Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

http://askerleranlatiyor.blogspot.com/

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Site cok basarisiz, 3-4 hikayeyi okudum, ama hikaye yani bariz. Ani gibi degil, sallama cogu besbelli. Askerlik super bisey demiyorum, ama teyzemin esi bascavustu. Erzurumdan batmana ankaradan zonguldak tarafina kadar bidunya yere tasindilar, her gittigimde enistemle cok gezip tozardim yaninda. Rahatsiz olan var elbet, ama cok kotu hersey diye bisey yok. Arkadaslarimin coguda askerde, hani özellikle bandoda falan yapmayanlarida sayiyorum. Elbet zor, su devirde kimse emir altina girmeyi istemez heleki hayatla ilgili bi cok plani varken, ama site ve hikayelerin cogu bildigin sacmalik yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında konsept güzel. ulaşmak istedikleri bir hedef var, o da güzel. ama bu aşamada biraz kendileri bişiler uydurmaları lazım oldugu için ondan o hikayeler saçma olabilir. aynı bu şey gibi, sex hikayelerinin %80'inin sallama olması gibi. niye cnkü adam onu yazıcak sallıcak ki gerçek hikayesi olan görüp özenip yazsın diye..

bu da o hesapla yapılmış. ama tutmamış sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir göz gezdirdim, çok ilginç hikayeler var.

Askerde dişini göstermezsen her zaman ezilirsin. Sivil hayat da öyle zaten. Komutanınız size hizmet dahili olmayan bir iş veremez, verse bile uymama tercihiniz var. Heh işte bu çok sıkıntılı bir şey sonra hizmet dahilinde 7/24 köleye dönüşme ihtimaliniz var.

Benim şansıma askerlik hayatımda bir tane takıntılı komutan çıktı karşıma. Onunlada sonlara doğru medeni bir konuşma yaptık, sorunu hallettik. "Seninle sivil hayatta görüşmeyelim" dedi, bende "Görüşmeyelim komtanım" dedim. Kapandı konu sdf

Çok kral komutanlar da gördüm, her sıkıştığım durumda yardım ettiler sağolsunlar. Beraber mangal da yaktık, bira da içtik. (Jandarma olmak güzel bir şey sdf)

Ama komandolara allah sabır versin. 2 kere dayak vakasına şahit oldum, ikisinde de haketmişlerdi, ben de olsam evire çevire döverdim. Ayrıca şikayet ettiğiniz zaman gayet ceza alıyorlar, karakolda bir astsubay 15 gün içerde yattı hakaret yüzüne. Asker olarak hakkını aramayı bildin mi sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

benim için siteyi kimin yaptığı kimin yayınladığı falan onemli değil. adam 1000km yolu komutanın karısına istediği marka yoğurdu almak için gitmiş. geri donerken yoğurt sallandığı için getirdiğinde dayak yemiş. ben bunu okuduktan sora kimse kusura bakmasında sokarım bole işe.

Ben her askerden gelen arkadaşımdan bunları dinliyorum. Ki bu neki daha neler neler var.

AKP MAKEPE bilmem abi. Her gelen anlatıyor. Bunların anlatan arkadaşlarımun hepside AKP'den nefret ediyor. Hepsi lafı "Grurla gittim vatani görevimi yapcam diye, nefret ettim döndüm, askerlik dışında her türlü işi yaptım. Komutanların çoğu kendini kaybetmiş durumda" falan filan.

Victor damlar birazdan durumu kurtarır :D
Sosyal ağlarda paylaş

LucifeL said:

mokoko said:

benim için siteyi kimin yaptığı kimin yayınladığı falan onemli değil. adam 1000km yolu komutanın karısına istediği marka yoğurdu almak için gitmiş. geri donerken yoğurt sallandığı için getirdiğinde dayak yemiş. ben bunu okuduktan sora kimse kusura bakmasında sokarım bole işe.
onu bende okudum attığın posttan sonra yalanın daniskası yok öyle birşey bence uydurma yani belli

Yalan değil. En samimi iki arakdaşım gitti geldi. Biri CHP'li biri MHP'li. TSK'ya tapıyorlardı. Bu onların anlattıklarının yanında hiç. Yani bunlar AKP'leri bir tarafından uyduruyor gibi bir bahanede kalmıyor. Herşeye yalan demek kolay.

Ayrıca konu siyasette değil. Ama siyasete bağlayıp hemen bu yalan şu yalan muhabbetleri başlamış. Herşey complo abi. Bu ülkede herşey süper zaten konuşanlar bir taraflarından uyduruyor. Yani siyasi olarak konuyu tartışıyorsanız zaten biz siyaset oalrak belki dunyanın en taş kafalı milletiyiz. Doğal olarak yalan komplo TSK'yı zedeliyorlar gibi bir sürü klasik muhabette bağlancak.

Millet AKP ile kafayı yemiş. AKP saçmalıyor olabilir. Yada herneyse. Ama AKP dışındada savunduğumuz herşeye atgözlüğüyle bakıyoruz. Herşey kusursuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü geçirende var, iyi geçirende. Benim rahattı ama çok üst rütbe tanıdıklardan dolayı. Gıklarını çıkaramıyorlardı ama ağır eziyorlar yani.

Askerlik yapmak istemeyeni destekliyorum herşekilde çünkü zorlama birşey. Üni mezunlarını yerlerde sürtüp kollarını kan revan içinde bırakan kişiler, birlikler biliyorum. Komutanın nöbetlerde içeri aldığı 2 kuruşluk kadınlarla yaşadığı aşk gemisi maceralarından sonra arkasını toplayan ve "pisliğini" temizleyenleri biliyorum.

