Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

Bone said:
bir büyü seçmek için menüler arasında dolaşmak keyifli değil.

hotkey atayabiliyorsun favorites'a, üstüne gel tuşa bas. profit!

menüden büyüyü favoritliyceksin, favorite menüsünden hotkey seçeceksin, oyun sırasında en kestirmesi bu olsa da, bunu yapmak için gene menüler arasında dolaşıp duruyorsun.

inventory management'la dalga geçen developerların böyle bir menü sistemi yaratmış olması sarcasm bence...
Sosyal ağlarda paylaş

ben çok beğendim oyunu, epeydir bu kadar eğlenmiyordum.
warriors guild e kesin katılın derim güzel bi quest line ı ve bonusu var.

yanlız benim bi sorum var, ortaya karışık bi karakter oynuyorum, her skill artıyor zaten oynadıkça da, level scaling nasıl? oraya biraz buraya biraz skill gidiyor sürekli ama ilerde sorun çıkartır mı bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

menüden büyüyü favoritliyceksin, favorite menüsünden hotkey seçeceksin, oyun sırasında en kestirmesi bu olsa da, bunu yapmak için gene menüler arasında dolaşıp duruyorsun.

inventory management'la dalga geçen developerların böyle bir menü sistemi yaratmış olması sarcasm bence...

afedersin bone, ne güzel yakınıyordun ben bölmüş oldum. :/ hotkey atama istersen biraz rahatlatır filan mazallah. istemeyiz öyle bişi olsun. :p
Sosyal ağlarda paylaş

of sam skyrim fanboy olmuş gelmiş savunuyor...

yahu morrowin'de kılıç/büyü değiştirirken bir sürü menülerden menülere geçtiğimi hatırlamıyorum,
bu yeni sistemde illa hotkey gerekiyorsa neden direk inventory ekranından hotkeyi atamıyoruz da,
önce favorite edip ondan sonra hotkeyi atamak zorunda kalıyoruz?
ya da niye favorite sistemi küçücük kutuda scroll down olmak zorunda da, daha kolay bir seçim sistemi koymamışlar.

kabul et sam, hantal bir arayüzü var şu oyunun.

ha, şu arayüzü savunan kişilerin/grupların sonra gelip "ya eski rpg'lerde inventory management çok hantaldı, onu kaldırmak istiyoruz biz" demesi de cidden tuhaf.

şu resim aklıma geldi:

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

gayet goty oyun, alınız oynayınız. hater'ları bile tsundere yaptı.
Kaede said:

oyun rpg değil sıkıcı bir fps aksiyon oyunu, gameplay çok kötü, leş gibi buglar var, questler bayık, UI birinci düşmanın, dungeonlar me dungeonları kadar streamlined ve kötü vs vs

ama freeroaming zevkli. alchemy dışında crafting zevkli. dünya küçülmüş ama daha bir dolu geldi bana. maden toplayıp, eritip, zırhını yapıp, dağ bayır gezmek UO kafasındaki veya önceki tes oyunlarını sevenleri tatmin eder

it.. it's not that i like you or anything stupid skyrim! don't get the wrong idea!

AHAHAHAHA

oyun cok iyi ya, vizem var pazartesi ancak kalkamiyorum oyunun basindan, fabel dan almasi gereken her iyi seyi almis herifler masterpiece olmus direk

bundan iyide sandbox rpg cok zor, acik ara GoTY
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

of sam skyrim fanboy olmuş gelmiş savunuyor...

falan filan..

kabul et sam, hantal bir arayüzü var şu oyunun.

of bone harbi başlığı okumadan son sayfaya gelip ekşiyorsun, başlıkta ilk ui'yi eleştiren, berbat olduğunu söyleyen 2-3 kişiden biriyim. bayağı kötü bütün menü sistemi, hatta oyunla ilgili tek ciddi şikayetim.

amma velakin, hotkey olayını öğrenince ÇOK rahatlatıyor. oblivion'dan daha çok hotkey atamak mümkün. (sadece 8'le sınırlıydı) evet bir morrowind değil maalesef ancak bir fallout 1&2 de değil. i'm dealing with it.

herkes hotkey'i öğrenince sevinirken mutsuz insan modeli söylenmeyle karşılık veren ilk sen varsın başlıkta, iyilik yapıp denize mi atalım ne yapalım? :p
Sosyal ağlarda paylaş

Tek boyutlu konuşma olayından bi çıkamadı bethesda. Bi npcye yanlışlıkla merhaba demeye gör, "işte dinimizin sacred artifactı, lütfen bunu tapınağa götür kthxbye" diye quest alıyoruz hemen. Baldurs Gate 1 de böyleydi ama 15 yıllık oyun nerdeyse, insan şu yüzyılda biraz derinlik bekliyor dialoglara.

İşte bu yüzden oyun rpg değil diyoruz. RPG İŞTE RPG SEN BİLMİYORSUN PİS ELİT diyen arkadaşlar oynadıktan sonra ne düşünüyorlar? Babası orklar tarafından öldürülen şerefli demircilerin
Sosyal ağlarda paylaş

o şehirde molag bal quest'i var daha heh.
axedice said:
RPG İŞTE RPG SEN BİLMİYORSUN PİS ELİT diyen arkadaşlar oynadıktan sonra ne düşünüyorlar?

