Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

Wayne said:

yalniz yan gorev pek rastlamadim ben paso main gorevden gidiyom nerde bulabilirz bu yan gorevleri bi yigin adamla konustum bi cacik cikmadi bi misc gorevi var clana uye olma galiba ondan sonrami aciliyor hepsi ?

yan görev tonla var her şehirde npc'lerle konuştukça, faction quest'leri için de faction'a katılman gerekiyor. nasıl katılacağını da öğreniyorsun konuştukça.

kısacası bol bol konuşun. :)

-------

kitaplar gene çok iyi ya, sayfa numaralarını neden kaldırmışlar anlamadım ama.

mlp, fate, bakuman filan hepsi birikti hiç 5dk bile ayırasım yok heh.

sen gene eglenceden vazgecmissin, yarin vizem var ve su saate kadar kapak acmadim, DOVAKHIN DOVAKHIN diye ejder avliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Fov ve mouse a ayar cekiliyor. Google plx ehuh.

Ya sey gordum en basta annamadim kapisi anahtar istiyordu sonra dank etti..

Mehrune dagon beylerin zindanimtrak tapinak karisimi bi yer buldum ben...bu oblivionda ki kotu abi degilmiydi..

Mekan seyin yakini batisi hatta, gri dedelerin bizi yolladigi boru kuestinin oralarda.
Wiki leyip spoil edesimde yok ama..bilemedim eheuh

A bide haritada ki ejder ikonlu remote locationlar icin "merak kediyi oldurur" diyorlar
Dogrumudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

oyunda cok orumcek var mi, ben araknofobigim ve bu oyundakiler cok igrenc gozukuyor. orumcekleri kaldiran bir mod yapimi mumkundur umarim

Evet var. Yani orumcek var. Ama orumcekleri ayi'ya ceviren mod cgordum ikinci gun..araknafobya durumu icin.

Bide highres npc pack vardi sanirim..
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

College questline şeysi

Olm bu ne lan allah belalarını versin, pure mage gidiyorum ama şu magic anomaly'leri kesemiyorum, Lydia falan da yanımda :(

AHHAHAHA randomluğunu sevdiğimin oyunu ya. İlk denememde ortamdaki bi quest giverı dövmüşüm, herif bana saldırmaya başladı, öldüremiyorum da, önceki bi save'e dönmek zorunda kaldım. Onda da bi anda frost dragon saldırdı köye, ben bunlarla kapışırken dragon bana saldıriyim derken bunları harcadı bi güzel, o sırada köy halkı geldi dragonu kesmeye, ben anomalyleri öldürdüm köylüler dragonu sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çıktıktan şu sayfaya kadar olan bütün yorumları okudum ve haterlar sizlere laflar hazırladım.

en azından yaşınız artık 20+ oldu ve hala bu hiçbir şeyden memnun olmama durumunuzu gerçekten üzülerek izliyorum hayat size gerçekten çok kötü olmalı yazık. hala mı ergensiniz yahu?
istediğiniz şeyi yapmamışsa oyun oynamazsın bu kadar basit?
git bi 20 sene daha bekle o zaman. oyun gerçekten güzel olmuş daha ne istiyorsunuz yahu,ui boktan evet,sadece bunun için uninstall yapacak adam sonra iki rp yapmaya üşeniyor,iki kitap okumaya üşeniyor. grafikler ps1 kalitesi malitesi he anam ps1 de böyle oyun bul onu oynamaya devam et o zaman burada insanların zevklerine b.k atarak hiçbir şey olamadın hayatında,bundan sonra da olamazsın.

of çok sinirlendim ayrıca sam i<3u
Sosyal ağlarda paylaş

milletin yaşına laf atıyorsun da bi oyun yüzünden rage'e giren sensin şu anda. oyun güzel evet ama eksiklikler de var bir sürü. pc'ye uyumu sıfır olan bi oyun var karşımızda. geri kalan özellikleri bir nevi kapatıyor bunu evet de oturup çilesini çekecek kadar da genç değilim. hayır hem beğenmediyseniz oynamayın diyorsun, hem de oyunu sildik diye kızıyorsun. bilgisayarım zaten yetersiz, üstüne ui sorunları, fov yüzünden midemin kalkmasını da ekleyince sildim gitti. nedir yani bu rage?
Sosyal ağlarda paylaş

abi insanların rage etmesinin (haterlik düzeyinde değil yalnız onun çaresi yok) nedeni yaşları biraz da. yani beklenti yüksek. ama cidden çok iyi oyun. içindeki artılar bence eksileri kapatıyor fazlasıyla.

uzun süredir ilk defa bir karekterin cidden güce yükseleşine tanıklık ediyorum ki mesala en başta karekter geliştirme olayının aşırı casual olduğundan dem vuruluyordu. (tabi keşke statlar kalsaymış o zaman epik olurdu)

güzel oyun işte keyfini çıkarmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide sanirim guzel ui modlar bir iki gune cikar..mouse pointer modlari falan gordum..memeleri girmedim daha ama. Ehueh.

