. demokratiğiz, allahına kadar demokrasi laayn diye yola çıkmış bir parti halkın kendilerine verdiği tepkiyi bu kadar sert karşılamış olmaları bende gelecek açısından şüphe uyandırıyor. sonuçta orada tepki gösterenler asker değil, polis değil bizzat halkın kendisi. ben başbakan ın daha ılımlı bir şekilde yaklaşmasını beklerdim. bir de şu anki hava sanki akp kendi cebinden para çıkartıp verdi de karşılığını alamadı gibi devlet hazinesini kullanıp parti propagandası yapmak yanlış.

ben bu son olayı doğru bulmadım demorkasi karnesinde bir eksi olarak geçecek, hoşgörüsüzlüğe de pek gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

söyle bi yazı var,
said:
söze "tayyip erdoğan'a yapılan protesto ayıptı fakat..." diye başlamayacağım. protesto; ifade özgürlüğüdür. ifade özgürlüğü, bırak stadyumda olmanı veya herhangi bir ülkenin vatandaşı olmanı, sırf doğduğun için bile haktır. ifade özgürlüğünün yeri ve zamanı yoktur, herhangi bir kuvvet ifade özgürlüğünün alanını çizemez, sınırlayamaz; onun ön şartlarını belirleyemez. o yüzden, "protesto haklıydı, ayıptı, olmasaydı daha iyiydi"den önce; protesto güneşin doğuşu kadar normaldi demek gerekiyor.

öyle cümleler ediliyor ki, sanırsınız protesto eden taraftarların sadece işi taraftarlık yapmak; günün çoğunu galatasaray'ın yeni stadını hayal ederek geçirmek; galatasaray yönetiminin pazarlama yöntemlerine sorgusuz sualsiz itaat etmek gibi sanıyorum bazen. hayır efendim. buradaki insanlar; çalışan, okuyan, öğrencilik yapan, para kazanan, emeğini satan, iktidarla bazen doğrudan bazen de dolaylı olarak karşı karşıya gelen insanlar. eğer futbol romantikliğini geçersek, galatasaray'dan önce hayatları, evleri, aileleri var. futbol sadece futbol olabilir fakat, tribün sadece futbol değildir. tribün, öyle sizin şerefsiz komedyalarınızı yutturabileceğiniz bir alan değildir.

hayır, cidden ne bekliyordunuz? 4 liraya benzin alma gibi popüler geyiği bırakalım, her tarafı tel tel dökülen bir ülkedeyiz. hastalar rehin; mezunlar işsiz veya stajyer; öğrenciler harçlarla ve sonu bitmeyen haraçlarla bitik... bıraktım vasat üstü hayat standardını, sadece yaşamını idame ettirmek için memur olmak sınavla, o sınavın cevapları da öncesinden kara borsa. böylesine umutsuz bir tabloda, insanların 14 ocak akşamı "ohh ne güzel, galatasaray'ımızın yeni stadı açılıyor. teşekkürler allahım, teşekkürler yüce devletim" diye düşünürek uyuduğunu mu düşünüyordunuz?

bir de şu var ki; stadyum, galatasaray'a lütfedilmiş gibi davranılıyor. ali sami yen'in kullanım hakkının devredilmesi vs o konulara girmeyeceğim. çok temel bir durum var. ne zamandan beri devletin, insanlara kamusal alanlar yaratması; spora, eğitime, ulaşıma para harcaması lütuf oldu. bırakın efendim, o stadyum bir haktır. galatasaraylıların olduğu kadar fenerbahçelilerindir, beşiktaşlılarındır. elleriyle ördükleri statta bir tane maç izleyemeyecek kadar yoksullaştırılmış, aylarca emeklerinin %10 hakkını bile alamayan, yeri geldiğinde ölen işçilerindir. o stat bu ülke vatandaşı olan herkesindir, ama sizin değildir. o stat sizin görevinizdir sadece. siz, bizim için varsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

benim merak ettiğim toki nin falan yönetmeliğinde başbakan rica ederse istediği şey yapılır sonra da istediğine hediye verilir bir kuruş alınmaz gibi bi ifade mi var?başbakanın somut katkısı nedir bu stada bi açıklar mısınız sürekli ona teşekkür ediyolar?başbakan olmasa o kadar işadamı o kadar mimar mühendisler toki yöneticileri aciz aciz duracak bu projeyi akıl edemeyecekler miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

başbakan tokinin zarar edeceğini bile bile devletin parasıyla yapın dediyse kanunsuzluk değil mi?yok herşey karlı uygunsa sadece hızlı yapın dedi diye mi bütün bu övünmeler falan?toki zaten heryere proje yapıyo hepsinin de sözleşmelerinin, finansmanının, teslim tarihlerinin kuralları belirli..
Sosyal ağlarda paylaş

adnan polat'a 3-5 sempatim vardı o da gitti bu olayda. Resmen takımımdan soğudum anasını satayım. Bu nasıl yalakalık, bu nasıl kendini bilmezlik Galatasaray başkanısın lan sen, belediye başkanına yağ çaken şekerspor başkanından farkın olsun anasını satayım.

