Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard Product Slate `Leak`

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

hoplayıp zıplayacağım birşey yok, ne kanıtıymış ne belgesiymiş bu? çıkar görelim, iddia senin. benim dediğimse kamuya açık bilgi.

Activision and Blizzard Entertainment still exist as separate entities.[10] The holding company does not publish games under its central name and instead uses its subsidiaries to publish games, similar to how Vivendi Games operated before the merger.[11] The merger makes Activision parent company of Vivendi Games former divisions.

While Blizzard retained its autonomy and corporate leadership, other Vivendi Games divisions did not.

Verdiğin linkte yazan şey Sam, selam. Ama eminim sen bunu da kendine göre yorumlamışsındır bir şekilde "HAYIR KOTICK ÖL DESE ÖLMEK ZORUNDALAR, KOTICK CEO BİR KERE!!!" dersin şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kamuya açık bilgiye bir bakalım o zaman.

"Activision and Blizzard Entertainment still exist as separate entities."
Türkçesi: "Activision ve Blizzard Entertainment hâla ayrı ayrı varoluyorlar." (entity sanırım "tüzel varlık"/firma gibi çevrilebilir)

devamında.
"While Blizzard retained its autonomy and corporate leadership, other Vivendi Games divisions did not"

"Blizzard otonomisini ve tüzel liderliğini korurken, diğer Vivendi Games bölümleri korumadı" (otonomi=kendi kendini yönetme)

Kaynağının hiçbir yerinde Blizzard'ın yapımına karışılacağını söylemiyor. Bilakis benim söylediğim gibi iç işlerini hâla kendilerinin yürüttüğünden bahsediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:

While Blizzard retained its autonomy and corporate leadership, other Vivendi Games divisions did not.

size de selamlar. girdinin geri kalanına bakarsanız morhaime'in adı bile yok. blizzard'ın üst kademede tek bir yönetici koltuğu yok ve dahası ana çatı altında bir stüdyodan ibaretler. bungie'nin kendilerini ms'den geri satın almaları olayı gibi birşey yapmalarına dek bu böyle olacak. otonominin "abi siz takılın, ne yaparsanız yapın biz yayınlarız" anlamına geldiğini düşünen varsa hayli naif olsa gerek.

"şirket diktatörü olamaz"ı vince zampella ve jason west'e sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Monthius said:

size de selamlar. girdinin geri kalanına bakarsanız morhaime'in adı bile yok. blizzard'ın üst kademede tek bir yönetici koltuğu yok ve dahası ana çatı altında bir stüdyodan ibaretler. bungie'nin kendilerini ms'den geri satın almaları olayı gibi birşey yapmalarına dek bu böyle olacak. otonominin "abi siz takılın, ne yaparsanız yapın biz yayınlarız" anlamına geldiğini düşünen varsa hayli naif olsa gerek.

yaa allah aşkına JASON WEST kim ya ? kim ki yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Monthius said:

Ya sam allaşkına bi gözünü aç da bak yahu.
Belge gösterdim diye bir havalara girdin, belgede Blizzard iç işlerinde bağımsızdır yazıyor.
İstediğin kaynağa bak aynı şey yazıyor. Ayrıca kimse "abi siz takılın biz herşeyi yayınlarız" diye bir politikadan bahsetmedi. "Kotick şunu yaptırır kotick buna izin vermez" diye her bir kararı kotick veriyormuş gibi konuşan iddiada bulunan sensin.

Kendi gösterdiğin belgede kendi söylediğinin tersinin çıktı, daha neyi konuşuyorsun anlamıyorum ki.
Sam said:

ben belge mi dedim ona? kamuya açık bilgi dedim, bu bilgi de morhaime ve blizzard'ın şirket içindeki konumları. tek tek elle yazmak yerine hazır yazılmışını verdim.

Belge ya da bilgi, sonuçta "şunu okuyun da görün kim haklıymış" tavırları içinde söyledin ve kimin haklı olduğunu gördük.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ben belge mi dedim ona? kamuya açık bilgi dedim, bu bilgi de morhaime ve blizzard'ın şirket içindeki konumları. tek tek elle yazmak yerine hazır yazılmışını verdim.

