Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 3: Divine Wind

Sam

Öne çıkan mesajlar

dördüncü expansion bugün çıktı, önceki bütün expansion'ların yüklü olması gerekiyor.
said:
- New graphical style, with detailed and beautiful map, including lots of new provinces.
- Play as any of the four major daimyos in Japan and vie for influence over the Emperor and control over the Shogunate.
- Enhanced diplomacy, with more options for alliances and peace negotiation.
- Dozens of new types of buildings, where you have greater control over the development of your provinces.
- More realistic development of trade, with control over strategic resources giving bonuses.
- Manage the internal factions in China to keep the Mandate of Heaven.
- Over 50 Achievements for players to unlock.

dev diary'lerde uzun uzadıya anlatmışlardı yeni olayları, moğollar (altın ordu filan) artık horde olarak işliyor filan. rome ile crusader kings'deki sistemin bir birleşmesi gibi. yukarıda yazmayan başka şeyler de var böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah olsa iyi olur ,yoksa adamları bunu çözene kadar mail yağmuruna tutacağım.Ne demek olmuyor, sonuçta ben firmanın ürününü alıyorum.nereden aldığımdan kime ne...

Edit: Sam dostum bu arada oluyor haberin olsun.indirdiğin setup ı açarken direk steam in içine,diğer eu3 dosyalarının olduğu yere açıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben direk;karaman,candar,dulkadir leri annexledim ve 0 infame yedim.Öyle bi sorunla karşılaşmadım. Ama bu nomad ları anlıyamadım.herhangi bir anlaşmada yapamıyosun ve G.Horde lar çok güçlü.Gürcü leri de annexledim adamlarla sınır oldum devamlı dalıyolar ve tutunamıyorum karşılarında.

@Sam;Bu arada belki biyeri işgal etmişlerdir,ondan dolayı olabilir.Onlarla savaşta olupta sana açılmamış topraklar varmı...
Sosyal ağlarda paylaş

massosoit said:

Ben direk;karaman,candar,dulkadir leri annexledim ve 0 infame yedim.Öyle bi sorunla karşılaşmadım. Ama bu nomad ları anlıyamadım.herhangi bir anlaşmada yapamıyosun ve G.Horde lar çok güçlü.Gürcü leri de annexledim adamlarla sınır oldum devamlı dalıyolar ve tutunamıyorum karşılarında.

@Sam;Bu arada belki biyeri işgal etmişlerdir,ondan dolayı olabilir.Onlarla savaşta olupta sana açılmamış topraklar varmı...

:D Bu bir hata değil. O saydığın devletlere karşı olan savaş sebebinin adı Recenquest yani yenilenen işgal sebebi savaşların da herhangi bir İnfamy almazsınız. Yani bir devleti ilhak edecek iken daha önce bir savaş ilan edin. Makul bir anlaşma yapın düşman ülkenin paralarını alarak barış süresin ce donanma ve orduyu güçlendirmesini engelleyin. Barış dönemi bitince tüm düşman toprakları işgal edin ve 0 infamy ile ilhak edin.

Bir den fazla şehri var iken ilhak etme olayı ise. 29 NİSA 2010 da çıkartılan yama ile geldi. "Full Annex" yaması ile artık. Bir den fazla şehri var iken tüm düşman şehrileri işgal ederek ilhak edebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız resmi forumlardaki en büyük şikayet konusuna cidden değinmeden edemeyeceğim ben de: matruşka savaşları. dulkadir'e savaş açtım diye bütün ortadoğu bana savaş ilan etti neredeyse 2 yıl içinde. birisi savaşırken abisini çağırıyor, burası tamam. fakat çağırılan abi de abisini çağırabiliyor. o da kahveden adam toplayıp getirebiliyor. kahveden gelen adamlar da mahalledeki arkadaşlarını çağırabiliyorlar. kısacası sivas'ı fethetmek için birinci dünya savaşı başlıyor 1399 yılında.

ve johan da "working as intended" diyor buna. güzel kardeşim, oturup oynamadınız mı şu oyunu çıkarmadan önce yahu? nesi wad bunun?!
Sosyal ağlarda paylaş

Ottoman said:

massosoit said:

:D Bu bir hata değil. O saydığın devletlere karşı olan savaş sebebinin adı Recenquest yani yenilenen işgal sebebi savaşların da herhangi bir İnfamy almazsınız. Yani bir devleti ilhak edecek iken daha önce bir savaş ilan edin. Makul bir anlaşma yapın düşman ülkenin paralarını alarak barış süresin ce donanma ve orduyu güçlendirmesini engelleyin. Barış dönemi bitince tüm düşman toprakları işgal edin ve 0 infamy ile ilhak edin.

Bir den fazla şehri var iken ilhak etme olayı ise. 29 NİSA 2010 da çıkartılan yama ile geldi. "Full Annex" yaması ile artık. Bir den fazla şehri var iken tüm düşman şehrileri işgal ederek ilhak edebilirsiniz.

Dostum,bu dediğinin sebebi o topraklada core umun olması.O yüzden infame almıyorum.Gürcistandan aldım mesela.Onun topraklarında core um olmadığı için.

Nomadlar la neden anlaşma yapamıyoruz.Yoktu eskiden öyle birşey
Sosyal ağlarda paylaş

valla demin trabzon'a saldırdım, sadece bizans idi müttefiki. lider bizans oldu, o da abilerini çağırdı. sanırım o abileri de birazdan birilerini çağıracak.

umut sarıkaya'nın önden çocuk gönderme karikatürü gibi:

"hünkarım, trabzon'u yollamışlar sağlam dayak geliyor"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...