yaptığı tam olarak kraldan çok kralcı olmak, başka bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

patinin chp li memurları hürriyet odaklı olduğu için bu haberi ıskaladılar sanırım ama akp nin seçim öncesi kendine vurduğu kritik darbeyi tartışmıyorlar, alkol vb. gibi gereksiz polemiklerde her zamanki gibi değerli muhalif görüşlerini boş yere harcıyorlar.

siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.. demokratiğiz, allahına kadar demokrasi laayn diye yola çıkmış bir parti halkın kendilerine verdiği tepkiyi bu kadar sert karşılamış olmaları bende gelecek açısından şüphe uyandırıyor. sonuçta orada tepki gösterenler asker değil, polis değil bizzat halkın kendisi. ben başbakan ın daha ılımlı bir şekilde yaklaşmasını beklerdim. bir de şu anki hava sanki akp kendi cebinden para çıkartıp verdi de karşılığını alamadı gibi devlet hazinesini kullanıp parti propagandası yapmak yanlış.

ben bu son olayı doğru bulmadım demorkasi karnesinde bir eksi olarak geçecek, hoşgörüsüzlüğe de pek gerek yok.

Çok güzel bir giriş olmuş burada kimsenin herhangi bir partinin memurluğunu yaptığını zannetmiyorum. Komplo teorilerini kafanda yaşamalısın bize yansıtmak zorunda değilsin.

Ayrıca halka karşı bu olaydan öncede olabildiğine kötü davranıyordu bu adamlar bu bir ilk değil belki ilk defa senin dikkatini çekmiş olabilir ama bir çok örneğini gördük 8 yıllık zaman içerisinde. Yine de bu halk onları seçmeye devam etti.
Sosyal ağlarda paylaş

gs stad maketi yaptı
özhan canaydın arsa aldı
sarügül stad yapalım dedi
eren talu kaba inşaatı yaptı
toki başbakan desteğiyle hızlı bir ihale yaptı
varyap stad yaptı
ali sami*
toki başkanı anamı ağlattınız diye atar yaptı
taraftar bodoslama daldı
adnan polat tecavüzden zevk aldı
başbakan screw you guys i going home dedi
medya nereyi, kimi yalayacağını şaşırdı
biz tartıştık
*yen yıkıldı, rant oldu yağacak
Sosyal ağlarda paylaş

benzinden rekor vergiyi aliyor, ondan sorna cebinizden topladigi paralarla stad yapiyor BEN YAPTIM diyor

padisah kafasi iste direk, butun memleket tapulu mali cunki HALK onu secti (kral olarak)

ama en superi dusunce ozgurlugu, darbeciler yargilansin YETMEZ AMA EVET tayfasinin basina gelenler, catir catir tazminat davasini acmis ahmet altanada, kopruyu gecene kadar kullandi kullandi atti simdi cakma liberalleri

said:
They came first for the Communists,
and I didn't speak up because I wasn't a Communist.

Then they came for the trade unionists,
and I didn't speak up because I wasn't a trade unionist.

Then they came for the Jews,
and I didn't speak up because I wasn't a Jew.

Then they came for me
and by that time no one was left to speak up

faggots sure got told luk durum direk, palpatinei senatoda alkisliyanlar aglasin artik
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

gs stad maketi yaptı
özhan canaydın arsa aldı
sarügül stad yapalım dedi
eren talu kaba inşaatı yaptı
toki başbakan desteğiyle hızlı bir ihale yaptı
varyap stad yaptı
ali sami*
toki başkanı anamı ağlattınız diye atar yaptı
taraftar bodoslama daldı
adnan polat tecavüzden zevk aldı
başbakan screw you guys i going home dedi
medya nereyi, kimi yalayacağını şaşırdı
biz tartıştık
*yen yıkıldı, rant oldu yağacak

sunu ıznınle quoteluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

toki 2004 yılında başbakanlığa bağlandı çünkü gerektiğinde bizden kestikleri paralarla akp oy progpagandası yapılabileceklerdi
http://haber.mynet.com/detay/guncel/toki-basbakanliga-baglandi/117653

gel gelelim stad olayındaki protestoya masquarede'in quote'ladığı yazının üzerine diycek bişi yok. çok iyi...
akp 2003te böyle yüksek bi oranda oy alarak gelebilmesinin sebei halkın eski siyasetçilerden bıkmış olmasaydı. çok ciddi oranlarda boş atanlar oy kullanmayanlar vardı seçimlerde. fakat halk artık akp'nin de farklı olmadığını gördü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...