O yüzden siteye laf atmayın, herşey hikaye değil.
Sosyal ağlarda paylaş

TSK en çok güvenilen, en rasyonel, en adil, kurum arkadaşlar buradaki herşey safsata inanmayın.

Askerde dayak yok. Hakaret, aşağılama hiç yok.
Vatan savunması için giden erler komutanlara garsonluk, yaverlik, şöförlük, kapısında bekçilik, çocuğuna öğretmenlik, yapmıyor özel işlerde kesinlikle koşmuyor.

Hepsi Akepe uydurmacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

mokoko said:

Ben her askerden gelen arkadaşımdan bunları dinliyorum. Ki bu neki daha neler neler var.

AKP MAKEPE bilmem abi. Her gelen anlatıyor. Bunların anlatan arkadaşlarımun hepside AKP'den nefret ediyor. Hepsi lafı "Grurla gittim vatani görevimi yapcam diye, nefret ettim döndüm, askerlik dışında her türlü işi yaptım. Komutanların çoğu kendini kaybetmiş durumda" falan filan.

Victor damlar birazdan durumu kurtarır :D

su siralar benimde bir ton askerde olan/donen arkim oldugu icin bende bol bol duyuyorum buna benzer hikayeleri, o sitedekiler sallamadir belki de, gercek hikayelerde emin olun cok fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

"Malatya'da askerlik yaparken hemşehrim de olan bir teğmen mutfak onbaşısına “oruç falan tutmasınlar” diye söverek talimat verince yanımdaki asteğmen arkadaşımla aynı anda "Nasıl yani!" diye tepki verdik. Ben hızla arka cebimdeki mermiyi çıkarıp G3'e sürdüm, bunu tekrar söylemesini istedim. Teğmen arkasını dönüp oradan ayrıldı ve bir daha geri dönmedi." said:

hahahah yok artık
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

TSK en çok güvenilen, en rasyonel, en adil, kurum arkadaşlar buradaki herşey safsata inanmayın.

Askerde dayak yok. Hakaret, aşağılama hiç yok.
Vatan savunması için giden erler komutanlara garsonluk, yaverlik, şöförlük, kapısında bekçilik, çocuğuna öğretmenlik, yapmıyor özel işlerde kesinlikle koşmuyor.

Hepsi Akepe uydurmacası.

:)

Olmuş olayladır. Dayımdan da dinledim böyle şeyleri. Kuzenim doktorluk yaptı askerde o da erlere yapılanları anlattı.

said:
Amerikanın Akp üzerinden TSKyı tasfiye etme çalışmalarının yaşandığı bir zamanda böyle birşeye alet olmamak gerekir.

Ben buna inanmıyorum. Aslında amerika tsknın içinde(ydi).
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

"Malatya'da askerlik yaparken hemşehrim de olan bir teğmen mutfak onbaşısına “oruç falan tutmasınlar” diye söverek talimat verince yanımdaki asteğmen arkadaşımla aynı anda "Nasıl yani!" diye tepki verdik. Ben hızla arka cebimdeki mermiyi çıkarıp G3'e sürdüm, bunu tekrar söylemesini istedim. Teğmen arkasını dönüp oradan ayrıldı ve bir daha geri dönmedi." said:

hahahah yok artık

hahahahahahahhahahahah

sakin ol şampiyon!
Sosyal ağlarda paylaş

Askerlik , Normal hayattan daha basit ve onurlu bir görevdir. Askerde komutan istiyor diye 100 km yolda tepilir, 1000 km yolda.

Herkes karate kid izleyip bak bak adam çaktırmadan nasıl eğitti demiyor mu. İş gerçek hayata gelince herkes çan çan çan bıdı bıdı yapıyor. Bu nasıl iş? Askerlik yan gelip yatma yeri de değil, kadınlar matinesi gibi dedikodu yeri de değil.
Sosyal ağlarda paylaş

AHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA adam inanmış resmen.Koşmaya ve eğitime kimsenin itirazı yok. Priz değiştirerek, tuvalet temizleyip garsonluk yaparak asker olunacağına inanıyorsan, inanmaya devam et. İnsanların itirazı ayakişlerinin yaptırılması, üstüne binbir türlü hakaret vb. şeye maruz kalmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatı görev olarak görüyorsanız zaten sivil ne işiniz var, hemen askeri liseye koşun. Yalnız dikkat edin babanızın siz doğmadan önce siyasi fişlemeye tabi olmuşsa atabilirler sonra mahkeme peşinde koşabilirsiniz.

Askerlik bu kadar onurlu bir meslek olmasına rağmen TSK en antipatik kurum seçilmiş
Antipatik
Sosyal ağlarda paylaş

Dennis said:

AHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA adam inanmış resmen.Koşmaya ve eğitime kimsenin itirazı yok. Priz değiştirerek, tuvalet temizleyip garsonluk yaparak asker olunacağına inanıyorsan, inanmaya devam et. İnsanların itirazı ayakişlerinin yaptırılması, üstüne binbir türlü hakaret vb. şeye maruz kalmaları.

e ne yapmak isterdin ki askerde? operasyondan operasyona koşmak mı?

Askerde ne yapabiliyorsan onu yaparsın. Priz takmayı biliyorsan yaparsın. hiç bi işe yaramıyosan tuvalette temizlersin.

zaten eğitim aldığın acemi birliğinde hiç bi hizmet vermiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...