Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ATATÜRK YAŞASAYDI İSRAİL OLMAZDI !

Hagii

Öne çıkan mesajlar

Abi ben de müslüman değilim.

10 yıl önce OSMANLI İMPARATORLUĞU olan topraklarda din ne ya gökten mi inmiş hehehe dersen bugün hala atatürk dinsizdi diye yandaş toplayabilirler işte. Hayret birşeysiniz ya, Atatürk'ün yanlışı olamaz mı, eleştirince düşmanı mı olmak lazım?

kusura bakmayın ama Atatürk yaşasaydı benim gibi hatasını görünce eleştirenleri sizin gibi yalakalara tercih ederdi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

sipeyskeyk said:

Myshkin said:

Ben Atatürk'ün kitaplı büyük dinlere inanmama ihtimalini sevdim.

Atatürk'ün yanlışlarından biri işte..

Yanlışlarından biri dediğin olay düzeni sağlayan şey. Hem müslümanım diyip hem şuan yaşadığımız şekilde yaşamanın hiçbir mantığı yok. Maksat insanların gönlü hoş olsun, düzen sağlansın. Atatürk'ün kitaplı dinlere inanmadığını düşünmek hoşuma gidiyor, ben de inanmıyorum çünkü.

Ayrıca ben de inanmadığımı söyledim, Atatürk'ün inanmaması da hoşuma gider. Ama neredeyse hepsi müslümanım diyen bir toplumun tartışmasız lideriyken böyle bir konuşma yapmak YANLIŞ. bu kadar basit. Stalin ben komunist değilim abi saçma sapan bir sistem deseydi mesela nasıl olurdu? lol yani size.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Myshkin said:

sipeyskeyk said:

Myshkin said:

Ben Atatürk'ün kitaplı büyük dinlere inanmama ihtimalini sevdim.

Atatürk'ün yanlışlarından biri işte..

Yanlışlarından biri dediğin olay düzeni sağlayan şey. Hem müslümanım diyip hem şuan yaşadığımız şekilde yaşamanın hiçbir mantığı yok. Maksat insanların gönlü hoş olsun, düzen sağlansın. Atatürk'ün kitaplı dinlere inanmadığını düşünmek hoşuma gidiyor, ben de inanmıyorum çünkü.

Ayrıca ben de inanmadığımı söyledim, Atatürk'ün inanmaması da hoşuma gider. Ama neredeyse hepsi müslümanım diyen bir toplumun tartışmasız lideriyken böyle bir konuşma yapmak YANLIŞ. bu kadar basit. Stalin ben komunist değilim abi saçma sapan bir sistem deseydi mesela nasıl olurdu? lol yani size.

O tarihte bu konuşmanın insanlar arasında yayılmazsı imkansız gibi bir şey. Dolayısıyla o zaman insanların aklı karıştırmış olması gibi bir durum yok bence. Bir düşünüş biçimiyle bir düzen kurmuş, sonraki nesiller için de bu düzeni açıklamış. Bence normal durum sonraki nesillerin daha fazla atatürk kafasında olması ve bu konuşmayı görünce inançlarının kuvvetlenmesiydi ama atatürkün vefatından sonra ülke boka sardığı için 2011 yılındam illet çıkıp Atatürk allahsızdıyı ona saldırmak için kullanıyor. Dolayısıyla yaptığında bir yanlışlık yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Royalist ingilizlere de gerekeni söylüyorum merak etme hahaha geçen biri dedi kate ile william evleniyo ne güzel dimi diye bana ne dedim, niye kraliyet ailesiyle ilgilenmiyo musun kate ileride kraliçemiz olacak belki dedi ben de BENİM KRALİÇEM Mİ OLCAK BANA NE dedim, fair enough dedi ve konu kapandı, net.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten Atatürk kendisi hakkında yazılan ilk biyografi olan ve Türkiyeye getirilmesi yasaklanan H. C Armstrong un zehir gibi eleştiriler içeren Bozkurt kitabını bile getirtip sonuna kadar okumuş, üstüne hükümetin bunu yasaklamasının büyük bir hata olduğunu söylemiş bir insan. içi boş Kemalistlik Türkiye için yararlı bir şey olmamıştır şimdiye kadar. Onun yerine Atatürk ün hırsları hataları ve yaptıklarıyla bir insan olduğunun bilincinde olmamızdır önemli olan. insanlar ülke kurulurken gerekirse hile bile yapılacağını anlarlar. ayrıca her habere ve yazıya da ha bu böyleymiş dememek lazım. eleştirel bakmak gerekiyor. mesela dediğim kitap pek çok yanlış bilgi barındırmasına rağmen Atatürk karşıtlarının diline pelesenk olmuş bir kitap.
Sosyal ağlarda paylaş

elikanliadam said:

içi boş Kemalistlik Türkiye için yararlı bir şey olmamıştır şimdiye kadar. Onun yerine Atatürk ün hırsları hataları ve yaptıklarıyla bir insan olduğunun bilincinde olmamızdır önemli olan. insanlar ülke kurulurken gerekirse hile bile yapılacağını anlarlar.

aynen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
ismet inönü zamanındaki ululaştırılmış atatürk bağnazlığı,atatürkü dinden ve sosyal ilişkilerden uzak tuttuğu için,hala okul kitaplarımızda bulunan bu fikirlerle büyümüş nesillerin,oha noluyo demesi gayet normal,atatürkün yaptıklarına benim diyen bir 2000 li yıllar türk gencinin hayalleri bile ulaşamaz bana göre,bence de ölmedi öldürüldü,sebebi ise 2.dünya savaşında yapacaklarının kestirilemeyeceği tek devlet adamı olmasıydı,hindistan olsun mısır afrika kuzey sahil şeridi olsun ,özgürlük ateşinin yandığı arap ülkeleri olsun,rusya olsun tek bir yumrukla belkide dünyayı ezebileceğinden korktukları içindi,bence buradaki cahil arkadaşlar siz atatürkün askeri yaşamını ve fikirlerini daha iyi araştırın,hala hilafet kaldırılmıştır diyenler var 2011 yılında bu ülkede :s
Sosyal ağlarda paylaş

yazılanları okudumda epey güldüm.

bazılarına ise üzüldüm bazıları adına.

ah be kardeşlerim.

biri video koymuş diyor kitaplı dinlere inanmama ihtimali var oy hoş oldum.

biri atatürk yaşasaydı diyor, kendi karanlığa bir ışık yakacağına.

offf, offf anam anam. yorgun ve yaşlı hissediyorum düşündükçe.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
pinkporing said:

ismet inönü zamanındaki ululaştırılmış atatürk bağnazlığı,atatürkü dinden ve sosyal ilişkilerden uzak tuttuğu için,hala okul kitaplarımızda bulunan bu fikirlerle büyümüş nesillerin,oha noluyo demesi gayet normal,atatürkün yaptıklarına benim diyen bir 2000 li yıllar türk gencinin hayalleri bile ulaşamaz bana göre,bence de ölmedi öldürüldü,sebebi ise 2.dünya savaşında yapacaklarının kestirilemeyeceği tek devlet adamı olmasıydı,hindistan olsun mısır afrika kuzey sahil şeridi olsun ,özgürlük ateşinin yandığı arap ülkeleri olsun,rusya olsun tek bir yumrukla belkide dünyayı ezebileceğinden korktukları içindi,bence buradaki cahil arkadaşlar siz atatürkün askeri yaşamını ve fikirlerini daha iyi araştırın,hala hilafet kaldırılmıştır diyenler var 2011 yılında bu ülkede :s

Oha efsaneymiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...