Belge ya da bilgi, sonuçta "şunu okuyun da görün kim haklıymış" tavırları içinde söyledin ve kimin haklı olduğunu gördük.

edit: düzenleme yerine yanlışlıkla 2. mesaj atmışım pardon. silme tuşu göremedim ama? ben mi göremedim, varsa sileyim üste ekleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

haklılık-haksızlık bir durum yok ortada. hayranı olduğu şirketin endüstrinin en paragöz şirketi tarafından ham yapıldığını içine sindiremeyen arkadaşlar var sadece.

"kotick herşeye karışır" gibi birşey demedim, karışacağı konular belli. birbirine rakip olacak oyunları aynı dönemde çıkarttırmaz. buna yapacak yetkiye sahip ve yapmayacak kadar aptal da değil. bungie mmofps yapıyorsa blizzard yapmıyordur, blizzard yapıyorsa bungie yapmıyordur. hangisi ne yapıyor bu ayrıca tartışılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ninlempis said:

burada siz teorik, yazılı ceo tipinden bahsediyorsunuz. reel hayatta işler öyle gitmiyor. örneğin staj yaptığım bir fabrikada yılların kaşarlanmış kalıpçısı ceo ya olmaz o iş diyip projeyi yedirebiliyor. blizz de de buna benzer yığınla adam olduğunu düşünüyorum.

oyun piyasasında durum hiç öyle değil.
ceo'lar, şirketler, sponsorlar neredeyse her şeye karışıyor oyunun.
mesela rpg yapmak istesen "neden bu fps değil, ben inceledim şu anki trend fps yönünde, git fps yap gel" diyebiliyor.
ya da oyununda bir yenilik yapmak istesen "hayır onu yapma, kimse denemedi, riske girmek istemem" diyor.
özellikle para akışını elinde bulundurduğu için oyunun hemen her şeyine karışır oluyor.
"mikro"dan kasıt burda, animasyonların nasıl bir tarzda yapılacağı, hangi texture'lerin kullanılacağı, ses efektinin nasıl konulacağ gibi mevzular olmalı.
çünkü "makro" meselelere oyunun türü, level dizaynı, gameplay gibi mevzular giriyor.

şu an oyun geliştiricileri, parayı elinde bulunduran firmalarca çok büyük tehdit altında.
bir oyun yapıp 100 milyon dolar kazanmak mümkün, bu yüzden bahsettiğim firmalar hep geniş kitlelere oynamak istiyor.

yani, demek istediğim, "ceo'lar hiç bir şeye karışamaz, son sözü proje çalışanı söyler" demek oldukça yanlış olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi diablo 3 2028de mi çıkıcakmış ? sdf
bence oyun bitti ama 2012 yi bekliyolar. eğer kıyamet kopmazsa piyasa sürücekler, koparsa, oynanamicak oyunu piyasaya sürmenin manası yok, hazır oyun ellerindeyken kıyametten sonra öteki tarafta satışını başlatırlar.

ps: düşününce daha bilem karlı. ölmüşlere bile satarlar. kaç bin yüz milyon katrilyon insan olcak orda offf :D çil çil para. ya da sevap değiş tokuşu sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Kotick saygı duyulacak adamdır, ne kadar oyuncular sevmese de ... Adam firmayı yönetiyor, bir sürü para basan yenilik de onun döneminde geldi, yani öyle yada böyle oyuncular küfrederken bi yandan da eşşek gibi parasını bayılıp bunları alıyor.

Kısaca, adam işini iyi yapıyor :)

Gz Kotick !!
Sosyal ağlarda paylaş

yunusemre said:

Bu arada Kotick saygı duyulacak adamdır, ne kadar oyuncular sevmese de ... Adam firmayı yönetiyor, bir sürü para basan yenilik de onun döneminde geldi, yani öyle yada böyle oyuncular küfrederken bi yandan da eşşek gibi parasını bayılıp bunları alıyor.

Kısaca, adam işini iyi yapıyor :)

Gz Kotick !!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...