Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövmelerimiz

sabonis

Öne çıkan mesajlar

yumy said:

This
barbu said:

ya ben mi çok seçiciyim siz mi önemsemiyorsunuz bilmem ama gerçekten hayatta çok önemli olan bir şeyi dövme olarak yaptırmak isterim. sırf o yüzden yaptıramıyorum bişi zaten de..

ne bileyim. çok basit şeyler var şurada. anlamsız gibi.

nedanko resim koysana merak ettim.

seksi vucudumu kimse gormesin resim koyamam.

fakat anlam konusunda sunu diyeyim. aslinda cok anlamli dovmelerden kacinin. Nedir bunlar?

- Sevgili, es dost, kanka ismi. Ne kadar severseniz sevin, ne olacagi belli olmaz. Kacinin

- Logo, arma, bayrak. Ayni kurallar gecerli. Fenerlisinizdir olumune, turk bayragi, ataturk imzasi, bakkam rustemin biyigi vs bunlar olmaz. Kacinin. Yani hayatin ne olacagi belli olmuyor, kalmayin oyle ortada cok emin bile olsaniz.

- Muzik grubu, siyasi grup, siyasi imge simge her turlu alavere dalavere yine dogru degil.

- Bi de yazi, anlamli yazi. Bazilari anlamsiz chinese vs karakterlerle yazi yazdiriyo. Olabilir belki, ama onun bi anlami varsa, only anam can judge me and only babam can kick my ass vs bunlar gibi olmamali.

Pisman olanlara baktigimda, genelde hep bu tarz dovmelerden pisman oluyolar, bir sure sonra hayat anlayisi degisiyor cunku. En az pisman olanlarda gozlemim tribal cizimler, tamamen pure anlamsiz yani. Benim ki de yarisi tribal, ana kisim hayvanimsi figurlu. Iguana/ejderha tarzi bisi. Bi acidan dedigim kisma giriyor, ama anlamsiz yani, bi yerden alinmis bisi degil o anlamda, bakinca biseyi temsil etmiyor. Ama sirf triballer kadar pure anlamsiz degil.

Kesin boyle olmasin pisman olursunuz demiyorum, kendi gozlemlerimi soyluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bi de belli bi mesaj verenler var. Ornegin kafaya boyuna barkod yaptirmak. Simdi kimsede yoksa aslinda super. Sisteme bi mesaj veriyosun, ama cok anlamli oldugu icin ele ayaga dusuyor, yarin carsamba da oturan delikanli fatihte de aynisini gorurseniz uzulmeyin.

Oyle cok genel bi anlami mesaji olurssa zaten ele ayaga dusuyor.

Birde genel kural olarak, dirsek alti, ve boyun ustune cikmanizi onermem.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katılıyorum. Eş-dost-aile dövmesi, takım, parti vs. dövmeleri özellikle bence de yapılmamalı. Fanatizme varan şeylerin yapılması çok basit kaçıyor ki dövmenin o kişisel havasını da bozuyor.
İnsan dövmesi de sevdiğin birini kaybetmişsindir, yaptırırsın o zaman pişman oluncağını samıyorum o tarz bir dövmeden.
Ne bileyim dövme yaptırcak olsam dediğin gibi hayatta bana anlamlı gelen bir duruş, bir felsefe, düşünce olur. Ya da senin için çok önemli bir hobi olur, hayatında unutamadığın bir anıyı bir olayı yansıtacak bir şey olur, bu tarz şeylerin dövmesini yaptırmak isterdim..
Dövmenin popülerleşmesi pek de önemli olmaz benim için, ama zaten dövme dediğin kişisel olmalı yani kalkıp da takım vs. dövmesi yaptırınca benzersiz olmasını beklememek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...