Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
root için en iyisi bir costom rom şeçip onunla gitmek. custom rom'u update etmek biraz daha uzun (over the air olmuyor sadece, onun dışında pek bir farkı yok aslında) ama aynı romda kaldığın sürece versiyon güncellemeleri hiç bir şeyini kaybettirmez (Gİngerbread'den ICS'ye geçmek gibi büyük şeyler dışında)

Mesela şimdi baktım, kullandığım roma yeni versiyon gelmiş, indiriyorum. Hiçbir şey kaybetmeden update edebileceğim. Tün Android'lerde böyledir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

0ne said:

xaty said:

kardeşime hediye aldım bi tane, nedir telefonun son durumu?
official ics update'i geldi mi?

yep, geldi. 4.0.3

Ne zaman geldi bu acep ? Dun bugun degilse ben niye goremiyorum ? diye bir sormak istiyorum.

ahaaaaaaa, güzel noktaya değindin, şimdik telefonunuzu rootlamak için kullandığınız firmware'lar için muhtemelen 4.0.3 gelmemiştir.

yapmanız gerekenlerin hepsi alttaki linkte var, kafanızın takıldıgı bi yer olursa yetisirim yine

http://thedroidnation.com/samsung/galaxy-s-ii/install-android-403-samsung-galaxy-s2-gt-i9100-xwlp7-firmware.html
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de sorum var, kendim ics yüklemiştim(all europe olması lazım), yalnız istediğim gibi performanslı çalışmıyor ve kies üzerinden update etmek istediğim de, yeni "sürümü yükseltmeyi desteklemiyor" mesajını alıyorum. Acaba nasıl Türkiye için olan versiyonunu kies üzerinden yüklerim?
Sosyal ağlarda paylaş

yarın size bi güzellik yapıp orjinal türkiye sürümünü upload edicem, adım adım neyi nası yapmanız gerektiginide anlatıcam, ama işte su anki notebookumda malesef dosyalar mevcut değil, bide totalde 700mb upload var :D

edit: @gleodyn şimdi sen ona en son hangi ülke/region dosyalarını yüklediysen kies ona göre arama yapıyo ve 4.0.3 den sonra bi sürüm gelmedigi için bişey bulamıyo, komple pda/modem/csc dosyalarının degismesi gerek, onlarda yarın aksam gelicek :D
Sosyal ağlarda paylaş

kisiler zaten google serverlerinde eger gmail accountu ile kullaniyorsan, TB kullanacaksan zaten appleri yedeklemis olursun ha yok kullanmazsanda artik google play super bir yenilik getirdi tarih boyunca download ettigin her app settings altinda my apps tabinda gorunuyor.

ayrica pc den google playe girerseniz myapps altindaki yerden gene goruyorsunuz hepsini ve ustune ustluk oradan install dediginizde apple otomatik cep telefonunuza kuruluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ics 4.0.3'te resim ve müzikleri duplicate gözüken ?

dosyalarda sıkıntı yok, android iki üç kez listeliyor aynı dosyayı

media cache i silmek geçici çözüm, uzun vadede yine oluyor bu sorun

sildim şimdi düzeldi
ertesi gün yine olacak

veya database i kapat, manuel olarak listele diyebiliyor muyuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Gecen gun can sikintisindan zilyon tane oyun kurdum denemek icin ve bir tanesi surekli notification birakip duruyor. Hangisi oldugunu nasil bulurum ?

Bir de hangi yazilimin internet ile isinin olup olmayacagini ben belirlemek istiyorum. Tamam internet icin izin veriyorum kurulurken ama sonradan firewall gibi rule koymak istiyorum. Var midir tavsiye edeceginiz guzel bir sey ?

Mesela bitdefender'in eski surumleri ilk baglanti denemsinde soruyordu, temporary ya da permanent action belirleyebiliyordun allow/deny diye. Oyle bir sey olsa super olur.
Sosyal ağlarda paylaş

reklam tarzi notification mi ? oyunun kendisine gecmiyor tiklayinca ?
ben de benzer bisey icin aramistim da aplikasyonda secenek varsa oradan kapatin otesinde bir yontem bulamamistim
veya custom rom ile bilmemneler yapin diyorlardi

--

duplicate girdileri silemiyorum ki :/
ringtonelar ikilenmis ki externalda degildi bunlar

eski aplikasyonlar sorun cikariyor olsa eyvallah da ics'nin kendi music playeri galerisi ringtone selektoru bunu yapan

yeni dosya var mi ? ekle
yok mu ? elleme

nin cok otesinde nasil bir seye gerek duyuyor da kart pozisyonu sorun teskil ediyor, uc defa ayni dosyayi ekleme ihtiyaci duyuyor anlamadim gitti
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
samsung noob uyum.

1-bu telefonu rootlarsak garanti dışı kalıyor mu? rootladığımızda eski haline dönebiliyor muyuz?(telefon şirket telefonu olduğundan bu konu önemli)

2-OS updatelerini nasıl yapıyoruz? 2.3.5 ile geldi ics çıkmış olması lazım telefona.
bu telefona dair önerebileceğiniz bir şey var şunu yap bunu yap şöyle kullan diye?
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

axedice said:

Vlingodan nefret eden var mı benim gibi? Zırt pırt çıkıp what would you like to do diyor, kesinlikle hiç bir komuttan anlamıyor falan. Sysapp olduğu için silmek de mümkün değil, telefon rootlu olduğundan şunu denedim ama yok yine de kaldıramadı.

Nedir bunun yolu yordamı bilen var mı?

Bugun ben de buna baktim su lanet mekanist app'i yuzunden ama genellikle titanium ile backup olayini anlatmislar. Yalniz bir yerde ssh ile baglanip, dosya sistemini ro yerine rw sekilde re-mount edip, ilgili app'in dosyasini hede.apk yerine hede.apk.bkp ya da direkt hede.bkp seklinde degistirilebilecegini okudum.

Ise yarayabilir belki.

ES file explorera superuser permission verdikten sonra (root gerekiyor tabi), sdcard>system>apps>voicetogo.apk yı silince bitiyor bu uyuzluk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...