Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bolivya vs. Türk Halkı (Türkiye'deki Benzin Fiyatları Saçmalığı)

-007-

Öne çıkan mesajlar

heralde ataturk yapmadi

ama ankaranin secimi cok iyi, ataturk ankaraya geldiginde ankara bildigin kasaba idi, sifirdan kuruldu sehir daha temiz oldu

bugun istanbulda altayapi calismalari onunda kocaman tarihi eser engeli var, metro yapcam diye tunel kaziyorsun neolitik donemden kalma harabe cikiyor, sonra duruyor insaat. simdi bunu yiksan ayri dert, saklasan ayri dert iki ucu boklu degnek

ankara tam ulkenin merkezinde, hemen hemen heryere ayni uzaklikta, melihe ragmen su kaynaklari var, etrafindak iarazi cok engebeli degil, direk oalrak deprem kusaginda degil ve heryoen dogru genislemeye cok musait bir konumda

demiryolu sorunu avr bi iste, 10. yil marsinda desede hala dmeir aglarla oremedik yurdu
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen zaten şaka gibi bişiler demişsin, bizi delirtiyorsun tabiri caizse.
al yanıt gelmiş gerçi.
said:
Klima, ayakta yolcu almama(onu geçtim bakıp istifi yapmama), düzgün şoförler, ucuz ulaşım, gece seferleri daha sayılabilir.

toplu ulaşım düzenli ve senkronize yapılır A'dan kalkan aracın B'ye varacağı saat ile B'den kalkacak aracın saati senkronludur. beklemeyi ve yığılmayı minimuma indirecek şekilde düzenlenir.

bizde böle bişiyin düşünülebileceğini daha hayal edemiyorum. bırak uygulanmasını. planlanmasının dahi akıllarına geleceğinden şüpheliyim..

hâlâ "onlarda olup bizde olmayan ne var?" diyorsanız APTA'nın kitapları var. onları okuyun, görün neler neler var adamlarda
Sosyal ağlarda paylaş

benzinin pahalılıgından "toplu taşıma kullanın" a nasıl geldiniz anlamak mümkün değil.
bolivyadaki halk arabaya binemiyoruz lan diye isyanlarda değil.

türkiyede de arabayla gezemiyoruz diye protesto yapılmaz
çiftçi tarlasını süremiyor mazot alamadigindan.
ekinine ilaç atamıyor, su motorunu çalıştırıp ürününü sulayamıyor.
siz daha trafik şöyle trafik böyle diye geveleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

insani taşımacılık olarak ne bekliyorsun çok merak ediyorum. diğer ülkelerin otobüslerinde olupta acaba bizde olmayan ne var?

Oturak bekliyorum sadece, diğer ülkelerde oturarak seyahat ediyorsun. Japonya gibi toprağı olmayan ülkede hayvan taşımacılığı için bahane/sebep var da bizde toprak da var, neden videodaki gibi hayvan taşımacılığı yapıyoruz?

http://www.youtube.com/watch?v=GlNyCHlLt1Y

Napolyonn said:

abi adamı delirtiyorsunuz bir kişi adam akıllı eleştiri yapmıyor şurada... ilkokul çocuğu gibi birisi çıkıp bana lüks değil diyor alakasızca, öbürü gözü büyümüş adam smile ı yapıyor.

sorumu genişletiyorum o zaman:

bana şunu söyleyin şehir içinde kaç çeşit toplu taşıma aracı bulunur ve diğer ülkelerin toplu taşıma araçlarında bulunupta bizde bulunmayan neler var?