"15 yıl önceki rts bugün aynı derinlikle çıkıyorsa 15 yıl önceki rpg neden aynı derinlikle çıkamasın?" diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

rpg mi degilmi tartismasi artik allah varmi yokmu duzeyien geldi, tartisilmasi asiri klise

gayet guzel oyun, arayuzu adam eden patchi cekin, hotkeylerle filan cok cok sahane oluyor

iyikide hotbar filan yok oyunda, ekran tertemiz geziyoruz cillop ki hotbar gerektiricek buyu yok, hotkeyler hayli hayli yetiyor sonucta mmo diil bu
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman o rtsde yanlış bişey var? 2 yanlış bir doğru etmiyor sam. Ki bak yeni nesil hatta konsola çıkan rpglere hatta hibridlere (New Vegas, Deus Ex HR vs.) baya baya dialog yazıp tutarlı içerik yapılıyor. Bethesdanın en büyük eksiği hala bu. Ne buglar ne grafikler streamlined öğeler. Merhaba merhaba işte silmaril, al bunu mordora götür. Olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

O zaman o rtsde yanlış bişey var? 2 yanlış bir doğru etmiyor sam. Ki bak yeni nesil hatta konsola çıkan rpglere hatta hibridlere (New Vegas, Deus Ex HR vs.) baya baya dialog yazıp tutarlı içerik yapılıyor. Bethesdanın en büyük eksiği hala bu. Ne buglar ne grafikler streamlined öğeler. Merhaba merhaba işte silmaril, al bunu mordora götür. Olmamalı.

bence de var. forumdaki her 100 kişiden 95'ine sorarsan yok ancak, onlarla tartışmak lazım devamını. lakin sana verdiğim cevapta senin bakış açını kabullendim varsaydım ki aslında öyle olmadı.

tes serisinde asla böyle debdebeli dialog ağaçları olmadı, seveni de zaten yıllar önce o şekilde kabul etti. yine de fo3'ten başlayarak bethesda'nın çabalamaya başladığı bariz. ha çözdüler bitirdiler diye birşey yok ama morrowind'den bu yana katedilen çok yol var objektif bakınca. benim için bu kafi, oyunların yeni girişimlerde bulunmak yerine eski düzgün yaptıklarını bozduğu bir dönemden geçtiğimiz düşünülürse hele hele.

new vegas veya deus ex ile kapıştırmak yerine kendi halinde oynayıp son derece eğleniyorum ben şahsen, neden her yeni oyunu doğrudan kıyaslayıp kapıştırayım ki? özellikle de oyun eski halinden ileriye gitmişse ve bir bütün olarak zevkliyse?
Sosyal ağlarda paylaş

do want!

http://www.youtube.com/watch?v=zF9hv2j50os

To make the dragon armor you will need:

You need reach smith lvl 100 and some dragon bones and dragon scales.

To make this easily you need to buy lots of iron gots and leather strips go on blacksmith forge to build iron daggers. Repeat the process to make your smith lvl up. When your smith reach lvl 100 use the perks on smithing until the dragon armor, after you do that go on workbench and use more dragon scales and bones to improve the armor.

Sosyal ağlarda paylaş

oyunda diyalog azdir dogru, aksiyon ortasinda biowhore gibi 3-4 cumle ile evrenin sirlarini anlatmak yerine kitap olarak yazip koyuyorlar

tanimadiginzi bi bakkala gidince "ufff piramitleri gordunmu aga" temali bir mevzudan evrenin sirlarina inmiyrosunuz genelde, isiniz ne ise yapip cikiyorsunuz ki npc ler skyrimde kendi aralaridna umdugumdan daha tutarli konusuyorlar

whiterun

su kavga eden aileler sadece bikbik ettiler, kavgalarian sahit olduktan sonra hatun "oglum aysiyro olabilir, bi el at" diye geldi, ilk konsutugumda quest filan yoktu ki oblivion ve fallout3 den sonra buyuk gelisme bu :p

kitaplar baya iyi, kac oyundur suregelen bazi kitaplarin yaninda 3rd age in sonu ve 4th age de 200 senede olan biten iyi aciklanmis, kitaplara bakmadan "thamos kim? neden nordlar talos a tapma konusunda israrli? (talos = tiebr septim, nordlarla ne alaka filan geyigine girmiyorum bile)

akavir ile blade baglantisi konusundada kitaplari okumayan adamlar "lan bu akavirler dusmandi hani, bladeler neden bunlarin kulturunu benimsiyor" dan "lol samuraylar" a kadar tepki veriyorlardi

hic tanimadiginiz bir topraga girdiniz, onceki oyunlardan meseleyi takip etmiyorsaniz bazi diyaloglarin cok mantikli olmasini beklemeyin, npc lerin gorevi size 5000 senelik lore u 1 dakiak altinda pompalamak degil, onlar gundelik hayatlarini kasiyorlar, neyin ne oldugunu ogrenmek istiyrosaniz bi zahmet gercek hayttaki gibi gidip kitap okiycaksiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...