Kac skill tree gitmek lazim diye cevap aranirken, 50-70 lvl arasi abanilabilecegini ogrendim.
Ortalama oynama ile 3-4 skill tree ediyor sanirim..goriciiz
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

milletin yaşına laf atıyorsun da bi oyun yüzünden rage'e giren sensin şu anda. oyun güzel evet ama eksiklikler de var bir sürü. pc'ye uyumu sıfır olan bi oyun var karşımızda. geri kalan özellikleri bir nevi kapatıyor bunu evet de oturup çilesini çekecek kadar da genç değilim. hayır hem beğenmediyseniz oynamayın diyorsun, hem de oyunu sildik diye kızıyorsun. bilgisayarım zaten yetersiz, üstüne ui sorunları, fov yüzünden midemin kalkmasını da ekleyince sildim gitti. nedir yani bu rage?

abi ergenken napıo insanlar,hayat çok kötü hiçbir şeyden mutlu olamıyorum,herşey üstüme geliyor,annem babam kötü herkes kötü. sonra noluyor bu moddan çıkıyorlar,yaşam daha bir güzel geliyor insanın gözüne,hayatın tadını çıkarmaya çalışıyorlar.
yani sen hala kafanda ki o mükemmel dünyanın oyuna aktarılmasını istiyorsan,elbet başka birisi de senin dünyana haterlık yapacak?
o yüzden yapılabilenin en iyi olduğunu bu olduğunu kabul edip ya oynamaya çalışıcaksın ya da siliceksin ama silmenin nedeni de ps1 grafikleri ffs olmamalı işte onu diyorum.
siliyorsan düzgün sebebi olmalı,bu kadar insan ui sorunlarıyla da olsa oynamaya ve zevk almaya çalışıyorsa, sen bunu neden yapamıyorum diye düşünüceksin.

ha bu oyunun ui yapısının iyi olduğunu söylemez elbette. ilk sayfalarda herkes küfür ederken,adamlar 3 gün sonra patch çıkarıp sorunları halletmeye başlamış.kimse nasıl hotkey yapılıyor böhüe diye ağlamamış yakın zamanda?öğrenmiş ve uygulamış. ha 2 tane menü ekstradan açmış ama o ortamın güzelliğini bozmamış(liseli serap styla) =)
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

en azından yaşınız artık 20+ oldu ve hala bu hiçbir şeyden memnun olmama durumunuzu gerçekten üzülerek izliyorum hayat size gerçekten çok kötü olmalı yazık. hala mı ergensiniz yahu?

Iyi de yaslanmak begenmeme ihtimalini arttiriyor zaten. Adam digelim 12 yasindayken oyunlardan aldigi zevki hatirliyor ve o zevki yasamak istiyor yine. Ama tabii yas ilerleyince ayni hissi almak mumkun olmuyor ve bundan da oyunlari sorumlu tutuyor.

Oyun bence son senelerde cikan en iyi rpg.

En begenmedigim sey buyu yapma sistemi. Buyuleri ele atamak kotu bir secim olmus. Surekli hotkey cambazligi yapmak gerektiriyor. Hele paladin/cleric/battlemage tarzi, hem buyu yapan hem de normal dovus yapan bir karakter oynayanlarin isi iyice zor. Surekli silah birak-buyu sec-tekrar silah sec seklinde oynamak zorundalar. Bunun yerine hotkeyler direk buyuyu yapsaydi daha rahat olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bilgisayarım zaten yetersiz, üstüne ui sorunları, fov yüzünden midemin kalkmasını da ekleyince sildim gitti. nedir yani bu rage?

yani uninstall google'dan "fov skyrim" yazmaktan daha kolayına geliyorsa hakikaten ilginç, denecek birşey yok. ui kötü diye oyun uninstall'u gene düşündürücü, bu forum nasıl fallout'u sevdi anlamadım. açın 5dk oynamaya çalışın inv'de sağ klik dropdown'larla tırnak kadar pencerede description için scroll kasarak da biraz insafa gelin. tamam ui çok kötü ama bu kadar abartılmaz, daha kötülerini bayıla bayıla oynadık yıllarca. hatta bugün bile öneriyoruz "git oyna" diye aynı oyunları.

neyse bilgisayarını yenileyince tekrar denersin artık, ui mod filan da gelir belki. fov ayarı 30sn'de yapılıyor notepad'le pref dosyasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ahmedinejad said:

bilgisayarım zaten yetersiz, üstüne ui sorunları, fov yüzünden midemin kalkmasını da ekleyince sildim gitti. nedir yani bu rage?

yani uninstall google'dan "fov skyrim" yazmaktan daha kolayına geliyorsa hakikaten ilginç, denecek birşey yok. ui kötü diye oyun uninstall'u gene düşündürücü, bu forum nasıl fallout'u sevdi anlamadım. açın 5dk oynamaya çalışın inv'de sağ klik dropdown'larla tırnak kadar pencerede description için scroll kasarak da biraz insafa gelin. tamam ui çok kötü ama bu kadar abartılmaz, daha kötülerini bayıla bayıla oynadık yıllarca. hatta bugün bile öneriyoruz "git oyna" diye aynı oyunları.

neyse bilgisayarını yenileyince tekrar denersin artık, ui mod filan da gelir belki. fov ayarı 30sn'de yapılıyor notepad'le pref dosyasına.

sene 2012 60 dolar verdiğim oyuna ben yapıcam bu ayarları. yahu sizin gibi oyun için heyecandan ölmeyen birisiyim, oyun bana şu haliyle ve elimdeki sistemle zevkten çok çile veriyor. loading süreleri çoook uzun bende. üstüne zaten low ötesi grafikte oynamaya çalışıyorum, ki bunlara razıyım tamam, da oyunun pc ile ilgili sorunları ve ui yapısı üstüne tüy dikti. oyun aksa hani hızlı olsa oynamaya devam ederdim belki.
gördüğünüz gibi bir tane sebebi yok oynamayı sonraya bırakışımın, bir sürü var, bunların bir kısmı benimle alakalı, bir kısmı oyunla alakalı.

bazen cidden objektifliğinizi yitiriyorsunuz sevdiğiniz şeyler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...