Oksijen, oturağı geçtim!
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

benzin 10 tl olsun boğaz trafiği yarıya iner =)
benzinin vergisiz fiyatı yanılmıyorsam 2 tl fln. ona da cuzi bi vergi uygulasalar, 2.4-2.5 olsa, boğaz trafiği 2 katı artar. yani bi denge söz konusu bence.
tabii ki çok pahalı, keşke ucuz olsa ben de her yere arabayla gidip gelsem ama bir de işin öbür yüzü var.

bütün türkiye istanbulda yaşıyor abi
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşlar Tokyo, Paris, Londra metrolarını örnek verip , İstanbul'da niye yok diye sitemde bulunmuş. Acaba bu şehirleri gidip bir gördünüz mü? Dünyanın bütün (belki bir kaçı hariç) büyük şehirleri dümdüz ovaya kurulmuş. İlerlemesi, ulaşımı olabildiğince kolay. Tabi burdan bizim belediyeciler çok çalışkan ama eğim çok yapamıyorlar manası çıkmasın.

Geçen aylarda Ankara'ya gitmiştim. Bu konu açıldı enişte ile. ve vardığımız sonuç Atatürk'ün başkent seçiminin yanlış olduğu. Ankara'nın büyük bir kısmı tepelik, hatta diğer başkentlere göre dağlık. Türkiye'nin başkenti Konya gibi ova şehirlerinden biri olmalıydı.

Şimdi dalışta olduğum ülkede benzin 1 TL. Ama maaşlar 100-150 Dolar aylık. 12 saat yağmur yağdı, 4 gündür internet yoktu (3g, dahil) yeni geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Geçen aylarda Ankara'ya gitmiştim. Bu konu açıldı enişte ile. ve vardığımız sonuç Atatürk'ün başkent seçiminin yanlış olduğu. Ankara'nın büyük bir kısmı tepelik, hatta diğer başkentlere göre dağlık. Türkiye'nin başkenti Konya gibi ova şehirlerinden biri olmalıydı.

Başkent en kalabalık en büyük şehir olmalı diyen kim? Başkent en büyük şehir olacak kadar büyüyemesin zaten.

Aksine küçük kalacak şehri başkent yapacaksın ki tek şehircilik olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

benzinin pahalılıgından "toplu taşıma kullanın" a nasıl geldiniz anlamak mümkün değil.

Üstüne yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz sıçtığınız HERŞEY arabalarla tırlarla taşınıyor.

Benzine her zam, tükettiğiniz herşeye zam demek. Kişisel araç kullanımı o kadar önemsiz aptalca ki şunun yanında.

Trafik azalsın diye benzine zam mı yapılıyomus? Yk artık lan o ne
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli said:

Fistan said:

Üstüne yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz sıçtığınız HERŞEY arabalarla tırlarla taşınıyor.

Benzine her zam, tükettiğiniz herşeye zam demek. Kişisel araç kullanımı o kadar önemsiz aptalca ki şunun yanında.

Trafik azalsın diye benzine zam mı yapılıyomus? Yk artık lan o ne

şu 2 yoruma katılmamak saçma olur çok doğru.

ayrıca kişisel kullanım için araba lükstür,o yüzden bir tarafına güvenmiyorsan alımayacaksın.

eğer almışsan kullanıyorsan ödeyeceksin zevkin veresiyesi olmaz mantığı.

benzine,mazota zam demek petrol variline gel zamdır,daha kafadan ülke ekonomisine zarar,çifçiye zarar fabrikalar gibi büyük istihdam sağlayan kurumlara zarar,hatta bindiğim toplu taşıma aracının bağlı olduğu,kurum ve belediyeye bile zarar.

kişisel kullanım araclar en son sırada.
Sosyal ağlarda paylaş

LucifeL said:

ayrıca kişisel kullanım için araba lükstür,o yüzden bir tarafına güvenmiyorsan alımayacaksın.

eğer almışsan kullanıyorsan ödeyeceksin zevkin veresiyesi olmaz mantığı.

kişisel kullanım araclar en son sırada.

Ha diyosun ki işe okula oksijensiz ortamda anaerobik solunum yaparak dışkı kokusu eşliğinde hayvan olarak gitmek varken neden "lüks" bi şekilde arabayla insani koşullarda gidelim. Bence de bi toplum eğer koyunsa araba kullanmak lükstür, haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...