Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

dragonborn kısmı aslında biraz karışık, çünkü Tiber Septim in soyundan gelenlere de dragonborn deniyor ama sadece TS dragon ruhu taşıyor, ondan sonrakilerde böyle bişi yok,

bide morrowindin ana karakteri Nerevarine' e de dragonborn deniyor elderscrollar'da.

ama skyrimdeki dragonborn farklı denmişti asıl öz hakiki dragonborn bu denmişti.

gerçi karakterimiz farkında mı dragonborn olduğunun, oyuna başlarken onu bilmiyorum çünkü dragonların gelişinden hemen sonra gelecek diyor onun kehaneti, lakin adam 20'li yaşlarında, 20+ senedir bu günümü bekliyor yoksa sonradan mı haberi oluyor onu oyunda görücez.

zaten oyuna mahkum olarak başlıyoruz, gene, röportajlarda falan söylemişlerdi :p
Sosyal ağlarda paylaş

norak açıklamış. :)

anladığım kadarıyla herşey yolunda giderse yeni imparator olarak bitirmemiz lazım ama oyunda skyrim ayrılıkçılarına filan katılabileceğimiz düşünülünce asıl maksatlarının bu olduğundan emin değilim.

vahşi spekülasyon zamanı!

veya ikinci bir tiber septim olarak yeni bir imparatorluk kuracağız? veya sadece tanrı olacağız ve imparatorluk yıkılacak? veya sadece şu dönemin atlatılmasına yardım edip bırakacağız öyle? (düşük ihtimal bence)

norak'ın dediği gibi gene mahkumuz ama bence haberimiz yok kendimizden, max von sydow bizi bulup yol gösterecek sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 46, shivering isles, main quest filan bitirdim de şimdi mage ve fighter guild'i de bitireyim, eski save'lerimde bitirmiştim ama uçtu o save'ler. :/

morrowind'deki gibi çok faction gelmesi güzel olacak ama, umarım üst ranklere geldiğimizde yanımıza adam filan veriyorlardır. :)

zırh durability olayının kalkması çok canımı sıksa da yanıma aldığım golden saint ve dark seducer'ın birkaç saat içinde don gömlek kalması ve bunu hiçbir şekilde düzeltemediğimi hatırlayınca "zararın neresinden dönersek kardır" diye düşünmeden edemedim heh.

bir de oyun ilerledikçe ebony/daedric filan olmayan zırhlar çok hızlı parçalanıyordu, zaten verdikleri az DR hepten dibe vuruyordu iki adamla filan dövüşürken bile. durability olaylarını dengeleyerek halletmelerini tercih ederdim ama en azından böyle bir olumlu etkisi de olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

şu skyrim gelicek diye daha önce hiç elimi atmadığım elder scrolls serisine obliviondan başladım 3-4 gündür başka birşey düşünemez oldum fakat gel gör ki burada itin biyerine sokmuşsunuz gençler noluyor yahu biri özet geçse?
level scaling mevzuusu yüzünden oyuna niye kötü diyorsunuz ki gayet mükemmel olmuş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

morrowind'den bazı şeyleri çıkarmasalar ve değiştirmeseler çok daha iyi bir oyun olabilirdi ama bizim forumda hater'dan bol birşey yok son 3-4 yıldır. morrowind filan çıktığı zamanlarda insanlar oyunun nesini sevdiğini konuşurdu burada, şimdi neyinden nefret ettiğini konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü o zamanlarda oyunlar zihinsel fonksiyonları kayseri mantısı kadar olan insanların da oynayabilmesi için aşırı basitleştirilmez, RPG of the year'lar en azından bir kaç paragraf diyalog içerirdi. Çarkıfelek yoktu, Halo zihniyeti pcye bu kadar sıçramamıştı. Aaah ah güzel günlerdi..
Sosyal ağlarda paylaş

morrowind'de neredeyse sıfır dialog vardı, gene şimdiki shitstorm'ların 10'da 1'i dönmemişti başlığında. oyunlardan ziyade forumdaki anlayış değişti. şimdi oyunun/şirketin tükürükle eleştirileri boğacak bir fan kitlesi yoksa gg.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...